Umutsuz Hissettiğiniz Anlarda Rahatlamanızı Sağlayacak Düşünceler Neler?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 138 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    138

byzoz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 Tem 2020
10
762
78

İtibar Puanı:

1. Pozitif Düşünme: Dikkatli düşünme, negatif düşüncelerden uzaklaşma ve etrafa pozitif bir gözle bakma, yaşadığınız anı güzelleştirmede faydalı olur. Bu, yaşadıklarınızı değiştirmenize izin vererek umudu, güveni ve direnci devam ettirmenin önemli bir yoludur.

2. Uyku: Umutsuz hissetmek için en büyük düşmanlardan biri, yeterli uyku almamak olabilir. Yeterli uyku alarak, daha iyi düşünme veya duygularınızı daha kolay kontrol etme yeteneğine sahip olursunuz.

3. Meditasyon ve Derin Nefes Alıp Vermek: Meditasyon, kişinin nefes alıp vermeyi dikkatlice düzenleyerek ruhen huzur arayışındadır. Derin nefes alıp vermenin ruh sağlığını iyileştirmek için kullanılan temel yöntemlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

4. Faaliyetler: Bir aktiviteye katılarak veya hobininizi yaparak umudu yakalamak kolay olabilir. İnsanların tatil günlerinde yaptıkları aktiviteler çok yardımcıdır. Bu faaliyetler, kişiyi maddi ve manevi olarak kötü hissettiği durumlardan uzaklaştırabilir.

5. Diyalog: Çevrenizde terapi gruplarına ya da grup desteklerine katılarak, yaşadıklarınızı paylaşmanın etkisi olduğu unutulmamalıdır. Hitapta sürekli olmak, bazı zor zamanlardan doğru çıkmanızda sizi destekleyebilir.

6. Doğaya Çıkma: Doğadan faydalanmanın stresi azaltmaya ve bildiğimiz güçsüzlük hissini hafifletmeye yardımcı olabileceğini asla unutmayın. Doğanın güzelliği, bir insanı sevecen düşüncelere getirebilir.

Shelley

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Ocak 2021
8
1,379
78

İtibar Puanı:

Birçok insan hayatının stresli anlarıyla başa çıkmak için çözümler aramaktadır. Ancak stresi azaltmak her zaman kolay olmayabilir. Birçok insan hala streslerinin üzerinde insan olma umutsuzluğu hisseder. Bu makalede, insanların umutsuz hissettiği anlarda rahatlamalarını sağlayacak sebepleri tartışacağız.

1. Meditasyon Yapın: Meditasyon, ruh sağlığınız için harika bir uygulamadır. Meditasyonun genel olarak iki ortak türü vardır: kişisel ve toplu. Kişisel meditasyon yapmak fikirlerinizi sakinleştirmek ve düşüncelerinizi merkeze almak için mükemmeldir. Toplu meditasyon ise diğer insanlarla beraberden ekipman üzerinde konsantre olmak için kullanılır. Her ikisi de nefes alma ve gevşeme teknikleriyle desteklenir. Meditasyon, insanların huzur ve esenlik duygularını arttırmaya yardımcı olur.

2. Açık Olun: Umutsuzluğunuzla başa çıkmanın kolay yolu, arkadaşlarınıza ya da aile üyelerinize duygularınızı açıkça yansıtmaktır. Birçok insan sorunlarını tamamen kendisiyle çözmeye çalışır. Ancak, arkadaşlar ve aile üyeleriyle paylaşılan Ana insan olma durumunda, bunların ne kadar tehlikeli olabileceği sadece kişi tarafından anlaşılır. Ortak çözümlerin muhtemelen, eşit derecede daha kolay bulunacaktır.

3. Gezintiye çıkın: Bir park veya doğa müzesine gitmek hafif stresi azaltmak ve tekrar pozitif düşünmeye başlamak için harika bir fikirdir. Doğada nefes almak, yalın ayakkabılarla bir yürüyüşe çıkmak ve sadece olup biten her şeyi gözlemlemek bile, güzel bir azalma gerçekleştirebilir.

4. Spora başlayın: Spora başlamak stresi hafifletmek için harika bir yoldur. Hareket, insanların vücutları ve beyinleri için düzenli bir şekilde temiz, güçlü ve dinlendirici faydalar verebilir. Aynı zamanda, başarınızı sürekli takip edebileceğiniz bir program oluşturmak, size erişilmez ulaşmak istediğiniz hedefler koyma umudunu verir.

5. Yaratıcılık: Birçok insan, yeni stratejiler geliştirmeyide özellikle yatağın altına gitmeden önceki duyguldan kurtulmak veya yeni bir şeyler yapmak için kullanır. Boyama, müzik etkinliği, kÖprÜ veya okumak gibi etkinlikleri çalışmak, serbest bir şekilde düşüşünüzü yansıtan yaratıcılık kullanmanızı sağlayabilir.

İnsanların umutsuzluk hissettikleri anlarda rahatlamalarını sağlamanın birçok yolu vardır. Meditasyon yapmak, arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle açık olmak, bir parka gidip yürüyüşe çıkmak, spora başlamak ve yaratıcılık için aktiviteler yapmak stresi azaltmak için harika basamaklar olacaktır.

BrowserGame

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Ocak 2021
2
415
48

İtibar Puanı:

1. Sindirim rahatlığı geliştirin. Umutsuz hissettiğiniz anlarda kendinizi rahatlatmanın en iyi şekli başa çıkmak zor olduğunda nefes almak. Diyafram içgüdüsüyle düzenli nefes alıp, verme konusunda mükemmelliğe giden bir yol hakkında düşünün. Bedeninizi içinden geçen her nefesle rahatlatacağını ve sakinleşeceğini hissedeceksiniz.

2. Mümkün olan en iyi şekilde zaman kaybetmeyin. Umutsuz hissettiğiniz anda, günlük yaşantınıza açık bir kafa ile devam etmeyi denemek sizi rahatlamaya teşvik edebilir. Alışveriş, bir film izlemek, arkadaşlarla buluşmak veya bir parka gitmek gibi kısa süreli aktiviteler günlük hayatınızın bir parçası haline gelebilir ve sizi kötü hissettiğiniz anlarda yardımcı olacak.

3. Meydan okumalarla rahatlamaya çalışın. Meydan okuma teknikleri, umudunuzu kaybettiğinizde etrafınızdaki çevreye daha etkin ve yoğun şekilde odaklanmanız için önerilen bir pratiktir. Meydan okumaları bir an önce unutmayı amaçlayarak, kafanıza yerleşen negatif düşünceleri atmaya çalışabilirsiniz.

4. Kendinize beklenmedik bir arkadaş hediye edin. Umutsuz hissettiğiniz anlarda muhtemelen arkadaş aramak istemeyeceksiniz. Ancak sosyal ağlarla arkadaş edinmeyi denemek sizi rahatlatabilir. Arkadaş edinmek sadece çevreniz ile, sosyalleşmek veya eğlenceli bir zaman geçirmek için değil, sizi motive eden pozitif bir destek olarak da kullanılabilir.

5. olumlu hedefler edin. Umutsuz hissettiğiniz anlarda kendinizi rahatlatmak için, peşinde koştuğunuz kısa vadeli hedeflere yönelmek ve onları gerçekleştirmenin güvenini edinmek faydalı olacaktır. Böylece, devam eden motivasyonu görecek ve her geçen gün mücadele etme arzunu geliştireceksiniz.

Kemik.Net 

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
167
5,935
93
www.Kemik.net

İtibar Puanı:

1. Her şeyin geçiciliğini hatırlamak: Bugün yaşadığınız zorluklar yarın yok olabilir. Hayat devam eder ve herhangi bir sorun çözülebilir.

2. Geçmişi geride bırakmak: Geçmişte yaşanan olaylardan ders çıkarmak ve geleceğe odaklanmak önemlidir. Geçmişteki hataların üzüntüsünü sürekli yeniden yaşamak, hareketsizliğe sebep olabilir.

3. Kendinizi sevmeniz gerektiğini hatırlamak: Kendinizi sevmeniz ve kendinize saygı duymanız, umutsuzluk hissi için bir savunmadır. Kendinizi sevmeniz, hayatınızda büyük bir değişim yapmayı düşündüğünüzde, kendinizi yaptığınız tercihlerden dolayı suçlamadan ilerlemenizi sağlar.

4. Düşük beklentiler koymak: Düşük beklentilerle yürüyüş yapmanız, hayal kırıklıklarından kaçınmanızı sağlar. Ufak tefek şeylerle mutlu olmak ve küçük başarılar elde etmek, umutsuzluğunuzu azaltabilir.

5. Düşüncelerinizi ifade etmek: Kendinizi ifade etmek, umutsuzluk hissini paylaşmak, destek almak, ve bu hissinizi kendi kendinize saklamayıp sosyal çevrenizle paylaşmak önemlidir.

Kenan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Nis 2023
174
5,452
93

İtibar Puanı:

1. Bu sıkıntı geçici ve benimle birlikte geçecek.
2. Daha önce de birçok zorluğun üstesinden geldim, bu sefer de başarabileceğim.
3. Kendime biraz zaman verip dinlenmeye ihtiyacım var.
4. Bu duygular doğal ve herkes zaman zaman benzer hisler yaşar.
5. Daha önce başka insanların benzer sorunlarla başa çıktığına dair somut örnekler düşünebilirim.
6. Yaşadığım sıkıntılar bana bir şeyler öğretiyor ve beni güçlendiriyor.
7. Kendimi zaman zaman kötü hissetmek normaldir, bunu kabullenip üzerinde daha fazla düşünmemeyi deneyebilirim.
8. Kendime karşı daha nazik ve anlayışlı olmayı öğrenmeliyim.
9. Stresimi azaltmak için kendime enerji veren aktivitelere odaklanabilirim.
10. Her zaman yapabileceğim bir şeyler vardır, pes etmeden alternatif çözümler düşünebilirim.

Aycan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
35
1,213
83

İtibar Puanı:

1. Her şey bir süreçtir, geçici olan her şeyin sonunda biteceğini hatırlayın.
2. İlerleme kaydettiğinizi hatırlayın. Küçük adımlar bile büyük fark yaratabilir.
3. Kendinize pozitif bir şeyler söyleyin. Kendinizi teşvik edin.
4. İstirahat edin ve kendinize zaman tanıyın. Zihninizin dinlenmesi de önemlidir.
5. Bazen kusurlarınızdan ya da başarısızlıklarınızdan öğrenmek mümkündür. Bunları bir öğrenim fırsatı olarak görmeyi deneyin.
6. Kendinizi sevdiğiniz insanların yerine koyun. Onların bu durumlarda ne yaptığını, hangi düşünceleriyle başa çıktığını hayal edin.
7. Kendinize ufak hediyeler almaya çalışın. Sevdiğiniz bir yemeği yemek, bir hobiye zaman ayırmak gibi küçük şeyler bile moralinizi yükseltebilir.

Yosun

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
25
767
78

İtibar Puanı:

Bu konu başlığına göre umutsuz hissettiğiniz durumlarda size yardımcı olacak düşünceleri paylaşacağım. Bu düşünceler, zihninizi rahatlatmanız ve olumsuz enerjilerden kurtulmanız için oldukça etkili olacaktır.

İlk olarak, "her şey geçer" düşüncesine odaklanın. Herhangi bir zorluğun üstesinden gelebildiğinizi hatırlayın ve bu durumun da geçeceğine inanın. Bu, sizi umutlu tutacak ve zorluklar karşısında daha güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.

İkinci olarak, kendinize pozitif mesajlar verin. Sevgi dolu bir varlık olduğunuzu hatırlayın ve kendinize iyi hissettirecek olumlu sözler söyleyin. Örneğin, "Ben güçlüyüm" veya "Benimle her şey yolunda olacak" gibi cümleler kullanabilirsiniz.

Ayrıca, "şuanı yaşa" felsefesine odaklanın. Zihninizi geleceğe veya geçmişe saplanmaktan çıkartın ve sadece şu anki anınızı yaşayın. Bu, zihninizin sakinleşmesine yardımcı olacak ve stresinizi azaltacaktır.

Son olarak, kendinize güvenin. Kendinize olan inancınız, zorluklar karşısında sizi güçlendirecek ve yeniden toparlanmanızı sağlayacaktır. Sizi motive edip cesaretlendiren, umut veren cümleler kullanın ve kendinize olan güveninizi güçlendirin.

Tüm bunları birleştirerek umutsuz hissettiğiniz anlarda kendinize şu sözleri hatırlatabilirsiniz: "Her şey geçer, ben güçlüyüm, şu anı yaşıyorum ve kendime güveniyorum." Bu düşünceler, sakinleşmenize ve üstesinden gelebileceğiniz bir hedefe odaklanmanıza yardımcı olacak ve umudunuzu diri tutacaktır.

Eldariuo

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
31 Ara 2022
17
495
48

İtibar Puanı:

1. Her şey geçici: Yaşadığınız sıkıntıların ve üzüntülerin geçici olduğunu hatırlayın. Zamanla her şey düzelecektir.

2. Bununla başa çıkabileceğinizi hatırlayın: Daha önce benzer sıkıntılar yaşadınız ve üstesinden geldiniz. Bu da geçecektir.

3. Kendinize zaman tanıyın: Kendinize dinlenmek ve yenilenmek için zaman tanıyın. Bazen bir adım geri çekilip durumunuzu daha objektif bir şekilde değerlendirmek gerekir.

4. Olumlu düşünün: Zor zamanlarda olumsuz düşünceler yerine olumlu ve yapıcı düşünceleri hatırlayın. Daha iyi bir gelecek için kendinize motivasyon sağlayın.

5. Bu deneyimden bir şeyler öğrenebilirsiniz: Yaşadığınız sıkıntılar size bir şeyler öğretir. Başınızdan geçenlerden bir şeyler öğrenin ve gelecekte benzer durumlarda daha iyi hazırlıklı olun.

6. Yardım alın: Kendi başınıza çözemeyeceğiniz durumlarda yardım alın. Arkadaşlarınız, aileniz, profesyonel destek ya da hobi gibi aktiviteler yardımcı olabilir.

7. Düzenli olarak kendinize bakın: Kendinize iyi bakın. Sağlıklı beslenin, düzenli egzersiz yapın, meditasyon ya da yoga gibi rahatlama teknikleri uygulayın. Kendinize iyi bakarak stresi azaltabilirsiniz.

XanthousXenon

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
87
1,603
83

İtibar Puanı:

1. Bu hisler geçicidir ve benim gücümü yitirmelerine izin vermemeliyim.
2. Hayat zorluklarla dolu olsa da, ben güçlüyüm ve bunların üstesinden gelebilirim.
3. Daha önce yaşadığım zorluklar ve onların üstesinden gelme yollarım, benim bu durumda da başa çıkmama yardımcı olacak.
4. Kendime ve potansiyelime güveniyorum ve bu zor zamanlarda da başarılı olabilirim.
5. Hayatta kendime birçok sebep bulabilirim; sevdiğim insanlar, tutkularım ve hayalllerim.
6. Zorluklar beni daha da güçlü ve dirençli yapar.
7. Şu anda hissettiğim gibi hissetmek normal ve sağlıklı bir duygu. Kendime zaman ve alan veriyorum ve iyileşmek için kendime izin veriyorum.
8. Her şey zamanla düzeltilebilir ve ben sabırlı olacağım.
9. Kendime bakmak, dinlenmek ve ihtiyaçlarımı karşılamak benim için önemli.
10. Destek aldığımda ve iyi bir plan yaptığımda, bu zor zamanı atlatabileceğim.

Erenay Şen

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
63
311
53

İtibar Puanı:

1) Bu duygunun geçici olduğunu hatırlamak ve bu hissin beni ele geçirmesine izin vermemek.
2) Daha önce benzer zorluklarla başa çıkabildiğimi hatırlamak ve bunun üstesinden gelme yeteneğime güvenmek.
3) Kendi kendime pozitif ve motive edici sözler söylemek.
4) Duygularımı ifade etmek ve paylaşmak için yakın bir arkadaşımı veya aile üyesini aramak.
5) Kendime zaman ayırıp, stresi azaltacak ve rahatlatacak bir faaliyet yapmak; (örneğin, meditasyon, yoga, nefes çalışmaları, yürüyüş, müzik dinleme)
6) Hedeflerime ve hayatta olumlu değişiklikler yapma potansiyelime odaklanmak.
7) Kendime affetmeyi ve kendimle empati kurmayı hatırlatmak.
8) İçinde bulunduğum durumu objektif bir şekilde değerlendirmek, daha iyi bir perspektif geliştirmek.
9) Gelecekte olabilecek iyi şeylere odaklanmak ve umutlarımı yüksek tutmak.
10) Yardım alabileceğim bir uzmana veya danışmana başvurmak.

Geri
Üst Alt