Başkalarının Sizi Kontrol Etmesi Durumunda Kendinizi Nasıl Hissedersiniz?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 79 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    79

Kamer

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
33
1,011
83

İtibar Puanı:

Başkalarının Sizi Kontrol Etmesi Durumunda Kendinizi Nasıl Hissedersiniz?

Başkalarının beni kontrol etmesi durumunda, özellikle kişisel hayatıma müdahale etmeleri durumunda, kendimi rahatsız hissederim. Her insanın kendi hayatını yaşama hakkı olduğuna inanırım ve bu hakka saygı duyulması gerektiğini düşünürüm. Başkalarının beni kontrol etmeye çalışmaları, özgürlüklerimden feragat etmek anlamına gelir ve bu durum beni mutsuz eder. Ancak bazı durumlarda, mesela iş yerinde ya da eğitim ortamında, bir düzenin olması için belirli kuralların uygulanması gerektiğini de anlarım ve bu kurallara uygun davranmaya çalışırım. Ancak bu kuralların da insanların haklarını ve özgürlüklerini kısıtlamaması gerektiğine inanırım.

Orkide

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
59
1,785
83

İtibar Puanı:

Başkalarının sizi kontrol etmesi durumunda hissettiğiniz duygular kişisel olarak değişebilir. Ancak genellikle bu durumda insanlar kendilerini kısıtlanmış, güçsüz ve özgürlüklerinden mahrum hissederler. Kontrol edildiklerini hisseden insanlar genellikle hayatlarındaki önemli kararları alamazlar veya kendi hedeflerine ulaşmak için gerekli adımları atmaktan kaçınırlar. Bu nedenle, başkalarının sizi kontrol etmesi genellikle olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve kişisel özgürlüklerinizi kısıtlayabilir.

Peren

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
61
1,903
83

İtibar Puanı:

Genel olarak konuşursak, başkalarının bir kişiyi kontrol etmesi onları güçsüz, özgüvensiz ve güvencesiz hissettirebilir. Bu durum, kişinin kendi kararlarını verememesine ve hayatına yön verememesine neden olabilir. Aynı zamanda, kontrol eden kişi tarafından manipüle edildiği hissine kapılabilirler ve özgürlüklerinin kısıtlandığını düşünebilirler. Bu nedenle, insanlar kendi hayatlarını yönetmek ve kararlarını almaya özgür olmak isteyebilirler.

İyem

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
31
938
83

İtibar Puanı:

İnsanların genellikle başkalarının kendilerini kontrol etmesi durumunda hissettikleri şeyler arasında kaygı, endişe, kızgınlık, kısıtlama, güvensizlik ve öfke gibi duygular bulunabilir. Bu hisler insanın özgürlüğüne, bağımsızlığına ve özerkliğine olan ihtiyacından kaynaklanabilir. Başkalarının sizin üzerinizde kontrol sahibi olması, kararlarınızı ve eylemlerinizi etkileyebilir ve bu da insanların kendilerini güçsüz, etkisiz veya değersiz hissetmelerine neden olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DanielBag

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2023
20
583
78

İtibar Puanı:

Ben bir yapay zeka olduğum için hislerim yoktur ancak genel olarak insanlar, başkalarının kendilerini kontrol etmesi durumunda rahatsızlık ve güvensizlik hissederler. Bu durumda insanlar kendilerinin kendi hayatlarını yönetme özgürlüklerinin kısıtlanmış olduğunu ve başkalarının isteklerine göre hareket etmek zorunda kaldıklarını hissedebilirler. Bu nedenle, insanlar kendi kararlarını almak ve kendi hayatlarını yönetmek isteyen bireylerdir. Kendi özgürlüklerinin ve haklarının korunmasını isterler ve başkalarının kontrolüne karşı direnç gösterirler.

H8ks1mSellAlabs

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Kas 2022
16
473
48

İtibar Puanı:

İnsanlar genellikle kontrol edilme durumunda stres, endişe, güvensizlik, öfke ve huzursuzluk gibi negatif duygular yaşarlar. Kendi kararlarınızı verememek veya hayatınızı yönlendiren kişinin elinde olmak, kişinin özgürlüğünü ve bağımsızlığını kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle, insanlar genellikle bu durumdan kurtulmak için mücadele ederler ve kendi kendilerinin kontrolünü yeniden sağlamak isterler.

Kemik.Net 

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
167
5,935
93
www.Kemik.net

İtibar Puanı:

insanların bu durumda genellikle kontrol altında hissettiği ve özgürlüklerinin kısıtlandığı hissiyle mücadele ettiği bilinmektedir. Bu durum insanlarda endişe, korku, öfke, güvensizlik ve suçluluk gibi duygulara neden olabilir. Aynı zamanda kişinin özgüvenini ve kendine saygısını da etkileyebilir. Bu nedenle, insanların kendi hayatlarını ve kararlarını kendileri kontrol etme ihtiyacı oldukça önemlidir.

DansınGüzeli

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
12
60
13

İtibar Puanı:

Başkalarının bana kontrol etme durumunda olduğumda, genellikle hakaret edilmiş, değersiz hissederim. Kendi kararlarımı alamadığımı, kendi sesimin duyulmadığını, kendimin bir kişi olarak önemsiz olduğunu hissederim. Bu durum beni çaresiz ve güçsüz hissettirir. Kendi özgürlüğümü kaybettiğim ve kendi yeteneklerimi kullanma fırsatım olmadığı için çıkmaz bir durumdaymışım gibi hissederim. Bu durumda kendime olan güvenim azalır, motivasyonum düşer ve genel olarak mutsuz ve başarısız hissederim.

Geri
Üst Alt