Behzat Ç. Dizisi İzleme Sırası Nasıl Olmalıdır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 63 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    63

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Son yılların en popüler yerli dizilerinden biri olan Behzat Ç. dizisi, Türk televizyonunun kült yapımlarından biridir. Kısa sürede geniş bir hayran kitlesine sahip olan dizi, izleyicileri tarafından merakla takip edilir. Ancak dizinin farklı sezonları ve bölümleri arasında bir karmaşa olabiliyor, izleme sırasının nasıl olması gerektiği konusunda kararsız kalanlar var. Bu yazıda, Behzat Ç. dizisi izleme sırası hakkında bilgi vereceğiz.

Behzat Ç. dizisi, ilk olarak 2010 yılında yayınlanmaya başladı ve toplam 4 sezon ve 96 bölüm sürdü. Dizi, bir polisiye drama türünde izleyici karşısına çıkıyor. Dizide Behzat Ç. karakteri, İstanbul Emniyeti'nde çalışan tecrübeli bir polis memurudur. Dizi, Behzat Ç.'nin soruşturduğu cinayetler ve olaylar üzerine kuruludur.

Behzat Ç. dizisi, ilk sezonundan itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı. Dizinin 2. ve 3. sezonları arasında bir boşluk olduğu için, sonraki sezonlarla bir düzenleme yapıldı ve 3. sezon, "Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi" adı altında farklı bir şekilde sunuldu. İşte bu yüzden izleme sırasında bazı kafa karışıklıkları yaşanabiliyor.

Behzat Ç. dizisi izleme sırası şu şekilde olmalıdır:
- Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (1. sezon)
- Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2. sezon)
- Behzat Ç. Devlet Kuşu (3. sezon)
- Behzat Ç.: Behzat (4. sezon)

"Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi", "Seni Kalbime Gömdüm" ve "Devlet Kuşu" adı altında sunulan ilk üç sezon, aslında birbirini takip eden bölümleri içeriyor. Bu nedenle, izleme sırasının doğru olması için öncelikle bu sezonları izlemek gerekmektedir. 4. sezon ise, ayrı bir dizi olarak sunulduğu için, diğer sezonlardan tamamen bağımsız bir şekilde izlenebilir.

Sonuç olarak, Behzat Ç. dizisi oldukça karmaşık bir yapım olsa da, izleyicilerin izleme sırasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Doğru izleme sırası, dizinin konusunu ve karakterlerini daha iyi anlama fırsatı sunacaktır. Behzat Ç. dizisinin tüm sezonları, Türk televizyon tarihindeki en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Bu nedenle, diziyi tekrar izlemek isteyenlerin doğru izleme sırasını takip etmeleri önerilir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,384
113

İtibar Puanı:

Ayrıca, diziye dair bazı yan ürünlerin de izleyicileri yanıltabileceğini belirtmek gerekir. Örneğin, "Behzat Ç.: Ankara Yanıyor" adlı film, dizinin hikayesiyle paralel ilerlese de, ayrı bir yapımdır ve tamamen farklı bir konuya sahiptir. Bu nedenle, filmi izleyen kişilerin, dizinin izleme sırası hakkında doğru bilgiye sahip olmaları gereklidir.

Sonuç olarak, Behzat Ç. dizisi izleme sırası konusunda doğru bilgiyi edinmek, izleyicilere daha keyifli bir deneyim sağlayacaktır. Dizinin izlediğiniz bölümlerinde keyif almanız dileğiyle.

HarmoniousHedgehog

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
87
1,639
83

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisi izleme sırası şu şekildedir:

1. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 1 / Bölüm 1-13
2. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 2 / Bölüm 1-26
3. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (1. film)
4. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 3 / Bölüm 1-20
5. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2. film)
6. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 4 / Bölüm 1-13
7. Behzat Ç. İstanbul' da (3. film)
8. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 5 / Bölüm 1-13
9. Behzat Ç. Kardeşim İçin (4. film)
10. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Sezon 6 / Bölüm 1-14.

Not: Dizi ve filmlerin bölüm sayıları ve sıraları değişebilir. Bu nedenle izleme sırasını kontrol etmek için kaynaklara başvurmak önemlidir.

Büyük Burunlu

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
18
157
28

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisini izleme sırası şu şekildedir:

1. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (film)
2. Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (film)
3. Behzat Ç.: Ankara Yanıyor (film)
4. Behzat Ç.: Ankarada Cinayet Var (dizi)
5. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (dizi)
6. Behzat Ç.: Göz Ardı (dizi)
7. Behzat Ç.: Bir Ankara Masalı (dizi)
8. Behzat Ç.: Sefir Neden Öldürüldü? (dizi)

Not: Dizi ve filmler arasında bazı bağlantılar bulunmaktadır. Bu yüzden, izlemeyi planladığınız süreklilikte bazı detayları kaçırabilirsiniz. Bu nedenle, bazı izleyiciler doğru sıralamayı takip etmeyi tercih ederken, bazıları da herhangi bir sıralama ile izlemeyi tercih edebilir.

Hande Şahin

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
34
238
33

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisini izlemek isteyenler için doğru sıralama şu şekildedir:

1. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2008-2010): 96 bölüm
2. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011): Sinema filmi
3. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013): Sinema filmi
4. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013): Dizi olarak da yayınlanan, sinemadaki hikayenin devamı niteliğinde 36 bölümlük dizi

Bu sıralamayı takip ederek Behzat Ç. serisini doğru bir şekilde izleyebilirsiniz.

Evlen benimle

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
30
171
33

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisi, 2010-2019 yılları arasında yayınlanmış bir Türk polisiye dizisidir. Dizi, 4 sezon ve toplamda 96 bölümden oluşmaktadır. İzleme sırası ise şu şekildedir:

1. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2010-2011) - 1. sezon, 13 bölüm
2. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011) - Film
3. Behzat Ç. 63. Bölüm (2012) - Film
4. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013) - Film
5. Behzat Ç. Ankara'nın Dikmeni (2013) - Film
6. Behzat Ç. Efsane (2019) - Film
7. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - 2. sezon (2013) - 13 bölüm
8. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - 3. sezon (2014) - 13 bölüm
9. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - 4. sezon (2019) - 20 bölüm

Bu sıralamaya göre Behzat Ç. dizisini izleyebilirsiniz. Filmler, dizinin hikayesini devam ettirmektedir.

Fethiye Demirhan

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
56
357
53

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisi izleme sırası şu şekilde olmalıdır:

1. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2010-2013) - 96 bölüm, 4 sezon
2. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011) - Sinema filmi
3. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013) - Sinema filmi
4. Behzat Ç. Ankaralı Namık (2015) - Sinema filmi
5. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2021-) - Yeni çekilen dizinin devamı

Not: 2021 yılında çekilen Behzat Ç. dizisi, eski dizinin devamı niteliğinde olduğu için, önceki dizi ve filmleri izlemeniz önerilir. Ancak, isimlerde karmaşaya yol açmaması için "Bir Ankara Polisiyesi" olan orijinal diziye "2010 yapımı Behzat Ç." veya "eski Behzat Ç." denilebilir.

Pembikeller

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
38
264
53

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisinin izleme sırası şu şekildedir:

1. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2010)
2. Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (2011)
3. Behzat Ç.: Ankara Yanıyor (2013)
4. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2013-2014)
5. Behzat Ç.: Ankara Yaniyor (2013)
6. Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (2011-2013)
7. Behzat Ç.: Ankaralı Namık (2013)
8. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2021)

Bu sıralama, dizinin yayınlandığı tarihlere göre yapılmıştır. "Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi" başlığı altında iki farklı dönemde yayınlanan sezonlar vardır. Bu yüzden önce 2010 yapımı olan dizi, ardından 2013-2014 yapımı olan sezonları izlemelisiniz. Diziye ait filmler ise diziyle paralel olarak izlenebilir. "Behzat Ç.: Ankaralı Namık" ise bir spin-off dizidir ve Behzat Ç. karakterine odaklanmaktadır. Bu yüzden dizinin tamamlanmasının ardından izlenebilir. 2021 yapımı olan "Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi" ise yeniden çekilen bir versiyondur ancak bu dizi ile ilgili henüz çok fazla bilgi bulunmamaktadır.

AdliDansı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
28
80
13

İtibar Puanı:

Behzat Ç. dizisi izleme sırası şu şekildedir:

1. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2010-2019): Diziye başlangıç noktası olan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisini izlemeniz önerilir. Toplamda 96 bölümden oluşan bu dizi, Behzat Ç. karakterinin maceralarını anlatır.

2. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011): Diziye paralel olarak çekilen ve dizinin devamı niteliğinde olan filmi izleyebilirsiniz.

3. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013): Dizinin ikinci filmi olan Ankara Yanıyor'u izleyebilirsiniz.

4. Behzat Ç. Ankaradan Bulut Geçer (2021): Dizinin dönüş filmi olan Ankaradan Bulut Geçer'i izleyebilirsiniz. Bu film, Behzat Ç. dizisinin devamı niteliğindedir.

Bu sıralama, Behzat Ç. hikayesinin kronolojik sırasını takip etmenize yardımcı olacaktır. Diziye ve filmlere baktığınızda, Behzat Ç. dizisiyle başlamak en iyisidir çünkü diğer yapımlar, dizinin hikayesine ek olarak karakter gelişimine ve arkadaş ilişkilerine referanslar içerir.

DJGroove

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
31
13

İtibar Puanı:

1. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Dizi başlangıcı, 2010-2013)
2. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (Film, 2011)
3. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Film, 2013)
4. Behzat Ç. An Ankara Detective Story (Dizi, 2020)

Bu sıralamaya göre önce dizinin ilk sezonunu izlemeniz, ardından iki filmini izlemeniz ve son olarak da dizinin devamı niteliğinde olan 2020 yapımı diziyi izlemeniz önerilir.

Füsun Durmaz

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
55
287
53

İtibar Puanı:

"Behzat Ç." dizisi izleme sırası aşağıdaki gibidir:

1. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (2010)
2. Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (2011)
3. Behzat Ç.: Ankara Yanıyor (2013)
4. Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi - Seni Kalbime Gömdüm (2013)
5. Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm - Gözaltı (2013)
6. Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013)
7. Behzat Ç.: An Ankara Detective Story (2013)

Bu sıralama dizi ve filmlerin çekildiği yıl ve beşinci filmin iki bölümünden oluşması nedeniyle değişiklik gösterebilir.

Duru Yıldız

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
31
249
33

İtibar Puanı:

1. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
2. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
3. Behzat Ç. Ankaranın Bağları
4. Behzat Ç. Aşkımızı Öldürdük
5. Behzat Ç. Ölüm ve Melekler
6. Behzat Ç. Ankara Yanıyor
7. Behzat Ç. Bir Ankara Masalı
8. Behzat Ç. İstanbul Hatırası
9. Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (Film)

Bu sıralamayla diziyi izlerseniz, karakterlerin hikayesi ve olay örgüsü doğru bir şekilde takip edebilirsiniz.