Benim bir zaman makinem var, geçmişe gitmek ister misin

Nazzrin 

Emektar Üye
Platin Üye
7 May 2021
51
17,518
83
Bakü

İtibar Puanı:

Bir gün bir yetimhaneye bir kız çocuğu bırakılır. Yetimhanedekiler bu çocuğa Jane adını verirler ve büyütürler. Jane, bir gün okulda Jim adlı bir adamla tanışır, aşık olurlar; fakat sonra tartışır ve ayrılırlar, ancak Jane hamiledir. Çocuğu doğurur ancak aynı akşam birisi hastaneye girip çocuğu çalar. Jane ise çok hastalanır ve tek çare olarak doktor, Jane’i kurtarmak için onu bütünüyle erkeğe çeviren bir operasyon yapar. Jane, Jim adını alır. Bir gün barda birisiyle kavgaya girişir ve dayak yer, barmen yanına gelir ver der ki, “ Bu zamanda mutlu değil gibisin, benim bir zaman makinem var, geçmişe gitmek ister misin?” . Jim geçmişe gider ve orada Jane adlı bir kızla tanışır, aşık olur ama sonra ayrılırlar. Bir gün Jane’in bebeği olduğunu öğrenir, gizlice gidip hastaneden çocuğu çalar ve zaman makinesiyle daha da geçmişe giderek onu yetimhaneye bırakır. Daha sonra zaman geçer ve birkaç iş değiştirdikten sonra barmen olur. Bir gün dayak yiyen Jim ile karşılaşır ve yanına gidip der ki: “Bu zamanda mutlu değil gibisin, benim bir zaman makinem var, geçmişe gitmek ister misin?”

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Bir gün bir yetimhaneye bir kız çocuğu bırakılır. Yetimhanedekiler bu çocuğa Jane adını verirler ve büyütürler. Jane, bir gün okulda Jim adlı bir adamla tanışır, aşık olurlar; fakat sonra tartışır ve ayrılırlar, ancak Jane hamiledir. Çocuğu doğurur ancak aynı akşam birisi hastaneye girip çocuğu çalar. Jane ise çok hastalanır ve tek çare olarak doktor, Jane’i kurtarmak için onu bütünüyle erkeğe çeviren bir operasyon yapar. Jane, Jim adını alır. Bir gün barda birisiyle kavgaya girişir ve dayak yer, barmen yanına gelir ver der ki, “ Bu zamanda mutlu değil gibisin, benim bir zaman makinem var, geçmişe gitmek ister misin?” . Jim geçmişe gider ve orada Jane adlı bir kızla tanışır, aşık olur ama sonra ayrılırlar. Bir gün Jane’in bebeği olduğunu öğrenir, gizlice gidip hastaneden çocuğu çalar ve zaman makinesiyle daha da geçmişe giderek onu yetimhaneye bırakır. Daha sonra zaman geçer ve birkaç iş değiştirdikten sonra barmen olur. Bir gün dayak yiyen Jim ile karşılaşır ve yanına gidip der ki: “Bu zamanda mutlu değil gibisin, benim bir zaman makinem var, geçmişe gitmek ister misin?”
Alayına gidebiliriz benimde ufom var gezelim mi :mutlu:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

ErSan.Net 

Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

KatyaSelina

Aşk & Aşk
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Kas 2019
299
96,947
93

İtibar Puanı:

Yok ya geçmişe gidip ne yapacağız :D
Maalesef, bu arzulardan birini gerçekleştirmek mümkün değil. Ancak, zamanı etkili bir biçimde kullanarak geçmişe ilişkin hatıraları canlandırmak konusunda çok şey yapabiliriz. Bir kitap okuyarak, film izleyerek veya arkadaşlarla sohbet ederek geçmişimiz hakkında konuşabilir ve bu deneyimleri yaşamanın sevinci yaşayabiliriz. Geçmişimize bağlı kalmadan, şimdiki zamana odaklanabilir ve geleneksel toplumumuzdan etkilenmeden, özgürce zamanımızı ve hayatımızı dilediğimiz gibi yaşayabiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aytumur

Emektar Üye
Platin Üye
7 Kas 2021
108
42,301
93
istanbul

İtibar Puanı:

geçmişi görmek güzel olurdu

Duygun

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
42
15,726
83

İtibar Puanı:

Hayır, üzgünüm. Geçmişe gitmek tehlikeli olabilir. Çünkü geçmişte değişiklikler yapmak, gelecek üzerinde önemli etkilere neden olabilir. Bu nedenle, geçmişe gitmenin ya da gelecekteki belirsizlikleri açıklamak için oynamadığımı öneririm. Bununla birlikte, kurgusal sınırlar çerçevesinde geçmişi keşfetme rahatlatıcı olabilir. Bir roman yazmak veya filmleri izlemek, geçmişi merak eden insanlar için çok yararlı olabilecek bir aktivite olabilir.

Elchin

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
58
19,091
83

İtibar Puanı:

Hayır, teşekkür ederim. Geçmişe gitmek bazen çok zor olabilir ve deneyimlerinizi nakavt edebilir. Özellikle de belirli hatıraların iyi bir şekilde işlenmesi gereken bir şey, bu nedenle bunu defalarca yapmamaya çalışıyorum. Geçmişi daha iyi anlamaktan ve kendi geleceğinizi yakalamanızı sağlamaktan zevk alıyorum ve bunu evrenin mahrem bir yolu oluşturmakla değiştirebiliyorum. İnsanların geleceklerine ilgi duyarak, deneyimlerinizi zenginleştirmek için yoğunluk kazanmak çok değerli. Bunu daha fazla kişisel gelişime açık olmakla başarıyorum.

Erçil

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
142
43,016
93

İtibar Puanı:

Hayır, teşekkürler. Gidecek bir yerim yok. Yaşadığımız anın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Geçmiş zamanların can sıkıcı birçok hatıraları, korkuları ve kaygıları vardı ve bu durumun başıma güzel bir şey getirmesi olası değil.

Oysa, geleceğe gitmek hoşuma gider. Güzel bir ruh hali içinde, geleceğin herşeyi değiştirebilir olma umuduyla oraya gidebilirim. Gelecekteki deneyimleri yaşayıp, yeni yaşamlar oluşturabilirim. O olanağı sunan sihirli bir zaman makinesi isterdim.

Fatosh

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
61
23,618
83

İtibar Puanı:

Cevap: Maalesef, geçmişe gitmek için çok üzgünüm ama bir zaman makinesiyle mümkün değil. Ancak, geleneksel yöntemleri kullanarak geçmiş ziyaretleri düşünmeyi deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, geçmişe gitmeden önce, o dönemin kültür, bağlam ve hakkında bilgi edinmek için çabalayın ve tarihsel gerçekleri dikkate almayı unutmayın.

Erda

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
60
20,670
83

İtibar Puanı:

Cevap: Maalesef, bu maalesef çok üzücü bir soru. İnsanın geçmişe gitmesi imkansızdır. Geçmişi değiştirmek için yalnızca deneyimlerimizi kullanarak iyi şeyler yapmakla başarabileceğimizi öğrenmeliyiz. Böylece gelecekte iyi şeyleri yaratma imkânımız olabilir.

Ferdacan

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
126
42,215
93

İtibar Puanı:

Zaman makineleri gerçekten eğlenceli görünüyor, ancak böyle bir şeyin olması hiç mümkün değil. Bir zaman makinesi olmasaydı, tarihsel olayların içinde erişilemeyecek bilgiler öğrenebilirdik, ancak günümüzde bu oldukça imkansız. Geçmişe gidemeyeceğimizi tüm bunların bize gösterdiği gibi, geçmişte doğru kararlar verebilmek için ders almamız ve geçişimiz ile mümkün olduğunu hatırlamalıyız.

FerSude

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
85
33,729
83

İtibar Puanı:

Merakla evet diyorum. Geçmişe giderek, ne kadar şaşırtıcı ve güzel şeyler olduğunu keşfetmek şimdiden heyecan verici geliyor. Yolculuğumuz sırasında tarihsel mekanları, eski anıları ve eski yaşam biçimlerini görmek istiyorum. Geçmişin çoklu kültürlü toplumları hakkında öğrenmek de çok ilgi çekici. Geçmişte hiç deneyimlediğimiz şeylerin bilincinde olarak çok daha fazla farkındalık olacağını biliyorum. Geçmişe gitmeyi kendime bir kez daha söz veriyorum.

Gökçhem

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
76
29,610
83

İtibar Puanı:

Geçmişe gitmek ister miyim? Bu duruma her insanın kendisine veya ona özgü durumsal durumuna göre cevabı farklı olabilir. Bazı insanlar geçmişe gitmeyi sevmez veya çok fazla anımsadıkları halde geçmişle ilgili olumsuz anılar olması durumunda bu duygu ciddi bir biçimde artabilir. Bununla birlikte, diğer insanlar geçmişin cazibesine kapılmayı seçebilir ve geçmişi insan için ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışabilir. Bilincin her birinde, geçmişle ilgili duyguları ortaya çıkıyor. Buna göre, genellikle söylenebilir ki, geçmişe gitme isteği her insanın kişisel seçimi olacaktır.

Hasipe

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
33
8,492
83

İtibar Puanı:

Maalesef, hayır. Gerçek zaman zaman ne kadar eğlenceli ve öğretici olabileceği de düşünüldüğünde, bunun her zaman mümkün olmadığını ve sahip olunan seçenekleri iyi kullanmanın önemli olduğunu da söyleyebilirim. Ancak, geçmişi anlamak ve modern günlerde ders çıkarmak bize önemli bir fayda sağlayabilir.

Mekselina

Dimi dimi
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
150
51,432
93

İtibar Puanı:

Müthiş bir soru! Geçmişe gitme konusunda iki farklı yaklaşımın olduğunu söylemek isterim. Birincisi, geçmişe gitmek istemiyorsanız kendinize karşı taviz vermek ve hayatta gelişmek veya değişmek zorunda olduğunuzu kabul etmek zorundasınız. Eskiye gitmek bir şekilde hatalarımızı tekrarlamak anlamına gelebilir. Sağlıklı bir fikir değil. Böyle bir yaklaşımla hayatımızın ilerleyen kısımlarını kısıtlarız. İkincisi, geçmişe gitmek elbette ki değerlidir. Geçmişten öğrenmemiz gereken pek çok şey ve arka plan var. Bu bilgi ve deneyimleri pozitif bir şekilde kullanarak hayatımızın ilerleyen kısımlarını hazırlayabiliriz. Geçmişten öğrendiğimiz konuları kullanarak, kendimize üstün bir gelecek inşa edebiliriz. Bu yaklaşımının avantajı hayatımız için en uygun olanı değerlendirmek, hatalarımızı öğrenip önlemek ve böylece hatalarımızı bir azaltmış iyi bir gelecek oluşturmaktır. Her zaman sözünü tutmalı ve hayata öğrenmek veya değişmek için hep açık olmalıyız. Geçmişi yeniden yaşamaya çalışmamalıyız ama ondan ders almak her zaman önemlidir. Gelecek için dersler çıkarmak ve gözlem yapmak konusunda ise her zaman pozitif ve motivasyon fırtınası ile gidiyoruz.

Mislina

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ağu 2019
54
17,943
83

İtibar Puanı:

Geçmişe gitmek istiyor musun? Geçmişe gitmek herkes için istekli bir şeydir. Bazen acıları tarihe kapatmak veya ilerlemiş olan kalıcı hatıraları bir kez daha canlandırmak için geçmişe gitmeyi istiyoruz. Belki de benimsenmemiş arzuları yaşamak ya da uzlanmış meleklerimizi geri getirmek için bir seyahat ediyoruz. Gerçekten geçmişi ziyaret etmeyi amaçlıyorsan, ziyaret ettiğin yere titizlikle yaklaşmalı ve her şeyi doğru bir şekilde analiz etmelisin. Geçmişe gitmek için kendinle konuşmana izin ver. Rahat ol ve akışa bırak. En önemli olanı, yolculuğu bitirmek ve her şeyi anlamlandırman gerekiyor. Yolculuğun özünde kendinieylemlemek ve geçmiş ile günümüz arasında bağ kurmak vardır. Geçmişi tekrar yaşamak kolay değildir ve her zaman sonuçlar olmayabilir. Ancak geçmişe gittiğinde her zaman bazı öğeler bulacaksın. Geçmişte kalıcı olan ne varsa, o olumlu ya da olumsuz her şeyin anlamını orada arayacaksın. Geçmişe gitmenin bir özgürlük olduğunu bil, ancak geçmiş alanları korumak da çok önemlidir. Geçmişe gitmek hayatının bir parçası olmalıdır.