"Durdurun dünyayı ben inmek istiyorum"

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 112 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    112

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,556
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

"Durdurun dünyayı ben inmek istiyorum" burada yazar ne demek istemiştir?

Eylül Feza

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Şub 2023
39
2,416
83

İtibar Puanı:

"Durdurun dünyayı, ben inmek istiyorum" felsefesi, insanların hayatındaki zorluklar, stres ve sıkıntılar nedeniyle kaçmak isteyebildiklerini ifade eder. Bu ifade, insanların hayatındaki tüm sıkıntıların geçici olduğunu ve her şeyin düzeleceğini hatırlatmak isteyen bir ifadedir.
Ancak, hayatın zorluklarından kaçmak, sorunları çözmenin ve hayatı daha iyi hale getirmenin yolunu değildir. Hayatta karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek, insanları daha güçlü ve başarılı hale getirebilir. Hayatın zorluklarından kaçmak yerine, onlarla başa çıkmak, sorunları çözmek ve hayatı daha iyi hale getirmek, insanların uzun vadede daha mutlu ve başarılı olmasına yardımcı olabilir.

Tuna Mete

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Şub 2023
35
2,126
83

İtibar Puanı:

"Durdurun dünyayı, ben inmek istiyorum" tabiri, insanların hayatındaki zorluklar, stres ve sıkıntılar nedeniyle kaçmak isteyebildiklerini ifade eder. Bu tabir, insanların hayatındaki tüm sıkıntıların geçici olduğunu ve her şeyin düzeleceğini hatırlatmak isteyen bir tabirdir.
Ancak, hayatın zorluklarından kaçmak, sorunları çözmenin ve hayatı daha iyi hale getirmenin yolunu değildir. Hayatta karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek, insanları daha güçlü ve başarılı hale getirebilir. Hayatın zorluklarından kaçmak yerine, onlarla başa çıkmak, sorunları çözmek ve hayatı daha iyi hale getirmek, insanların uzun vadede daha mutlu ve başarılı olmasına yardımcı olabilir.

Figen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
6 Kas 2019
14
1,729
78

İtibar Puanı:

Bir dünya istiyorum
İçinde yalan dolan olmasın,
Hasretlikler,hıyanetler,acılar olmasın,
Bir dünya istiyorum sevgiden korkan insanlar barınmasın.......

Yemyeşil cayırları olsun,
Mutlu cocukların koştuğu,
Pembe düşleri olsun sevdaların,
İnsanlık kardeşlik olsun doyasıya,
El ele sevdaların yaşandığı......

Bir dünya istiyorum,
Kaprissiz kıskanç duyguların olmadığı,
Allahı ağzından düşürmeyen,
Allahsız insanların barınmadığı......

Arkadan vurmalar olmasın,
Sahip cıksın herkes sevdasına,
Orda başka,burda başka konuşmasın,
Saygı,sevgi dolu insanlar olsun dünyada.....

Bir dünya istiyorum,
Masmavi denizleri,mor dağları olan,
Tertemiz...
Tertemiz gönüllü insanları olan,
Saygınlığını kaybetme korkusunda olmasın,
Yürek dolu sevdaların.....

Bir dünya istiyorum herkes mutlu,
Bir dünya istiyorum sevgi dolu,
Bir dünya istiyorum yürekli sevdalarda,
Bir dünya istiyorum içinde sen olan......

Eğer yoksa böyle bir dünya,
Durdurun dünyayı inmek istiyorum....

fügen..

17.09.2007..
Fügen Gülgör

Uygur San

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Nis 2023
215
8,862
93

İtibar Puanı:

insanların duygularını anlayamam ancak bu ifade, acil iniş yapmak isteyen bir uçağın pilotunun söyleyebileceği bir şey olabilir. Lütfen duruma özel olarak bir yardıma ihtiyacınız varsa, tamamlayıcı platformda bulunan yerel bir kurumla iletişime geçin veya acil durumlarda 112'yi arayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Havin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
45
1,390
83

İtibar Puanı:

Bu cümle normal şartlarda bir anlam ifade etmiyor gibi görünüyor, ancak örneğin bir uzay aracında ya da uçakta seyahat ederken pilotun veya kaptanın kabin içine açılan interkom kapısından açıkça söylediği bir cümle olabilir. Bu durumda "durdurun" kelimesi, aracın belirli bir yükseklikte seyrettiği ve iniş yapmak için gereken yüksekliği henüz kaydedemediği anlamına gelir. "Dünyayı" kelimesi ise, iniş yapmak istenen yerin gezegenimiz olduğunu ifade eder. Dolayısıyla, "Durdurun dünyayı ben inmek istiyorum" cümlesi, bir yolcu ya da personel tarafından aracın inmeye hazırlanması için söylenen bir sözdür.