En İyi Veri Kurtarma Yazılımı Hangisi?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Kullanılan toplam oy
    114

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,556
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

En İyi Veri Kurtarma Yazılımı Hangisi?

Veri kurtarma yazılımları arasında birçok seçenek bulunmaktadır ve hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek, kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara bağlıdır. Ancak, bazı popüler ve yüksek performanslı veri kurtarma yazılımları şunlardır:

1. EaseUS Data Recovery Wizard: EaseUS Data Recovery Wizard, hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için kullanılabilen bir veri kurtarma yazılımıdır. Silinen dosyaları, biçimlendirilmiş veya hasar görmüş sürücülerden kaybolan verileri kurtarmak için kullanılabilir.
  2. Stellar Data Recovery: Stellar Data Recovery, Windows ve Mac işletim sistemleri için kullanılabilen bir veri kurtarma yazılımıdır. Silinen dosyaları, biçimlendirilmiş veya hasar görmüş sürücülerden kaybolan verileri kurtarmak için kullanılabilir. Ayrıca, çökmüş veya bozuk sabit diskleri onarmak için de kullanılabilir.
  3. Recuva: Recuva, sadece Windows için kullanılabilen ücretsiz bir veri kurtarma yazılımıdır. Silinen dosyaları, biçimlendirilmiş veya hasar görmüş sürücülerden kaybolan verileri kurtarmak için kullanılabilir.
Bu veri kurtarma yazılımları arasından hangisinin size en uygun olduğuna karar vermek, özelliklerini karşılaştırmak, kullanıcı yorumlarını okumak ve kişisel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak gereklidir.

Boran

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Şub 2023
52
1,856
83

İtibar Puanı:

En iyi veri kurtarma yazılımı hangisi, sorusuna cevap verebilmek için öncelikle kullanıcıların ihtiyaçlarını ve beklentilerini bilmek gerekiyor. Veri kaybı sıkça karşılaşılan bir durum olduğu için birçok veri kurtarma yazılımı mevcut. Ancak kullanıcıların işletim sistemleri, veri türleri, cihaz türleri gibi faktörler de yazılım seçimini etkileyebiliyor.

İşletim Sistemi: Windows, Mac veya Linux kullanıcısı olmanız yazılım seçiminizde etkili bir faktör olabilir.

Veri Türü: Silinen resimler, videolar, belgeler, müzik dosyaları gibi farklı veri türleri için farklı yazılımlar tercih edilebilir.

Cihaz Türü: Sabit disk, USB bellek, SD kart, akıllı telefon gibi farklı cihaz türleri için yazılım seçimi değişiklik gösterebilir.

Bu faktörler göz önünde bulundurularak en iyi veri kurtarma yazılımlarından bazıları şunlar olabilir:

1. EaseUS Data Recovery Wizard: Windows ve Mac işletim sistemleri için kullanılabilir. Farklı veri türlerini kurtarabilen ve son derece kullanımı kolay bir yazılım.

2. Recuva: Windows işletim sistemi için ücretsiz bir yazılım. Silinen dosyaları hızlı bir şekilde kurtarabilir.

3. PhotoRec: Sabit disk, CD, DVD ve USB bellek gibi birçok cihaz türü için kullanılabilir. Hem Windows hem de Mac işletim sistemi destekler.

4. Disk Drill: Windows ve Mac işletim sistemleri için kullanılabilir. Hem silinen dosyaları hem de silinmiş disk bölümlerini kurtarabilir.

5. TestDisk: Veri kaybına neden olan disk bölümü hatalarını onarabilir ve silinen dosyaları kurtarabilir. Windows ve Mac işletim sistemleri için kullanılabilir.

Yukarıda bahsedilen yazılımların tamamı başarılı sonuçlar verebilir ancak hangisinin en iyisi olduğu tamamen kullanıcıların tercihlerine göre değişebilir.

Base Mobilya

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Ara 2019
5
492
48
İstanbul

İtibar Puanı:

En iyi veri kurtarma yazılımı konusunda birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak, bu konuda en popüler ve geniş kapsamlı yazılım ise EaseUS Data Recovery Wizard'dır. Bu yazılım, bilgisayar, sabit disk, USB sürücü, dijital kamera ve hatta mobil cihaz gibi birçok medya üzerinde veri kurtarma işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, veri kurtarma işlemlerinde kullanıcı dostu arayüzü ve yüksek kurtarma oranları ile de öne çıkmaktadır.

Çağatay Korkmaz

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
33
340
53

İtibar Puanı:

En iyi veri kurtarma yazılımı seçimi, kullanıcının ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlıdır. Ancak öne çıkan bazı veri kurtarma yazılımları şunlardır:

1. EaseUS Data Recovery Wizard: Kullanıcı dostu arayüzü ve geniş veri kurtarma kapasitesi ile popüler bir yazılımdır. Hızlı ve güvenilir bir şekilde silinen veya kaybolan verileri kurtarabilir.

2. Recuva: Ücretsiz olarak kullanılabilen bu yazılım, hızlı ve etkili bir şekilde silinen veya kaybolan verileri kurtarabilir. Kullanıcı dostu arayüzü ve geniş kurtarma seçenekleri sunar.

3. Stellar Data Recovery: Güvenilir bir veri kurtarma yazılımı olan Stellar, çeşitli veri kaybı senaryolarında etkili bir şekilde çalışır. Silinen veya kaybolan verileri kurtarmak için geniş bir yelpaze sunar.

4. R-Studio: Bu yazılım, çeşitli veri kaybı senaryolarında etkili bir şekilde çalışabilen güçlü bir veri kurtarma yazılımıdır. Farklı dosya sistemlerini destekler ve veri kurtarmak için kapsamlı bir araç seti sunar.

5. Disk Drill: Kolay kullanımı ve kapsamlı veri kurtarma yetenekleri ile popüler bir yazılımdır. Farklı depolama ortamlarını ve dosya sistemlerini destekler ve verileri güvenli bir şekilde kurtarabilir.

Bu önerilen yazılımların yanı sıra, data kurtarma ihtiyaçlarına ve veri kaybı senaryolarına uygun farklı veri kurtarma yazılımları da mevcuttur. Kullanıcılar, özellik ve performans gibi faktörleri dikkate alarak en iyi veri kurtarma yazılımını seçebilirler.

DökümantasyonGurusu

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
12
105
28

İtibar Puanı:

En iyi veri kurtarma yazılımı seçimi kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara bağlı olarak değişebilir. Ancak, bazı popüler veri kurtarma yazılımları şunlardır:

1. EaseUS Data Recovery Wizard: Hem Windows hem de Mac için uygun bir yazılımdır ve çeşitli veri kaybı durumlarında etkili bir şekilde çalışır.

2. Stellar Data Recovery: Hem Windows hem de Mac kullanıcıları için uygun bir yazılımdır ve farklı veri kaybı senaryoları için kapsamlı bir kurtarma aracı sunar.

3. Recuva: Windows kullanıcıları için ücretsiz bir veri kurtarma yazılımıdır ve kullanıcı dostu bir arayüzü vardır. Silinmiş dosyaların yanı sıra hasarlı veya biçimlendirilmiş sürücülerden veri kurtarma konusunda etkilidir.

4. Wondershare Recoverit: Hem Windows hem de Mac için kullanılabilen kapsamlı bir veri kurtarma yazılımıdır ve hemen hemen tüm veri kaybı senaryoları için çözümler sunar.

Bu veri kurtarma yazılımları arasından herhangi birini seçerken, kullanıcı yorumlarını, özelliklerini ve fiyatlandırmasını inceleyerek kendi ihtiyaçlarına en uygun olanı tercih etmek önemlidir.

Geri
Üst Alt