En Sevdiğiniz Özlü Söz Nedir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 115 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    115

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

En Sevdiğiniz Özlü Söz Nedir?

"Bir insanın ne olduğunu görmek isterseniz, ona güç verin." - Abraham Lincoln

Bu söz, bana insan doğasının gücünü ve sorumluluğunu hatırlatıyor. İnsanlara güç vermek, onların gerçek karakterlerini ve değerlerini ortaya çıkarabilir. Ayrıca, güç vermek, insanların başkalarına yardım etme ve olumlu değişim yaratma potansiyelini de artırabilir. Bu söz beni güçlü kılar ve başkalarına yardım etmek için çabalarımın önemini hatırlatır.

Ferdacan

Emektar Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 Ağu 2019
126
42,215
93

İtibar Puanı:

• "Bir insanın ne kadar bilgili olduğu, sorduğu soruların kalitesiyle ölçülür." - John C. Maxwell
  • "Yapabileceğinizi düşündüğünüz kadar büyüksünüzdür. Sınırınız düşündüğünüz kadardır." - Muhammad Ali
  • "Geçmişe takılıp kalmak, geleceğe karşı bir engel yaratmaktır." - Unknown
  • "Mutlu olmanın sırrı, ne elde ettiğinizde değil, sahip olduklarınızın kıymetini bilmenizdedir." - Unknown
  • "Hayatın anlamı, onu yaşarken anlam vermektir." - Kurt Vonnegut.

Psikolog Ankara

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 May 2023
22
627
78

İtibar Puanı:

Özlü sözler, hayatımızda derin izler bırakan mükemmel cümlelerdir. Kısa ve öz olan bu sözler, bizlere birçok şeyi hatırlatır ve hayatımızı renklendirir. Bununla birlikte, en sevdiğim özlü söz, şüphesiz Benjamin Franklin'in şu sözüdür: "Zaman öylesine adil bir hakem ki, herkese yalnızca ne yapmanız gerektiğini değil, aynı zamanda yapmanız gerektiği zamanı da verir."

Bu özlü söz, benim en sevdiğim özlü sözler arasında yer alır, çünkü hayatımızda zamanın çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatır. Zaman, bir sevgili gibi, her anımızı bekleyen bir şeydir. Onu doğru kullanmanız gerektiğini bilmek, hayatınızı daha mutlu ve daha verimli yapmanıza yardımcı olacaktır.

Benjamin Franklin, zamanın düzenli bir planlamayla kontrol altına alınabileceğini vurgulayan önemli bir düşünürdür. Zamanınızı etkin bir şekilde kullanarak, hayatınızda daha büyük başarılar elde edebilirsiniz. Bu söz, ağırlığı olan bir sözdür ve her birimin hayatını etkileyen kanıtlanmış bir gerçektir.

Kısacası, zaman yönetimi, hayatımızın en büyük zorluklarından biridir. Ancak, doğru bir planlama ve etkin bir özlü söz ile zamanı elde etmek mümkündür ve bu da hayatımızı daha güzel bir hale getirebilir. Benjamin Franklin'in bu özlü sözü, her zaman hayatımızda bir yeri olacak ve zamanın önemini hatırlatmaya devam edecektir.