En Son Teknolojik Yenilikler Nelerdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 44 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    44

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Son teknolojik yenilikler arasında şunlar bulunabilir:

1. Yapay zeka ve makine öğrenmesi

2. Nesnelerin interneti (IoT)

3. Blok zinciri ve kripto para birimleri

4. Robotik ve otomasyon teknolojileri

5. Biyoteknoloji ve gen düzenleme teknolojileri

6. Süper iletkenler ve kuantum bilgisayarları

7. Artırılmış ve sanal gerçeklik

8. Yenilenebilir enerji teknolojileri

9. Gelişmiş mobil teknolojiler

10. Uzay keşfi ve uzay turizmi teknolojileri.

Kemik.Net 

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
167
5,935
93
www.Kemik.net

İtibar Puanı:

1. Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi: Yapay zeka ve makine öğrenimi, verileri analiz etmek ve öngörüler yapmak için algoritmalara dayalı bilgisayar sistemlerinin kullanımını içerir.

2. Nesnelerin İnterneti (IoT): IoT, evler, ofisler ve endüstriyel cihazlar gibi nesnelerin internete bağlanması aracılığıyla veri toplama ve analiz etme teknolojisidir.

3. Blok Zincir (Blockchain) Teknolojisi: Blok zincir teknolojisi, verilerin şifrelenmesinde ve güvenli bir şekilde saklanmasında kullanılan dağıtık bir veri tabanıdır.

4. Biyoteknoloji ve Genetik Mühendisliği: Biyoteknoloji ve genetik mühendisliği, DNA manipülasyonu, canlı organizmaların geliştirilmesi ve biyolojik süreçlerin analizi gibi teknolojileri içerir.

5. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri: Yenilenebilir enerji teknolojileri, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, hidrolik enerji, biyokütle ve deniz enerjisi gibi yöntemleri kullanarak güneş gibi doğal kaynaklardan enerji üretmek için kullanılır.

6. Robotik: Robotik teknolojisi, otomatik hizmet robotları, başsız robotlar, insansız hava araçları gibi araçların tasarımı ve kullanımını içerir.

7. 3 Boyutlu Baskı: 3 boyutlu baskı, bir nesnenin dijital bir modelinin oluşturulması ve ardından bir 3 boyutlu yazıcı kullanılarak gerçek bir nesne oluşturmasıdır.

8. Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR): AR ve VR, gerçek dünya ile sanal dünya arasında bir köprü oluşturarak kullanıcıların daha immersif deneyimler yaşamalarını sağlar.

9. Otonom Araçlar: Otonom araçlar, insan sürücü olmadan kendiliğinden çalışabilen araçları ifade eder ve GPS, radar ve sensör teknolojileri ile donatılmıştır.

10. Quantum Bilgi İşlem: Quantum bilgi işlem, quantum bilgisayarlar ve quantum internetleri gibi teknolojileri kullanarak bilgisayar sisteminin güç ve hızını artırır.

Geri
Üst Alt