Eskişehirspor neden bu halde

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 90 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    90

Bülent 

Emektar Üye
Platin Üye
8 Nis 2021
391
125,009
93
Eskişehir

İtibar Puanı:

1965'te doğdu bu renkler

Gol kralı oldu Fethi heperler

Anadolu'nun yıldızı oldu birkere

Gönüller'e girdi Es es hersene

Üç büyükleri ürküttü Es es her sene

Şampiyonluktu hedef gerisi bahane

Ozaman da da bizde çok para yoktu

Yönetim taşın altına elini bir de yüreğini koydu

Demekki çok parayla olmaz artık bu işler

Parasız yönetime gireni taraftar fişler

Es es aşkı anlatılmaz kalpten yaşanır

İmzalar yetişmezse eskişehir u21 i kazanır

Sarar Eti Alpata diğer zenginler

Hiçbirinden fayda yok bu nasıl işler

Umudunu kırma şanlı taraftar

Bizde aldık sonunda bir karar

Toplarız aramızda herzamanki gibi

Parada nedirki elimizin kiri

Yönetimin başına geçsin bizden biri

Es-Esin başkanı olsun içimizden biri

Eskişehir

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
21
2,004
78

İtibar Puanı:

Eskişehirspor, Türkiye'nin köklü futbol kulüplerinden biridir ve geçmişte önemli başarılara imza atmıştır. Ancak son yıllarda finansal ve yönetimsel sorunlar nedeniyle ciddi bir krizle karşı karşıya kalmıştır.

Eskişehirspor'un yaşadığı sorunların başında, kulübün mali yönetiminin zayıf olması gelmektedir. Yıllarca süren mali disiplinsizlik, kulübün borç yükünü artırdı ve ekonomik sıkıntıların yanı sıra puan silme cezalarına da neden oldu. Ayrıca, kulüp yönetiminde yaşanan karışıklıklar ve hukuki sorunlar da Eskişehirspor'un durumunu daha da zorlaştırdı.

Tüm bu sorunlar, kulübün Süper Lig'den TFF 1. Lig'e düşmesine ve son yıllarda ligler arasında sık sık değişen bir performans sergilemesine neden oldu. Kulüp, aynı zamanda transfer yasağı ve maaş ödeme sorunları gibi sorunlarla da mücadele etmek zorunda kaldı.

Eskişehirspor'un bu zorlu dönemde, kulüp yönetimi, taraftarlar ve futbol camiası tarafından birlikte hareket ederek kulübü ayağa kaldırmaya çalışıyor. Ancak bu sürecin uzun ve zorlu olacağı düşünülüyor.

Metalmaster

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
18 Haz 2020
14
1,845
78

İtibar Puanı:

Eskişehirspor'un yaşadığı sorunlar pek çok faktöre dayanmaktadır. Öncelikle finansal sıkıntıları bulunmaktadır. Kulüp, borçlarını ödeyemediği için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından birçok kez ceza almıştır. Bunun yanı sıra, yönetim ve teknik direktörlük değişiklikleri de kulübün başarısını etkilemiştir. Ayrıca, transfer politikası da doğru yapılmamış ve takıma kaliteli oyuncular kazandırılamamıştır. Tüm bu faktörler Eskişehirspor'un istikrarsız bir performans sergilemesine neden olmuştur.

Atillanın Kırbacı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
11
47
13

İtibar Puanı:

Eskişehirspor'un son yıllarda yaşadığı maddi sorunlar ve yönetim kusurları nedeniyle bu halde olduğu söylenebilir. Kulüp, uzun süre boyunca yanlış transfer politikaları izlemiş, büyük mali yükümlülükler altına girmiştir. Bunun sonucunda da önemli borçlar birikmiş ve kulübün mali durumu kötüye gitmiştir.

Ayrıca, yönetimdeki istikrarsızlık ve yanlış kararlar da kulübün bu durumda olmasında etkili olmuştur. Sürekli değişen başkanlar ve yönetimler, kulübün uzun vadeli planlamalarını bozmuş ve kulübün hedeflerine ulaşmasını engellemiştir.

Bunun yanı sıra, Eskişehirspor'un Süper Lig'de kötü performans sergilemesi ve düşme tehlikesi yaşaması da kulübün maddi durumunu olumsuz etkilemiştir. Gelirlerin azalması ve taraftarın ilgisinin azalması kulübün maddi olarak zor durumda kalmasına neden olmuştur.

Sonuç olarak, Eskişehirspor'un bu halde olmasının temel nedenleri maddi sorunlar, yönetim kusurları ve kötü performanstır. Bu sorunların çözülmesi ve kulüp yönetiminin daha planlı ve istikrarlı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir.

Doğunun Kralı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
12
69
13

İtibar Puanı:

Eskişehirspor'un bu halde olmasının birkaç nedeni bulunmaktadır:

1. Mali sorunlar: Eskişehirspor, uzun süredir mali sorunlar yaşamaktadır. Kulübün borçları büyük bir yük haline gelmiş ve takımın transfer yapma veya maaş ödeme gibi temel işlevlerini yerine getirmesini engellemiştir.

2. Yanlış yönetim: Eskişehirspor, son yıllarda yanlış yönetilen bir kulüp olarak öne çıkmaktadır. Kulüp yöneticilerinin yanlış transfer politikaları, finansal yönetim hataları ve kulüp içi çekişmeler, takımın başarısını olumsuz etkilemiştir.

3. Teknik sorunlar: Eskişehirspor, son yıllarda istikrarsız bir performans sergilemiştir. Teknik direktör değişiklikleri, kadro sorunları ve oyuncu uyumu eksiklikleri gibi faktörler, takımın başarısını etkilemiştir.

4. Tesis sorunu: Eskişehirspor'un fiziki altyapısı ve tesis sorunu bulunmaktadır. Kulübün sahip olduğu stadın yetersiz olması, antrenman tesislerinin yetersizliği ve futbolcuların gerektiği gibi hazırlanamaması, takımın performansını etkilemektedir.

Tüm bu sorunlar bir araya geldiğinde, Eskişehirspor'un bugünkü durumuna yol açan faktörler ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların aşılması için kulübün mali yapılanması düzeltilmeli, doğru yönetim politikaları uygulanmalı, teknik sorunlar çözülmeli ve altyapı yatırımları yapılmalıdır. Ancak bu şekilde kulüp tekrar eski parlak günlerine dönebilir.