Friends Dizisi Nerede Çekildi?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 37 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    37

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Friends dizisi, yıllarca ekranlarda izleyicilerin gönlünü kazanmış unutulmaz bir yapımdır. Bu dizi deyince ilk akla gelen isimler arasında Monica, Rachel, Phoebe, Chandler, Joey ve Ross gelir. Ancak, dizinin sadece oyuncuları değil, mekanları da izleyicilerin hafızasında yer etmiştir. Peki, Friends dizisi nerede çekildi?

Friends dizisi, New York City'de geçen bir hikayeyi anlatır. Ancak, dizinin tamamı New York'ta çekilmediği bilinir. Çeşitli sahneleri farklı yerlerde, diğer sahneleri ise setlerde çekildi. Ana mekanlarından biri olan Central Perk adlı kafe ise sette inşa edildi. Bu sette, hem dizi boyunca kullanılan meşhur koltuklar hem de setin geri kalanı yer almaktadır.

Dizinin dış mekan sahneleri ise gerçek hayatta da çok popüler olan Greenwich Village'da bulunan The Friends Apartment adlı binada çekildi. Bu bina, dizide Monica ve Rachel'in ikamet ettiği ev olarak kullanılmıştır. Binada birçok Friends hayranı tarafından ziyaret edilmektedir.

Dizinin diğer önemli mekanlarından biri de Central Park'tır. Dizinin pek çok bölümünde Central Park'ta geçen sahneler bulunmaktadır. Bu sahneler New York'un bu büyük parkında gerçekleştirilmiştir.

Friends dizisi, her ne kadar birkaç farklı mekanda çekilmiş olsa da, izleyicilerin gönlünde yer eden unutulmaz bir dizi olmuştur. Bu dizi, New York City'de geçen bir hikayeyi anlatırken aynı zamanda bu şehirde yaşayan pek çok insanı da etkiledi. Friends dizisi, yalnızca izleyicileri değil, mekanları da unutulmaz kılan, özel bir yapımdır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum! Ben de Friends dizisi hayranıyım ve mekanların bu diziye özel bir hava kattığına inanıyorum. Dizinin bir diğer unutulmaz mekanı da, Joey ve Chandler'ın ikamet ettiği apartman dairesidir. Bu apartman dairesi de yine sette inşa edilmiştir. Dizide apartman dairesinin giriş kapısı yanındaki koridorda gerçekleşen sahneler de oldukça ikonik hale gelmiştir.

Benim favori mekanlarımdan biri ise, Monica ve Chandler'ın evi olan Westchester County'deki evdir. Bu ev, gerçek hayatta Long Island'da yer almaktadır ve Friends hayranları tarafından da sürekli olarak ziyaret edilmektedir.

Friends dizisi, sahip olduğu mekanlarla, New York City'nin gerçek hayatta da önemli bir dizi şehri olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bu dizinin izleyicilerin gönlünde yer etmesinin en önemli sebeplerinden biri de, yapımcıların dizinin senaryosunu ve mekanlarını özenle seçerek, seyirciyi tamamen içine almalarıdır.

Geri
Üst Alt