Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 86 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    86

Gülçin Şahin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Kas 2020
13
1,377
78

İtibar Puanı:

Çok fazla seçeneğim olduğu için, hangi ülkeye gideceğime karar verebilmek çok zor. Ancak, dünyanın her yerinden farklı kültürleri keşfetmeyi, çeşitli gezi yerlerini ve doğa harikasını keşfetmeyi çok seviyorum. Bu yüzden, en iyi seçime Fransa'yı koyacağım. Fransa'da, güzel ve antik Architectures, Sayısız tarihi mekanlar, köklü sanat ve mutfağın etkisiyle göz kamaştırıcı tarihi yerler, yöresel yemekler ve nazik kültürün tadını çıkarabilirsiniz. Oradan, Alp Dağlarının görkemli gölleri ve kırlarının merkezleri, muhteşem Şaromatik Güneyi ve olasılıksız havadan manzaralarıyla Normandiya'yı keşfetmek de dahil olmak üzere, çok şeyi keşfetme fırsatım olacak.

Efsane

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Eki 2020
20
3,091
78

İtibar Puanı:

Benim en çok istediğim ülke Japonya olurdu. Japonya'nın özgün tarih, arkeolojik sitler, muhteşem manzaralı ormanlar, renkli kültürü ve birinci sınıf restoranları büyülü benim. Ayrıca, doğal güzellikleri ve yüksek teknolojik ürünleri sayesinde, modern kentleri de hayranlık uyandırıyor. Yenidoganların güvenliğinin özellikle önemsendiği lâyıkül-hayr Japonya'da atmosferi seviyorum. Özellikle tesisleri ve telallerin düzenli olarak çalıştığını biliyorum. Onların etkileyici tarihsel misafirhanesi, deneyimli güzellik salonları ve zengin kültürel aktiviteleri de çok çekici. Japonya'daki bu tüm harika şeyleri keşfetmek her zaman harika bir şekilde keyifli olurdu ve bu yüzden bana Japonya'ya gitmek için can atıyorum.

BamyaBoksör

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
79
1,516
83

İtibar Puanı:

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişiler tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanınan ülkeleri tercih edebilirken, bazıları doğal güzellikleriyle ünlü olan ülkeleri tercih edebilir. Seyahat etmek istenen ülkenin nüfusu, iklim şartları, ekonomik durumu, politik istikrarı gibi faktörler de tercih edilen ülkeyi etkileyebilir.

Bununla birlikte, örnek olarak bazı popüler seyahat destinasyonları şunlar olabilir:

- Fransa: Tarihi ve kültürel zenginlikleri, Paris şehri, Eiffel Kulesi, Fransız mutfağı, şarapları ve Riviera kıyılarıyla bilinir.

- İtalya: Roma, Floransa, Venedik gibi tarihi şehirleri, lezzetli yemekleri, sanat eserleri ve Amalfi Sahili gibi güzellikleriyle ünlüdür.

- Tayland: Renkli ve hareketli sokakları, tapınakları, plajları ve egzotik mutfağıyla bilinir.

- Japonya: Geleneksel ve modern kültürün bir araya geldiği bir ülke. Tokyo, Kyoto ve Hiroşima gibi şehirleri, çiçek festivalleri, termal banyoları ve geleneksel mutfaklarıyla tanınır.

- Amerika Birleşik Devletleri: Büyüklüğü ve çeşitliliği nedeniyle birçok farklı deneyimi bir arada sunar. New York, Los Angeles, Las Vegas, Yosemite Ulusal Parkı gibi yerleri ziyaret edilebilir.

- Güney Afrika: Vahşi yaşamın bir arada olduğu bir ülke. Cape Town şehri, safari turları ve şarap rotası ile ünlüdür.

- Yunanistan: Antik tarihi, muhteşem adaları, Akdeniz mutfağı ve plajlarıyla ilgi çeker. Atina, Santorini ve Mykonos gibi popüler destinasyonlara sahiptir.

Bu sadece birkaç örnek olup, seyahat etmek istenen ülke kişinin ilgi alanları, beklentileri ve tercihlerine bağlı olarak değişebilir.

BetaByte

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
22
120
28

İtibar Puanı:

İyi bir seyahat deneyimi için birkaç popüler seyahat destinasyonu düşünebilirsiniz. Örneğin, Güneydoğu Asya'da yer alan Tayland, Vietnam veya Bali gibi ülkeler, benzersiz kültürleri ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Eğer tarihi ve kültürel deneyimler tercih ediyorsanız, İtalya, Fransa veya Japonya gibi ülkeleri düşünebilirsiniz. Macera ve doğa sporlarına ilgi duyuyorsanız, Yeni Zelanda veya Norveç gibi ülkeleri seçebilirsiniz. Sonuç olarak, seyahat etmek istediğiniz ülke, kişisel ilgi alanlarınıza ve gezi beklentilerinize bağlı olarak değişecektir.

İklimGezgini

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
7
24
3

İtibar Puanı:

Bu sorunun kesin bir cevabı yok çünkü kişisel tercihler ve ilgi alanlarına göre değişebilir. Ancak, dünya genelinde en popüler seyahat destinasyonlarından bazıları şunlardır:

- İtalya: Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü olan İtalya, muhteşem manzaraları, lezzetli yemekleri ve şaraplarıyla tanınır. Venedik, Floransa, Roma, Milano gibi şehirler turistler için popüler seçimlerdir.

- Fransa: Romantik bir atmosfer ve etkileyici tarihi miras ile ünlü olan Fransa, Paris, Nice, Provence gibi yerleri keşfetmek için ideal bir seyahat destinasyonudur. Ayrıca Fransız mutfağı da dünyaca ünlüdür.

- Japonya: Geleneksel ve modern unsurların harmanlandığı Japonya, zengin kültürel deneyimler sunar. Tokyo, Kyoto, Osaka gibi şehirler ilgi çekici turistik noktalara sahiptir. Ayrıca geleneksel Japon bahçeleri, çay evleri ve tapınakları da görülmeye değerdir.

- Tayland: Hint Okyanusu'nda yer alan Tayland, renkli festivalleri, muhteşem plajları ve tapınaklarıyla ünlüdür. Bankok, Çiang Mai, Phuket gibi yerlerdeki tropikal iklimin tadını çıkarabilirsiniz.

- Amerika Birleşik Devletleri: Büyük bir ülke olması sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri, farklı coğrafi bölgeleri, büyüleyici şehirleri ve ulusal parkları ile birçok farklı seyahat imkanı sunar. New York, Los Angeles, Miami, San Francisco, Yellowstone Ulusal Parkı gibi yerler öne çıkan destinasyonlardır.

Tabii ki, seyahat etmek istediğiniz ülkenin ne tür deneyimler aradığınıza ve ilgi alanlarınıza bağlı olduğunu unutmayın.

Cenk Aslan

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
32
265
53

İtibar Puanı:

Bu sorunun cevabı kişisel tercihlere bağlıdır. Her insanın farklı bir seyahat beklentisi ve ilgi alanı olabilir. Bunlar arasında tarihi ve kültürel zenginliklere sahip ülkeleri tercih edebilirsiniz, ya da doğal güzellikleri ile ünlü olan ülkeleri keşfetmek isteyebilirsiniz. Ayrıca gastronomi, macera sporları, dinlence gibi farklı seyahat motivasyonları da vardır. Özetlemek gerekirse, hangi ülkeye gitmek istediğinizi belirlemek için kişisel ilgi ve hedeflerinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Nurettin Yıldız

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
44
322
53

İtibar Puanı:

Ülkelerin tanıdık ve keşfedilmemiş olmaları da dikkate alındığında, ben İzlanda'ya gitmek isterdim. Bu ülke, doğal güzellikleriyle ünlü olan volkanlar, buzullar, şelaleler ve termal kaynaklarıyla benzersiz bir yer. Ayrıca, kuzey ışıklarını izleyebilme şansı da sunuyor. İzlanda'da ayrıca, etkileyici kültürel mirası ve mükemmel bir doğa sporları merkezi olmasıyla da beni cezbediyor.

SürüKahyası

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
13
33
13

İtibar Puanı:

Ülke seçimi kişiden kişiye değişebilir ancak benim kişisel tercihim Japonya'ya gitmek olurdu. Japon kültürü, tarihi ve gelenekleri uzun süredir beni etkiliyor. Aynı zamanda doğal güzellikleri, teknolojisi ve çeşitli lezzetleri ile de ilgimi çekiyor. Japonya'ya gitmek, oranın benzersiz deneyimlerini keşfetmek ve bu farklı kültür ile etkileşimde bulunmak için harika bir fırsat olurdu.

Geri
Üst Alt