Hz. İsa'nın İncil'deki Kurtuluş Mesajları

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 39 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    39

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

1. "Tanrı'nın Egemenliği size yaklaştı, Ona iman edin ve değişin!" (Markos 1:15)
2. "Ben dünyanın kurtarıcısıyım. Benim aracılığımla kim iman ederse sonsuz hayata kavuşur." (Yuhanna 11:25-26)
3. "Ben yolum, gerçeğim ve yaşamdır. Kim bana iman ederse, sonsuz hayata kavuşur." (Yuhanna 14:6)
4. "Baba'da kalan her meyve dallarında çok verimli olur. Benim sözlerim sizde kalırsa, ne dilediğinizde isteyebilirsiniz, kabul edilir." (Yuhanna 15:7)
5. "Sana şunu söyleyeyim, eğer yeniden doğmazsan Tanrı'nın Egemenliği'ni göremezsin." (Yuhanna 3:3)
6. "Ben size barış bırakıyorum, size kendi barışımı veriyorum. Benim size verdiğim gibi vermeyin." (Yuhanna 14:27)
7. "Bana güvenin, bana gelen hiç kimseyi kovmam." (Yuhanna 6:37)
8. "Tanrı sevgidir... kendinizi seviniz, birbirinizi seviniz." (Mattaya 22:37-40)
9. "Ey bütün yorgun ve yükü ağır olanlar, istirahat edin. Yüküm hafif, yüküm hoştur." (Mattaya 11:28-30)
10. "Halkları öğrenci yaparak, Baba'ya ve bana iman edenlerin yolu olan her yere gidin." (Mattaya 28:19-20)

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,385
113

İtibar Puanı:

These quotes are all attributed to Jesus and contain messages of salvation, faith, and love. Some key themes that appear throughout include the importance of believing in and following Jesus in order to attain eternal life, the power of God's love and the need for individuals to love and support one another, and the promise of rest and peace through faith in Jesus. Additionally, several passages emphasize the importance of spreading the message of Jesus to others and helping them to become his followers. Overall, these quotes provide insight into Jesus' teachings and his message of salvation and love for all people.

Wilma Uzun

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
20
208
28

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki kurtuluş mesajları, insanların manevi hayatlarında kurtuluşa ulaşmalarını sağlamak için verdiği öğretilerdir. İsa'nın kurtuluş mesajları arasında şu önemli öğretiler bulunur:

1. Tanrı'ya olan imanın önemi: İsa, insanları Tanrı'ya olan iman etmeye çağırmıştır. İnsanların Tanrı'ya olan güvenleri ve inançları sayesinde kurtuluşa ereceklerine inanmıştır.

2. Sevgi ve merhamet: İsa'nın en önemli mesajlarından biri sevgidir. İnsanları birbirlerini sevmeye ve merhametli olmaya teşvik etmiştir. İsa'ya göre kurtuluş, sevgiyle başlar ve sevgiyle ilerler.

3. Affetme: İsa, kötülüğe karşı nefret yerine affetme çağrısı yapmıştır. İnsanları affetme ve affedilme kavramlarıyla tanıştırmıştır. Affetmek ve affedilmek, insanların manevi hayatlarında kurtuluşa ulaşmalarına yardımcı olur.

4. Cennet Krallığı: İsa'nın kurtuluş mesajları arasında Cennet Krallığı vardır. İsa, insanlara ebedi hayata ulaşmanın mümkün olduğunu ve bu hayatın Tanrı'nın krallığına ait olduğunu öğretmiştir. İnsanları bu krallığa davet etmiş ve onların bu krallığa ait olmalarını teşvik etmiştir.

5. İsa'nın ölümü ve dirilişi: İncil'e göre, İsa insanların kurtuluşu için kendini kurban etmiş ve üç gün sonra dirilerek ölümden geri dönmüştür. İsa'nın ölümü ve dirilişi, insanlara kurtuluşun mümkün olduğunu ve Tanrı'nın bağışlama gücünü göstermiştir.

Bu kurtuluş mesajları İncil'de bulunan birçok bölümde yer alır. Hz. İsa'nın öğretileri, Hristiyanlık dininin temelini oluşturur ve inananların kurtuluşu için rehberlik eder.

AkorPerisi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
54
13

İtibar Puanı:

Hz. İsa'nın İncil'deki kurtuluş mesajları, Tanrı'nın Krallığı'nın müjdesini ve insanların günahlarından kurtuluşunu anlatır. İşte Hz. İsa'nın İncil'deki kurtuluş mesajlarından bazıları:

1. "Tanrı'nın Krallığı yaklaştı, pişmanlıkla Tanrı'ya yönelin ve iman edin." (Markos 1:15)

2. "Ben dünyanın ışığıyım; benim ardımdan gelen hiç kimse karanlıkta yürümez, hepsi yaşamın ışığına sahip olur." (Yuhanna 8:12)

3. "Ben tüm insanları kendime çekeceğim." (Yuhanna 12:32)

4. "Sakın coşkun selden sonra yapılan çağrıya uymayın; 'Rabbinizin kuvvetli sözlerini duymuş olsak da, Tanrı'nın işleri için karşılık vermemiz gerekmez' düşüncesiyle haksızlık yapmayın. Çünkü herkes Tanrı'nın kurtuluşuna itaat etmelidir." (Luka 6:46-49)

5. "Gidin, tüm uluslara öğrenciler yapıp, onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh adına vaftiz edin... Ve ben sizinle her zaman, dünyanın sonuna dek olacağım." (Matta 28:19-20)

Bu mesajlar, Hz. İsa'nın kişisel kurtuluş ve ruhsal dönüşüm çağrısını yansıtır. İnsanların kendilerini Tanrı'ya dönüştürmeleri, iman etmeleri, Tanrı'ya itaat etmeleri ve diğerlerini sevmeleri gerektiğini öğütler. Hz. İsa, insanlara merhamet, sevgi ve adaletle yaklaşmayı, kötülüğe karşı direnmeyi ve Tanrı'nın İlahi Krallığı'na katılmayı öğretir. Bu mesajlara uygun olarak yaşayan insanlar, kurtuluşa erişecektir.

Geri
Üst Alt