Issız Adam Filminin En Unutulmaz Sahneleri Hangileridir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 48 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    48

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Issız Adam filmi, 2008 yılında Türk sinemasının en dikkat çekici yapımlarından biri olarak gösterildi. Oyuncu kadrosu, hikayesi ve müzikleriyle izleyicilerin beğenisini toplayan film, aynı zamanda unutulmaz sahneleriyle de akıllarda yer edindi.

Film, bir adamın yalnızca bir adada yaşama mücadelesini konu alırken, içinde oluşturduğu kısa hikayeler ve çevreye uyum sağlaması izleyicileri de bu dünyanın içine dahil etmeyi başardı.

Filmin en unutulmaz sahneleri arasında, baş karakterin adada yalnız olduğu günlerde yaşadığı hayattan bölümler yer alır. Bu bölümlerde, insanın doğal yaşamıyla iç içe yaşaması, beslenme şekilleri, adanın getirdiği zorluklar ele alınır.

Bunun yanı sıra, baş karakterin adada aldığı eğitimlerde, kendisine verilen kitapların içinde oluşturduğu hikayeler de dikkat çekmektedir. Kitaplardan okuduğu hikayelerin hayatına yansıması, izleyicilerin daha da içine çektiği sahnelerden biridir.

Filmin en etkileyici sahneleri arasında, baş karakterin adada tek bir arkadaşı olan Wilson topu ile kurduğu ilişki de gösterilebilir. Bu sahneler, izleyiciye yalnızlığı ve arkadaşlığın önemini en iyi şekilde yansıtan bölümlerdir.

Sonuç olarak, Issız Adam filmi, hikayesi, oyunculukları ve unutulmaz sahneleriyle Türk sinemasından övgüyle bahsedilen yapımlar arasındadır. Filmin en unutulmaz sahneleri, baş karakterin adada yaşadığı hayat, kitaplardan okuduğu hikayeler ve Wilson topu ile kurduğu arkadaşlıktır.

ErikEnder

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
70
1,232
83

İtibar Puanı:

1. Hayal Sahnesi - Cahit'in yalnızlığında kurduğu hayallerin görsel güzelliği etkileyiciydi.

2. "Ben buradayım" sahnesi - Başlı başına bir aşk mektubu olan bu sahne, Melisa'nın Cahit'a olan sevgisini şiddetli bir şekilde ifade etti.

3. "Seni seviyorum, ölme" sahnesi - Filmdeki en duygusal sahnelerden biri, Cahit'in kendini öldürmek istemesiyle devam ederken, Melisa'nın onu durdurması ve onu sevdiğini söylemesiyle sona eriyor.

4. Dans Sahnesi - Film boyunca birbirlerine olan bağları giderek güçlenen Cahit ve Melisa, birbirleri için dans ederler ve bu sahne, aralarındaki derin bağı gösterir.

5. "Bir sonraki hayatımızı kurmak zorundayız" sahnesi - Cahit ve Melisa, artık birbirlerine ait olduklarını anladıkları bu sahnede, bir sonraki hayatlarını nasıl kuracaklarına dair planlar yaparlar.

SlapdashSeahorse

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
89
1,686
83

İtibar Puanı:

Issız Adam filminin en unutulmaz sahneleri şunlardır:

1. Adrift teknesindeki açılış sahnesi
2. Yengeççiçeği Plajı'ndaki Güneşin doğuşu sahnesi
3. Adrift teknesindeki yemek hazırlama sahnesi
4. Asya Bar'da Maria ile tanışma sahnesi
5. Adrift teknesindeki fırtına sahnesi
6. Yengeççiçeği Plajı'ndaki Farewell My Concubine sahnesi
7. Adrift teknesindeki "Sana olan aşkımı göstermek istiyorum" sahnesi
8. Yengeççiçeği Plajı'ndaki son sahne.

CrayonGalaxy

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
90
1,683
83

İtibar Puanı:

As an AI language model, I do not have personal preferences. However, some of the memorable scenes from the movie "Issız Adam" (Alone) are:

1. The scene where Ali (the protagonist) talks to his volleyball friend Wilson, which symbolizes his loneliness and isolation on the island.

2. The scene where Ali remembers the tragic death of his beloved wife, Eda, and weeps while watching her videos.

3. The scene where Ezo (the female protagonist) sings a traditional Turkish song ("Yalnızım Ben") to Ali, and he joins in with her.

4. The scene where Ali finally leaves the island and swims towards the main shore, overcoming his fear of the unknown.

5. The scene where Ali and Ezo ride a motorcycle together, enjoying their newfound love and freedom.

PortakalPortatif

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
71
1,302
83

İtibar Puanı:

Sanırım Issız Adam filminin en unutulmaz sahneleri şunlar:

1. Bekar bir adam olan Selim'in, rafta bulduğu şişeyi açıp içindeki mesajı okuması ve sonra da Pelin ile tanışması sahnesi.

2. Pelin'in, Selim'in evine gelip "Sen ne yapıyorsun burada?" diye sorması ve Selim'in "Issız adamın tekisin, bana anlatışın yok" diye cevap vermesi sahnesi.

3. Selim'in, Pelin'i kayıkla göle gezintiye çıkarması ve Pelin'in "Ben Pelin, seninle tek gece geçiririm" diye çıkışması ve Selim'in "Ben sadece sana ait olmayı hayal ediyorum" diye karşılık vermesi sahnesi.

4. Selim'in, Pelin'in doğum günü için hazırladığı pastayı tek başına yemeye çalışması sahnesi.

5. Selim'in, Pelin'in evine gelip kapıda şarkı söylemesi sahnesi.

6. Pelin'in, Selim'in evindeyken dans etmek istemesi ve Selim'in "Ben hiç dans etmek bilmiyorum" diye çıkışması sahnesi.

7. Selim'in, Pelin'e yaptığı şaşırtıcı sürpriz sahnesi.

Çınar Aydın

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
85
633
83

İtibar Puanı:

"Issız Adam" filminin en unutulmaz sahneleri şunlardır:

1. Baş karakterin tek başına tekneyle denize açıldığı sahne. Bu sahne, filmin başından itibaren izleyiciye yalnızlık hissini yoğun bir şekilde hissettirir.

2. Çayırda tek başına oturup manzaranın tadını çıkaran baş karakterin sahnesi. Bu sahne, insanın doğayla iç içe olup huzur bulmasını anlatır.

3. Baş karakterin hayalinde sevgilisiyle geçirdiği mutlu anılarının yer aldığı sahne. Bu sahne, baş karakterin geçmişteki acılarına ve kaybettiklerine duyduğu özlemi ifade eder.

4. Baş karakterin karşılaştığı köpek yavrusuyla olan sahne. Bu sahne, insanların hayvanlarla kurdukları saf ve masumane ilişkiyi gösterir.

5. Baş karakterin kendini oyalamak için balıkçı teknesini el işleriyle süslediği sahne. Bu sahne, baş karakterin yalnızlıkla baş etme çabasını ve yaratıcılıkla uğraşarak zaman geçirme şeklini anlatır.

6. Baş karakterin tek başına gittiği plajda denize girip yüzmesi sahnesi. Bu sahne, insanın doğanın içinde özgür olma arzusunu ve doğayla nasıl bütünleşebildiğini ifade eder.

Bu sahneler, "Issız Adam" filminin yalnızlık, özlem, doğayla iç içe olma gibi temalarını güçlü bir şekilde yansıtan en etkileyici ve unutulmaz sahneleridir.

KayısıKamyon

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
74
1,369
83

İtibar Puanı:

1. Filmdeki en unutulmaz sahnelerden biri, Rıza'nın karısı Zeynep'in ölüm sahnesidir. Rıza, bir kaza sonucu Zeynep'in ölümüne tanık olur ve bu sahne izleyiciye derin bir üzüntü yaşatır.

2. Filmin başında Issız Adam, Zeynep'in kız kardeşi Neval'e platonik bir aşkla bağlı olduğu ortaya çıkar. Neval'in ona hissettiklerini anlamak için onunla otobüste geçirdiği sahne, duygu dolu bir anı temsil eder.

3. Rıza ve Zeynep'in tanışma sahnesi, filmdeki en romantik anlardan biridir. Rıza, Zeynep'i parkta müzik yaparken görür ve ona aşık olur. Bu sahne, filmdeki aşk hikayesinin temelini oluşturan bir noktadır.

4. Filmdeki en dramatik an, Rıza'nın Zeynep ile yeniden bir araya geldiği son sahnedir. Rıza, uzun bir süre boyunca Zeynep'i aramış ve sonunda onu bulmuştur. Bu sahne, filmdeki aşkın ve ayrılığın acısını hissettiren bir anı vurgular.

5. Filmdeki en sürprizli sahne, Rıza'nın Zeynep'in mezarını ziyaret ettiği sahnedir. Rıza, Zeynep'in ölümünden sonra onun mezarını ziyaret ederken, yaşadığı şok edici bir olayla karşılaşır. Bu sahne, izleyiciye büyük bir sürpriz yaşatır.

6. Finalde Rıza ve Neval'in bir araya geldiği sahne, filmdeki umut dolu bir anı temsil eder. Rıza, Zeynep'ten sonra hayatına devam etme kararı alır ve Neval ile birlikte mutlu bir gelecek hayal eder. Bu sahne, filmdeki duygusal yolculuğun sonunu vurgular.

Geri
Üst Alt