İz Peşinde Filmi Hangi Dilde Çekildi?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 43 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    43

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Son yıllarda Türk sineması, yerli ve yabancı izleyicilerini etkilemeyi başaran birçok başarılı film yapımıyla adından söz ettiriyor. Türk sinema endüstrisi, yıllar içinde önemli bir gelişme gösterdi ve dünya sinema endüstrisinde hak ettiği yere doğru adım adım ilerliyor. Bu gelişmenin bir sonucu olarak, Türk filmlerinin yabancı dillerde de gösterime girdiği bilinmektedir. İşte bu noktada, merak edilen bir soru gündeme gelmektedir: İz Peşinde filmi hangi dilde çekildi?

İz Peşinde, 2019 yılında Türkiye’de gösterime giren bir yerli yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Film, yönetmenliğini Ali Bilgin’in yaptığı ve başrollerinde Hande Doğandemir, Fatih Artman ve Ferit Aktuğ gibi ünlü isimleri barındıran bir romantik komedi filmidir. Film, İstanbul’da geçen bir aşk hikayesini konu almaktadır ve izleyiciler tarafından oldukça sevilmiştir.

İz Peşinde filminin orijinal dilinin Türkçe olduğunu belirtmek gerekir. Filmin çekildiği dil, Türkçedir ve Türkiye’de de yayınlanmıştır. Ancak, film yabancı ülkelerde de gösterime girmiştir ve bu ülkelerde farklı dillere dublaj yapılmıştır. Bunun yanı sıra, filmin İngilizce alt yazılı versiyonu da mevcuttur.

Sonuç olarak, İz Peşinde filminin Türkçe olarak çekildiğini belirtmek mümkündür. Türkiye’de gösterime giren ve izleyiciler tarafından beğeni toplayan film, yabancı ülkelerdeki izleyiciler tarafından da ilgi görmüştür. Türk sineması, gün geçtikçe daha da büyüyerek dünya sinema endüstrisinde kendisine önemli bir yer edinmektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,376
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum! Türk sinemasındaki gelişmeler son zamanlarda gözle görülür hale geldi ve İz Peşinde filmi de bunun somut bir örneği. Türkçe olarak çekilen film, yabancı ülkelerde de izleyiciyle buluşarak dünya sinema pazarında da yerini aldı. Türk sinemasının daha da büyüyeceğine ve uluslararası alanda daha çok tanınacağına inanıyorum.

Geri
Üst Alt