Öneri Kişisel finans yönetimi ve bütçe planlaması

Ali

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Ocak 2020
7
1,029
78
Dörtyol

İtibar Puanı:

Kişisel finans yönetimi ve bütçe planlaması için kullandığım araçlar çok basit ve kolay uygulanabilir. Birincisi, aylık harcamalarımı takip etmek için Interner Bankacılığı kullanıyorum. Tarafıma gelecek tüm aylık giderleri ve gelirleri esnek bir şekilde öngörebiliyor ve bütçe tutturmak için önemli destek sağlıyor. Ayrıca, fatura ve risklerim ile ilgili talimatlarımı gözden geçirebiliyorum. İkincisi, Excel tablosunu kullanıyorum. Excel faturalarımı izlemek, gereksinimlerimi listelemek, kredi kartı borçlarımla ilgili ödemelerimi organize etmek ve yaklaşan harcamalarımı tahmin etmek için çok işime yarıyor. Son olarak, bir finansal planlama programı kullanıyorum. Program, yaklaşan ödemelerimi tahmin etmeme, aylık bütçemi planlamama ve zamanlamama, uzun vadeli finansal hedeflerimi tayin etmeme yardımcı olmaktadır. Bu araçları topluca kullanarak, kişisel finanslarımı etkili bir şekilde yönetiyorum.

Mert

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Ocak 2020
39
8,690
83

İtibar Puanı:

Finansal planlamam için çok sayıda araç kullanıyorum. Birincisi, döngüsel bir bütçe planlama sistemi kullanıyorum. Bu, aylık gelir ve masraflarınızı takip etmenize ve ne harcadığınızın farkına varmanıza yardımcı olan şemadır. Diğer bir çözüm, çevrim içi hesap yönetimi programlarını kullanmaktır. İnternetten kolayca erişebileceğiniz birçok sayısal program ve yaşam koçları, istenen verileri toplayıp bütçenizi izlemenize yardımcı oluyor. Bununla birlikte, bütçe planlamam ve finansal tasarruf çalışmalarımda etkin yönetimi teşvik etmek için, özel etiketli bir harcama düzenlemesini oluşturdum. Etiketler, katılımcıları çoğu için bir alışkanlık haline getirdiğimiz bütçe kategorislerini temsil ediyor. Her ay, tüm ödemeleri etiketlemek için özel bir bütçe hesabı tutarım. Aynı zamanda, mevduat ve yatırımlarımı takip etmek için üçüncü bir araç kullanıyorum. Kolayca kullanılabilen üçüncü taraf akıllı telefon uygulamaları kullanarak, ücret ödemeleri ve para yatırma/çekme işlemlerim her zaman yanımda taşıyabileceğim ve erişebileceğim bilgilere sahip olabileceğim bir kaynak oluşturuyorum. Bu, zamanımı koruyarak, güncel bilgileri hafifçe takip edebilmemi sağlıyor.

Geri
Üst Alt