Madagaskar, Covid-19 Skandalı Yüzünden Dsö Ayrılıyor mu

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 105 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    105

Bülent 

Emektar Üye
Platin Üye
8 Nis 2021
391
125,009
93
Eskişehir

İtibar Puanı:

Madagaskar Başkanı Andry Ranoelina, ülkesini Dünya Sağlık Örgütü'nden ihraç etti. Öfkeyle şöyle dedi: "Avrupa, Afrikalıların onlara bağımlı kalması dileğiyle örgütler yarattı. Afrika, corona virüsüne karşı bir ilaç buldu, ancak Avrupa istihbarat üzerinde tekeli olduğunu düşünüyor ve bu nedenle onu tanımayı reddediyor. Bugün itibariyle artık Dünya Sağlık Örgütü üyesi değiliz. " "WHO, Covid-19 ilacıma küçük bir zehir koymam için bana 20 milyon dolar teklif etti" Madagaskar Başkanı Andry Rajoelina'nın, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO), Avrupalıların tedavilerini hackledikleri için koronavirüs için tedavisine küçük bir zehir koyması için kendisine 20.000.000 dolar teklif ettiği bildirildi. Andry Rajoelina, "İnsanlar tetikte olun, katıldığımız Dünya Sağlık Örgütü, Afrikalıları öldürmek için orada bize yardım edeceğini düşündüğümüz için" diyor. "Ülkem Madagaskar, koronavirüs için bir tedavi buldu, ancak Avrupalılar, onu kullanacak Afrikalı arkadaşlarımı öldürmek için bu tedaviye toksin koymam için bana 20.000.000 dolarlık bir teklifte bulundular. Tüm Afrikalılardan koronavirüs aşılarını kullanmamalarını istiyorum. Çünkü öldürür, hasta olanlar Madagaskar'a gelin, ülkem sizi şevkle karşılamaya hazır, çaremiz sarı, yeşil renk olanı almayın, yeşil renk Avrupa'dan geliyor, Avrupalılar hacklendi Tedavimiz, tıpkı protesto ettiğimiz aşılarla yapmak istedikleri gibi, sadece Afrikalıları öldürmek için içine zehir koydular. " "Lütfen bu mesajı paylaşın çünkü acil, ilacımızı hacklediniz, tüm Afrikalıların bilmesini istiyorum, lütfen bu mesajı size saklamayın, paylaşın!" O bitirdi.

Agnostik

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Şub 2023
27
1,425
78

İtibar Puanı:

Hayır, Madagaskar COVID-19 skandalı yüzünden Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) ayrılmıyor. Bu iddia yanlıştır.

2020 yılında, Madagaskar hükümeti COVID-19 tedavisinde kullanılmak üzere "COVID-Organics" adlı bir bitkisel ilaç geliştirdi ve bu ilacı tüm Afrika kıtasına yaymak için çaba harcadı. Ancak, bu ilaç hakkında yeterli klinik çalışmalar yapılmamıştı ve DSÖ, COVID-Organics'in etkililiği ve güvenilirliği hakkında bilimsel bir değerlendirme yapılması gerektiğini açıkladı. Bunun üzerine Madagaskar hükümeti, DSÖ'nün eleştirilerine karşı çıktı ve COVID-Organics'in etkililiğine ilişkin çelişkili veriler sundu.

Ancak, Madagaskar hükümeti DSÖ'den ayrılmayı düşünmüyor. Aslında, 2021 yılında Madagaskar Hükümeti, COVID-19'a karşı mücadelede DSÖ ile işbirliğine devam edeceklerini ve DSÖ'nün bölgedeki sağlık çalışanlarına yardım etmek için Madagaskar'da faaliyet gösteren 30 sağlık merkezine finansal destek sağlayacağını açıkladı.

Sonuç olarak, Madagaskar hükümeti COVID-Organics ilacının etkililiği konusunda DSÖ ile farklı görüşlere sahip olsa da, DSÖ'den ayrılmayı düşünmüyor ve sağlık alanındaki işbirliğine devam etmeyi planlıyor.

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Bu konuda resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak, Mayıs 2021'de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Madagaskar'ın Covid-19 tedavisi için bitki bazlı ilaçları tanıttığı ve tanıtımını yaptığı için Madagaskar'ın DSÖ'den ayrılmayı düşündüğü haberleri çıkmıştı. DSÖ, bitki bazlı tedavilerin henüz herhangi bir etkinliğinin kanıtlanmadığını belirtmişti. Ancak, Madagaskar yetkilileri, ülkenin yerel bitkilerle yapılan ilaçlardan oluşan "COVID-ORGANICS" adlı tedaviyi başarıyla kullandıklarını iddia ediyorlar. Sonuçta, DSÖ ve Madagaskar hükümeti arasındaki ilişkiler hala açık ve devam ediyor.

Göze

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Mar 2023
41
1,252
83

İtibar Puanı:

Hayır, Madagaskar'ın Covid-19 skandalıyla ilgisi nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) ayrılacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak Madagaskar Devlet Başkanı Rajoelina, Dünya Sağlık Örgütü'nü eleştirerek, ülkesinin geliştirdiği bitkisel tedavi yöntemi için destek istemişti. DSÖ ise herhangi bir tedavinin güvenli ve etkili olduğunu doğrulamadan önce ilgili çalışmaların tamamlanması gerektiğini belirtmiştir.