Dekorasyon Fikirleri - Rahatlatıcı Bir Oturma Odası için 8 Mükemmel Öneri | Forum Mobilya Takımları

Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Sorularınızı Cevaplamaya Hazırız.

Bey Azura
Karaca Çay Sever
Oyuncu Koltuğu

Dekorasyon Fikirleri Rahatlatıcı Bir Oturma Odası için 8 Mükemmel Öneri

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
137
26,344
93

İtibar Puanı:

Rahatlatıcı Bir Oturma Odası için 8 Mükemmel Öneri

396


Rahatlatıcı bir oturma odası hayal edin, yorgunluğunuzu unutacağınız, misafirlerinizi sımsıcak bir dekorasyonda ağırlayabileceğiniz, baktıkça rahatlatan, huzur veren bir ev! Düşlemesi kolay, ya dekore etmesi? Hayalinizdeki rahatlatıcı oturma odasını evinize yansıtmak için büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Ufak eklemeler, ufak yenilikler ile oturma odanızı “rahatlatıcı bir oturma odası” konseptine dönüştürebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız 8 altın öneri!

Hiç Solmayan Güzellikler Yapay Çiçekler

Çiçeklerin zarif duruşu, canlı renkleri dekorasyonlara her zaman apayrı bir enerji yayar. Terapi görevi gören çiçekler, bitkiler aslında farkında olmadan bizi rahatlatan önemli detaylardır. Bir evi konforlu göstermenin ilk yolu bitkilerden geçer! Dört mevsim baharı yansıtacak yapay çiçeklerle dekorasyonunuza hiç solmayan bir güzellik eklerken, rahatlatıcı bir oturma odası oluşturmanın ilk adımını atabilirsiniz. Özellikle yeşili yapraklı yapay bitkiler ve yapay orkideler bu iş için doğru bir seçim olacaktır.

Rahatlık Vadeden Ortopedik Yastıklar

Kırlentler oturma odalarını renklendirmek ve stili desteklemek için en iyi seçimlerden biridir. Peki ne kadar konforlular? Ortopedik yastıklar ile oturma odanıza konforu davet edebilirsiniz. Ortopedik yastık denince uykuyu çağrıştırdığını biliyoruz! “Acaba koltuğumun üzerinde ortopedik yastık nasıl durur?” diye düşündüğünüzü de biliyoruz! : ) Son zamanlarda gelişen modelleri ile dekoratif kırlentleri aratmayan ortopedik yastıklar, arkanıza yaslandığınızda hem misafirlerinizi hem de sizi rahat ettirecektir.

397


Manzaranızı Seçin

Genellikle rahatlatıcı bir konsepte sahip evlerin eşsiz manzaraları olur; kimisi yemyeşil bahçelere bakar, kimisi uçsuz bucaksız denize… Manzaranız yok ise kendi manzaranızı kendiniz seçin, ne dersiniz? Tam koltuğunuzun karşısına konumlandıracağınız eşsiz manzaralı tablolar ile içiniz açılsın! Şehir hayatının koşuşturmacasında, yoğun iş temponuzda sığınabileceğiniz huzurlu ve rahat bir oturma odası için tabloları kullanabilirsiniz. Mdf tablolar ya da yağlı boya tablolar hem evinizi renklendirecektir hem de konforu yansıtacaktır.

398


Rahatlığınızı Düşünen Puflar

İşten eve geldiniz ya da ev işleri yeni bitti! Şöyle ayaklarınızı uzatıp keyif yapmak sizin hakkınız… Görüntüsüyle bile başlı başına “ben konforum” diye bağıran puflara evinizde yer açın! Üstelik öyle puflar var ki çok kullanışlı! Sehpa görevi gören puflardan, sandık olarak kullanılabilen puflara kadar pek çok puf modeli, eminiz ki hem işinizi kolaylaştıracak hem de rahatlığınızı düşünen önemli ayrıntılardan biri olacak!

399


Evlerdeki Loşluk

Loş evler her zaman daha huzur verici bir görünüme sahiptirler. Özellikle beyaz yerine sarı ışık kullanıldığında! Koltuğunuzun arkasına konumlandıracağınız lambaderler, hem size okuma köşesi oluşturacaktır hem de etrafa yaydığı loş ışıklı romantik görünümü ile huzurun kapılarını aralamanıza yardımcı olacaktır.

400


İhtiyacınız Olduğu Her An Yanınızda

Kanepelerin yanından sarkıtılan renkli ya da ekoseli koltuk şalları sizce de fazlasıyla huzuru çağırmıyor mu? Televizyon izlerken, hafiften gözümüzü dinlendirirken üşüdüğümüzde elimizin altında olan bu şallar, hem dekorasyonlara sımsıcak bir görünüm katacak hem de ihtiyacınız olduğunda yanı başınızda olacaktır! Koltuğunuzun rengine göre zıt renkli ya da ekoseli bir koltuk şalı tercih ederseniz dikkatleri onun üzerine çekebilirsiniz!

401


Kokularla Mistik Etkiler

Oturma odanıza koku armağan edin! Sehpanıza dekoratif bir görünüm ekleyecek vazo şeklindeki kokular, sizi bambaşka diyarlara götürecek! Fazla baskın olmayan daha fresh oda kokuları, meyve kokularını tercih ederseniz sizi çok rahatsız etmeyecek, aksine hoş kokusu ile mutlu edecektir.

402


Duvarınızı Farklılaştırın

Tek renk ile boyanan duvarlar bir süre sonra sıradan bir görünüm izlenimi oluşturabiliyor. Bu yüzden bizim tavsiyemiz, oturma odanızdaki duvarın bir bölümünü farklı bir renge boyayarak ya da duvar kâğıdı kullanarak farklılaştırabilirsiniz. Mesela, iri yapraklı tasarıma sahip duvar kâğıdıyla oturma odanıza mistik bir hava katabilir, çizgili duvar kâğıdıyla da gerekli hareketliliğe sahip olabilirsiniz.

403


Dekorazon.com gibisi yok.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

MineL

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
205
39,055
93

İtibar Puanı:

Kokularla Mistik Etkiler
Oturma odanıza koku armağan edin! Sehpanıza dekoratif bir görünüm ekleyecek vazo şeklindeki kokular, sizi bambaşka diyarlara götürecek! Fazla baskın olmayan daha fresh oda kokuları, meyve kokularını tercih ederseniz sizi çok rahatsız etmeyecek, aksine hoş kokusu ile mutlu edecektir.
en çok sevdiğim:love:
 

LiLa

Dekorazon sever
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Tem 2019
137
26,344
93

İtibar Puanı:

Üst