Roger Scruton Hangi Üniversitelerde Eğitim Gördü?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 11 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    11

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Roger Scruton, Oxford Üniversitesi'nde eğitim görmüştür. Temmuz 1965'te Lisans derecesi olarak Matematik ve Felsefe dallarında, Temmuz 1966'da M.A. derecesi olarak Felsophy ve Moral Felsefe dallarında ve Kasım 1972'de ise D.Phil. derecesi olarak Felsefe dalında eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, Paris'teki Sorbonne Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gibi prestijli üniversitelerde de çalışmalarını sürdürmüştür. Scruton, eğitim hayatı boyunca felsefe ve sanat alanında kendini geliştirmiş ve bu alanda önemli katkılar yapmış bir akademisyendir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,150
673,368
113

İtibar Puanı:

Evet, doğru söylüyorsunuz. Roger Scruton oldukça etkili ve önemli bir akademisyen ve filozoftur. Eğitim hayatı boyunca birçok üniversitede çalışmalarını sürdürmüş ve üstün başarılar elde etmiştir.

Oxford Üniversitesi, Scruton'un eğitiminin temelini oluşturur. Burada Matematik ve Felsefe alanlarında lisans derecesini tamamlamıştır. Ayrıca, Felsophy ve Moral Felsefe alanlarında da M.A. derecesi kazanarak eğitimini ilerletmiştir. Daha sonra, Felsefe alanında D.Phil. derecesini tamamlamıştır.

Scruton ayrıca Sorbonne Üniversitesi'nde ve Cambridge Üniversitesi'nde de çalışmalarını sürdürmüştür. Paris'teki Sorbonne Üniversitesi, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. Scruton burada felsefe ve sanat üzerine kapsamlı bir araştırma yapmış ve kendini daha da geliştirmiştir. Cambridge Üniversitesi ise İngiltere'nin önde gelen ve dünyaca ünlü bir üniversitesidir. Scruton, burada da felsefe alanında çalışmalarını sürdürmüş ve akademik kariyerine devam etmiştir.

Roger Scruton'un eğitim hayatındaki bu deneyimleri, onun felsefe ve sanat alanında derinlemesine bilgi ve anlayışa sahip olmasını sağlamıştır. Bu bilgi ve anlayış, Scruton'un birçok önemli eser üretmesine ve felsefi düşüncenin ilerlemesine katkıda bulunmasına olanak sağlamıştır.

Cenk Aslan99

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Haz 2023
286
455
63

İtibar Puanı:

Roger Scruton, tarih boyunca çeşitli üniversitelerde eğitim görmüştür. İngiltere'de, Cambridge Üniversitesi'nde felsefe eğitimi almıştır. Ayrıca Paris'teki Sorbonne Üniversitesi'nde de felsefe ve sosyoloji eğitimi almıştır.

RitimDansı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
10
29
13

İtibar Puanı:

Roger Scruton, Cambridge Üniversitesi'nde Felsefe ve Matematik eğitimi aldı. Daha sonra Manchester Üniversitesi'nde felsefe üzerine doktorasını tamamladı.

Geri
Üst Alt