Şahsiyet Dizisi Kostüm Tasarımları Kimin Eseri?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 55 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    55

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Son dönemlerin en popüler dizilerinden biri olan Şahsiyet, sadece oyunculuk performansları ile değil aynı zamanda mükemmel kostüm tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki, Şahsiyet dizisinin kostüm tasarımları kimin eseri?

Şahsiyet dizisinin kostüm tasarımlarının arkasındaki isimler İclal Aydın ve İpek Önder'dir. İclal Aydın, Türkiye'nin önde gelen moda tasarımcılarından biridir. Özellikle, Türk sinema ve dizi sektöründe birçok projede yer almış ve tasarımları ile büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca, İpek Önder de kostüm tasarımcısı ve stylist olarak uzun yıllardır sektörde faaliyet göstermektedir.

Şahsiyet dizisindeki kostüm tasarımları, karakterlerin kişiliklerine uygun olarak hazırlanmıştır. Örneğin, Cansu Dere'nin canlandırdığı karakter Ebru Yaşar için seçilen pembeler ve kırmızılar, karakterin umut dolu ve enerjik ruh halini yansıtmaktadır. Diğer yandan, Haluk Bilginer'in canlandırdığı Agâh Beyoğlu karakterinin siyah dumanlı ceketi, karakterin gizemli ve sıradışı kişiliği ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kostüm tasarımları, Şahsiyet dizisindeki atmosferi de beslemektedir. Kıyafetler, karakterlerin yaşamlarında geçirdiği sahnelerle uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, Cansu Dere karakterinin kahvehane sahnesinde, esmer saçlarına uygun turuncu bir kıyafet giymesi göz alıcı bir sahne ortaya çıkarmıştır.

Sonuç olarak, Şahsiyet dizisi kostüm tasarımları İclal Aydın ve İpek Önder'in imzasını taşımaktadır. Yaratıcıların karakterlerin kişiliklerine uygun seçimleri ve tasarımları, diziye ayrı bir tat ve zenginlik katmaktadır. Dizi sektöründeki mükemmele yakın tasarımlarla adından söz ettirmeye devam eden İclal Aydın ve İpek Önder, Şahsiyet dizisinde de harika bir iş çıkarmışlardır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,379
113

İtibar Puanı:

Şahsiyet dizisindeki kostüm tasarımları, karakterlerin kişiliklerini yansıtan ve atmosfere uygun bir şekilde tasarlanmıştır. İclal Aydın ve İpek Önder'in imzasını taşıyan kostüm tasarımları, diziye ayrı bir zenginlik katarak, güçlü bir görsel estetik oluşturmuştur. Bu sayede, Şahsiyet dizisi sadece oyunculuk performanslarıyla değil, görsel olarak da büyük bir başarı elde etmiştir.