Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Özel Reklam çalışmaları ve Marka İş Birliktelikleri

Stüdyo dairelerine dekorasyon fikirleri

Talha

Moderator
Yönetici
Katılım
23 Haz 2019
Mesajlar
82
Tepkime puanı
668
Puanları
83
Konum
Adana
Web Sitesi
www.talhakeremyilmaz.com
Şehirlerde bekar sayısının artmasıyla inşaat firmaları 1+1 dairelere daha fazla yer vermeye başladılar. Özellikle Stüdyo dairelerin küçük olması sebebiyle evi işlevsel hale getirip yerden tasarruf etmek önemli. Peki, evinizi nasıl dekore edebilirsiniz?

Stüdyo daireler için aslında Zengin, Akıllı ve ilginç bir çok örnek fikir barındırıyor. Küçük evinize birkaç akıllıca uygulama ile evinizi büyük bir daire olarak kurgulayabilirsiniz. Öncelikle Evinizin küçük olduğunu ve evinizin her metrekaresinin çok önem arz ettiğini unutmamalısınız onuniçin uygulamak istediğiniz fikirlerden en uygunları seçip güzel bir şekilde kombin etmelisiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra nasıl bir yaşam alanı tasarlamak istediğinizi beilirlemelisiniz. Her odanızı nasıl tasarlamak istediğinize karar vermelisiniz.

Stüdyo dairelere nasıl dekorasyonlar seçilir?

Stüdyo dairelerinizin için bölümlerini akıllıca yönetmelisiniz odalarınızı ve odanızın içlerini nerde ne kullanmak ve yapmak istediğiniz oldukça önemli. Evinizi yanlış dekore ederek dairenizin ferahlık hissini kaybetmemeli. Örneğin mutfağınızı ve oturma odanızı ortadan dresuar veya bir bar masası ile ayırabilirsiniz. Böylelikle iki farklı kullanım alanı oluşturmuş olursunuz. Stüdyo daireniz için mobilya seçimi yaparken çok özen göstermelisiniz hem akıllı hem de işlevsel olmalı. Yüksek tavanlı bir daireye sahipseniz çok şanslısınız. Asma sistemlerel dairenizi muhteşem bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Asma sistemle Yatak odası, Çalışma Odası ve okuma alanı bile oluşturabilirsiniz. Örneğin Mutfak ve Yatak odanızı veya Yaşam alanınız tek bir odada bulunuyorsa odanızı bölmeler ile ayırabilirsiniz. Yatak ve oturma odanızı açık bir kitaplık, perde ya da televizyon ünitesiyle dahi ayırabilirsiniz. Ayrıca farklı kullanım alanlarına göre alçak duvarlar yaptırarak farklı dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Stüdyo daireniz için renk seçerken ferahlık hissini veriyor olması oldukça önemli. Küçük ve fonksiyonel mobilyalar her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Koltuk alırken yatak fonksiyonu olanları tercih etmeniz misafiriniz için daha kullanışlı olur. Orta sehpanızı seçerken evinizi hem şık gösterecek hem de misafiriniz geldiğinde kolayca kaldırabileceğiniz bir model olmalı.

Güzel bir Stüdyo daireniz var ve dekorasyon fikirleri arıyorsanız şimdi sizlere birkaç güzel dekorasyon fikiri sunacağım.

Sizlerinde dekorasyon fikirleri ve tecrübeleriniz varsa aşağıya mesajınızı bırakabilirsiniz.

195196197198199
 

Hulya90

Bronz Üye
Katılım
1 Ağu 2019
Mesajlar
17
Tepkime puanı
75
Puanları
13
Yaş
28
Konum
İstanbul
Ben kalamam herhalde böyle küçük dairelerde ben küçük ve dar yerlerde kalınca nefesim filan kesiliyor kötü oluyorum. Ama yukarıdaki dekorasyon fikirlerini kendi normal evimdede uygulamak isterim.
 
Üst