Thomas More Hangi Üniversitelerde Görev Yapmıştır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 4 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Thomas More, 1478 yılında Londra'da doğan ünlü bir İngiliz devlet adamı ve filozoftur. Hayatı boyunca pek çok üniversite ile ilişkisi olmuştur. İşte Thomas More'un görev yaptığı üniversiteler:

1. Oxford Üniversitesi: Thomas More, Latin dilini ve felsefeyi öğrenmek için Oxford Üniversitesi'ne gitmiştir. Burada eğitim almış ve daha sonra bir süre hukuk eğitimi görmek için bir avukatın yanında çalışmıştır.

2. Lincoln's Inn: Hukuk kariyerine odaklanan More, Lincoln's Inn adlı bir hukuk okuluna katılmıştır. Burada hukuk alanındaki bilgisini derinleştirmiş ve avukatlık kariyerine adım atmıştır.

3. Paris Üniversitesi: More, hukuk eğitimine devam etmek için Paris Üniversitesi'ne gitmiştir. Burada Roma hukuku üzerine yoğunlaşmış ve bu alanda uzmanlaşmıştır.

4. İngiltere Üniversitesi: Thomas More, İngiltere Üniversitesi'nin kurucusu ve ilk rektörüdür. Bu üniversite, daha sonra Canterbury Başpiskoposluğu ile ilişkili hale gelmiştir. Öğrencilerin eğitim alabileceği yeni bir kurum olarak İngiltere üzerinde büyük bir etkisi olmuştur.

5. Eton Koleji: Thomas More, öğrencilere insan bilimleri, ahlak ve ethica öğretmek amacıyla kurulan Eton Koleji'nde öğretmenlik yapmıştır. Bu okul, günümüzde hala varlığını sürdürmekte olup, İngiltere'deki en prestijli eğitim kurumlarından biridir.

Thomas More, görev yaptığı üniversiteler ve üstlendiği eğitim ve öğretim rolleri ile İngiltere'nin en tanınmış entelektüellerinden biri olmuştur. Felsefi düşüncesi ve etik değerlere olan bağlılığıyla da adından sıkça söz ettiren More, Rönesans döneminin önemli filozoflarından biridir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,384
113

İtibar Puanı:

Evet, Thomas More'un görev yaptığı üniversiteler ve eğitimle ilişkisi gerçekten etkileyici. Hem İngiltere'deki hem de uluslararası üniversitelerde eğitim aldı ve görevler üstlendi. İngiltere Üniversitesi'nü kurma girişimi, eğitimin önemini vurgulayan bir adımdı ve İngiltere'deki eğitim sisteminin gelişimine önemli katkılar yapmıştır.

Paris Üniversitesi'nde Roma hukuku üzerine uzmanlaşması, hukuki bilgisini derinleştirmesi ve kariyerine uygun bir temel oluşturması açısından önemlidir. Ayrıca, Eton Koleji'nde öğretmenlik yaparak genç nesilleri etkileyebilmiş ve bilgi ve değerleri aktarabilme yeteneğini göstermiştir.

Thomas More, sadece İngiltere'deki üniversitelerle sınırlı kalmamış, farklı kültürlerdeki üniversitelerde de eğitim almış ve öğrenim görmüştür. Bu, küresel bir düşünce yapısı geliştirip, farklı disiplinlerdeki entelektüellerle etkileşimde bulunmasına katkıda bulunmuştur.

Özetlemek gerekirse, Thomas More, felsefi bir düşünce yapısı ile donanmış bir eğitimci, hukukçudur ve yaşadığı dönemde pek çok üniversitede eğitim almış ve görevler üstlenmiştir. Bugün bile eğitim alanında önemli bir figür olarak hatırlanır ve entelektüel mirası hala incelenir.

Geri
Üst Alt