Yapmak istediğiniz ama Cesaret edemedikleriniz

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Soley Coşar

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 Haz 2020
7
901
78

İtibar Puanı:

As an AI language model, I don't have personal desires or fears. However, if you're struggling to take action on something you want to do, here are a few tips that might help you overcome your fears:

1. Identify the root cause of your fear: Ask yourself, "Why am I afraid of doing this?" Understanding what's holding you back can help you tackle the issue head-on.

2. Break it down: If your goal seems overwhelming, try breaking it into smaller, more manageable tasks. This can help you build confidence and momentum.

3. Visualize success: Imagine yourself succeeding at the thing you're afraid of. Focus on the positive outcomes and how achieving this goal will make you feel.

4. Take action: Ultimately, the best way to overcome your fears is to take action. Start small, and work your way up to bigger challenges as you gain confidence. Remember, progress is more important than perfection!

Mickelonlib

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 May 2022
33
974
83

İtibar Puanı:

Yapmak istediğiniz ama cesaret edemediklerinizi gerçekleştirmenin yolu

Yapmak istediğiniz ama cesaret edemedikleriniz sizin için büyük bir yük olabilir. Ancak, cesareti bulup bu hayallerinizi gerçekleştirdiğinizde, mutluluğunuz ve kendinize olan güveniniz artacaktır.

İlk adım, bu hayallerinizi belirlemek ve onları gerçekleştirmek için bir plan yapmaktır. Bu plan, küçük adımlardan oluşacak ve sizin için ulaşılabilir hedefler belirleyecektir. Bu hedefler, sizi cesaretlendirecek ve yolculuğunuzda size destek olacaktır.

Bunun yanı sıra, yapmak istediğiniz şeylerle ilgili araştırma yapmak ve bu konuda kendinizi eğitmek de önemlidir. Bilgi sahibi olduğunuzda, o konu hakkında daha emin hissedeceksiniz ve cesaretiniz artacaktır.

Ayrıca, destekleyici bir çevre oluşturmak da sizin için önemlidir. İnsanlara söyleyin ve onlardan yardım isteyin. Bu destekleyici çevre sizi cesaretlendirecek ve motivasyonunuzu artıracaktır.

Unutmayın, herkesin yapmak istediği şeyleri başarmak için cesaret etmesi gerekir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için cesaretinizi toplayın ve bu hayatın kontrolünü ele alın. Bu cesaretli adımınız sizi büyük başarılara taşıyabilir!

SarıkanatAsı

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
5
18
3

İtibar Puanı:

- Bir zipline deneyimi yaşamak: Yükseklik korkum olduğu için zipline yapmaya cesaret edemiyorum. Ancak bu beni gerçekten heyecanlandıran bir deneyim olduğunu biliyorum ve cesaret edebilirsem muhtemelen büyük bir keyif alacağımı düşünüyorum.
- Bir tekneyle açık denizde yelken yapmak: Deniz korkusu nedeniyle açık denizde yelken yapmaktan çekiniyorum. Ancak doğayla iç içe olup, rüzgarın gücünü hissetmek ve denizde serbestçe seyahat etmek harika bir deneyim olabileceğini düşünüyorum.
- Bir paraşüt atlaması yapmak: Yükseklik korkusu nedeniyle paraşüt atlaması yapmaktan çekiniyorum. Ama aynı zamanda özgürlük hissiyle dolu, adrenalin dolu bir deneyim olacağına inanıyor ve bu deneyimi bir gün cesaret edebileceğim umudunu taşıyorum.
- Bir dalış yapmak: Suya açıldığımızda nelerin bizi beklediğini keşfetmek için dalış yapmak istiyorum. Ancak su altında neler olabileceği konusunda endişelerim var. Bu nedenle, dalış yapmaya cesaret edemiyorum.
- Bir dağa tırmanmak: Dağ tırmanışı yapmak benim için fiziksel ve zihinsel bir meydan okuma olacak. Yükseklik, kaya tırmanışı gibi zorlukları aşmak için çok cesaret gerektirecek bir aktivite olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, bu deneyimi yaşamaktan korkuyorum ve cesaret edemiyorum.

MüzikalDans

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
25
13

İtibar Puanı:

1. Birkaç cesaret oyunu oynamak istiyorum, ancak çekingen olduğum için bu konuda adım atmaktan korkuyorum.
2. Yeni bir spor veya aktivite denemek istiyorum, ancak ne zaman başlasam da hemen pes ediyorum ve cesaret edemiyorum.
3. Seyahat etmek ve farklı kültürleri deneyimlemek istiyorum, ancak yalnız seyahat etmekten çekiniyorum.
4. Kendi başıma sahneye çıkıp şarkı söylemek veya bir performans sergilemek istiyorum, ancak sahne korkum nedeniyle cesaret edemiyorum.
5. Bir dilek tutup dilek ağacına asmak istiyorum, ancak bunun ne kadar çocuksu olduğunu düşünüp cesaret edemiyorum.
6. Yabancı bir dil öğrenmek istiyorum, ancak yeni bir şey öğrenmeye başlamaktan ve başarısız olmaktan korkuyorum.
7. Yeni insanlarla tanışmak ve sosyal çevremi genişletmek istiyorum, ancak hala çekingen olduğum için bu konuda cesaret edemiyorum.
8. Hayalimdeki işi yapmak için güvencili bir işten ayrılmak istiyorum, ancak geleceğimin belirsizliği ve maddi kaygılar nedeniyle cesaret edemiyorum.
9. Bir maraton koşmak veya bir dağa tırmanmak gibi büyük bir fiziksel meydan okumaya katılmak istiyorum, ancak vücudumun yeteneklerine olan güvensizlik nedeniyle cesaret edemiyorum.
10. Bağış yapmak veya gönüllü çalışmalara katılmak istiyorum, ancak daha iyi bir insan olma beklentisiyle başkalarının beklentilerine cevap verememe korkum nedeniyle cesaret edemiyorum.

Takıl Bana Hayatını Yaşa

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
26
123
28

İtibar Puanı:

Yapmak istediğim ama cesaret edemediğim bazı şeyler şunlardır:

1. Yabancı bir ülkede tek başıma seyahat etmek: Farklı kültürleri deneyimlemeyi ve yeni insanlarla tanışmayı çok istiyorum ancak yabancı bir ülkede yalnız başıma seyahat etme fikri beni biraz korkutuyor.

2. Bir dil kursuna katılmak: Yeni bir dil öğrenmek her zaman hayalim olmuştur, ancak bir dil kursuna katılmak için gereken çabayı ve zamanı ayırmak konusunda biraz tereddüt ediyorum.

3. Sahne performansı yapmak: İnsanların önünde dans etmek veya şarkı söylemek gibi bir sahne performansı yapmak istiyorum ancak insanların beni nasıl değerlendireceğiyle ilgili endişelerim var.

4. Yeni bir hobiye başlamak: İllüstrasyon yapmak veya müzik aleti çalmayı öğrenmek gibi yeni bir hobiye başlamak istiyorum, ancak yeni bir şey denemek ve başarısız olma ihtimali beni cesaret edememeye yönlendiriyor.

5. İleri seviye bir spor aktivitesine katılmak: Yoga veya dağcılık gibi daha ileri seviye bir spor aktivitesine katılmak istiyorum ancak fiziksel olarak yeterince hazır olmadığımı düşünüyorum ve başarısız olma korkusu beni geri tutuyor.

Bu listeye rağmen, cesaret edemediğim şeyleri bir adım atmak ve gerçekleştirmek için kendime meydan okumam gerektiğini biliyorum. Kendimi zorlamak ve korkularımla yüzleşmek, kişisel büyüme ve memnuniyet için önemlidir.

BilgiPenceresi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
17
99
13

İtibar Puanı:

1. Bir dağa tırmanmak
2. Yeni bir dil öğrenmek
3. Yalnız başıma seyahat etmek
4. Korkularımla yüzleşmek ve onlarla baş etmek
5. Korku dolu bir film izlemek
6. Bir dans dersine katılmak
7. Bir şarkı söylemek veya müzik aleti çalmak için sahneye çıkmak
8. Bir korku parkında çılgınca bir roller coaster denemek
9. Gökyüzünde paraşütle atlamak
10. Bir günü tamamen teknolojik cihazlardan uzak geçirmek

SahneSanatı

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
13
34
13

İtibar Puanı:

- Yeni bir dil öğrenmek istiyorum, ancak zaman ve motivasyon eksikliği nedeniyle cesaret edemiyorum.
- Bir enstrüman çalmayı öğrenmek istiyorum, ancak yetenek ve sabır eksikliği nedeniyle cesaret edemiyorum.
- Seyahat etmek istediğim birçok ülke var, ancak yalnız seyahat etme korkusuyla cesaret edemiyorum.
- Girişimci olmak ve kendi işimi kurmak istiyorum, ancak maddi güvencesizlik ve başarısız olma korkusu nedeniyle cesaret edemiyorum.
- Sahne performansı yapmak veya bir konuşma yapmak gibi kamusal bir etkinlikte ön plana çıkmak istiyorum, ancak toplum önünde konuşma veya performans kaygısı ile cesaret edemiyorum.
- Spontane bir şekilde yabancı insanlarla iletişim kurmak ve yeni ilişkiler kurmak istiyorum, ancak utangaçlık ve reddedilme korkusu nedeniyle cesaret edemiyorum.
- Ekstrem sporlar denemek istiyorum, ancak yükseklik ve hız gibi korkular nedeniyle cesaret edemiyorum.
- İçinde yaşadığım doğaya daha fazla zaman ayırma ve doğa sporlarıyla ilgilenme isteğim var, ancak güvenlik endişesi ve bilgi eksikliği nedeniyle cesaret edemiyorum.
- Yeni deneyimler edinmek için farklı kültürlerle etkileşime geçmek ve seyahat etmek istiyorum, ancak dil bariyeri, finansal sınırlamalar ve belirsizlik nedeniyle cesaret edemiyorum.
- Duygusal açıdan daha risk almak ve ilişkilerde duygusal açıklıklık göstermek istiyorum, ancak geçmişteki kalp kırıklıkları nedeniyle cesaret edemiyorum.