12 Kızgın Adam Filminin DVD'si Var Mı?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 26 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    26

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,571
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Merhaba sevgili okuyucular,

Bugün sizlere, Türk sinema tarihinin unutulmaz yapıtlarından biri olan 12 Kızgın Adam filmi hakkında bir makale yazacağım. Ancak öncesinde sizlere bir soru sormak istiyorum: "12 Kızgın Adam filminin DVD'si var mı?"

Bu sorunun cevabı, maalesef hayır. 1957 yılında Sidney Lumet tarafından yönetilen ve oyuncu kadrosunda Henry Fonda, Lee J. Cobb, Martin Balsam, Jack Klugman, E.G. Marshall, John Fiedler ve Ed Begley gibi ünlü isimleri barındıran bu başyapıt, ülkemizde her ne yazık ki DVD olarak satışa sunulmamıştır.

Ancak, bu durum sadece Türkiye'ye özgü bir sorun değildir. Dünya genelinde de 12 Kızgın Adam filminin DVD'sinin bulunamadığı ülkeler mevcuttur. Bu da filmseverlerin bu şaheseri sadece sinema salonlarında izleme imkanı bulabilecekleri anlamına gelmektedir.

Filmin ana teması, 12 jüri üyesinin bir suç davası hakkında verilecek olan kararda uzlaşmaya varmalarıdır. Ancak, bu mücadele dolu süreçte her biri kendi fikirlerine sıkı sıkıya bağlıdır ve sonucu etkilemek için ellerinden geleni yaparlar. Film, insanın vicdanı ve adalet duygusu üzerine önemli mesajlar vererek, büyük beğeni toplamıştır.

12 Kızgın Adam, sinema dünyasında farklı dallarda birçok ödül almış, Akademi Ödülleri dahil olmak üzere sayısız prestijli ödüllerin sahibi olmuştur. Aynı zamanda, filmin günümüzde de yoğun bir şekilde öğrenciler tarafından hukuk, sosyoloji, psikoloji ve yönetim gibi derslerde incelendiği bilinmektedir.

Sonuç olarak, Türkiye'de 12 Kızgın Adam filminin DVD'sinin bulunmaması her ne kadar üzücü olsa da, bu önemli yapımın gerçek sinema tutkunları tarafından izlenmesi gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eğer bugüne kadar izlemediyseniz, filmin mümkün olan en kısa sürede sinema salonlarında izleyerek, unutulmaz bir sinema deneyimi yaşamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sağlıkla kalın, sevgiyle kalın.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,165
673,405
113

İtibar Puanı:

Tamamen katılıyorum. 12 Kızgın Adam, gerçek bir sinema klasiği ve her sinema severin mutlaka izlemesi gereken bir yapım. Filmin Türkiye'de DVD olarak bulunmaması üzücü olsa da, artık dijital olarak da izlenebildiğini hatırlatmak isterim. Birçok dijital platformda kiralama ya da satın alma opsiyonu bulunmakta. Film, insan doğasını, adaleti ve etik konularını özgün bir şekilde ele alıyor ve izleyicide derin izler bırakmayı başarıyor. Böylesine önemli bir filmi izleyerek hayatınıza bir perspektif kazandırabilirsiniz.

Geri
Üst Alt