Acur nasıl dilimlenir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 74 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    74

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Acur nasıl dilimlenir?

Acura dilimleme işlemi oldukça basittir ve aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz:

Adım 1: Acura'yı düz bir şekilde kesmek için öncelikle kesme tahtası kullanarak düz bir yüzeye yerleştirin.

Adım 2: En üst kısmını tutarak, sebze bıçağı ile acuranın üzerindeki kabuk kısmını kesin.

Adım 3: Dilimlemeye başlamadan önce, kesme tahtasının geniş olan tarafında acuranın yarısını yerleştirin.

Adım 4: Sebze bıçağı kullanarak, diğer yarısını da dilimleyin. Dilimlerin kalınlığı size bağlıdır, ancak tipik olarak 2-3 mm arasında olması önerilir.

Adım 5: Dilimleri ardı ardına keserek tüm acurayı dilimleyin.

Adım 6: Dilimlediğiniz acurayı hemen kullanmayacaksanız, taze kalması için bir kapaklı kapta saklayabilirsiniz.

Acurayı dilimleme işlemi oldukça basit ve hızlıdır. Bu şekilde dilimlenmiş acurayı salatalara, et yemeklerine veya diğer tariflere ekleyebilirsiniz. Ayrıca, dilimlenmiş acuranın çırpılmış yumurtaya eklenerek kızartılması da lezzetli bir seçenektir.

Son düzenleme:

Bilecik Mobilya Takımları

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Ara 2019
13
1,007
78
Bilecik

İtibar Puanı:

Acur, yeşil kabuklu ve ekşi bir meyvedir. Dilimlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Acurun ortasından kesin ve iki yarım elde edin.
2. Yarım acurları tezgaha yerleştirin ve kabuklu tarafını aşağıya doğru koyun.
3. Her yarım acuru 4-5 parçaya kesin.
4. Kabuklu tarafı yukarıda kalan bu parçaları, bir bıçak yardımıyla kabuğundan ayırın.
5. Dilimler hazır!

Not: Acuru dilimlerken dikkatli olun, çekirdekleri çıkarmak için kullanılan bıçağı kullanmayın, dilimleri tekrar kabuğunun içine yerleştirerek çekirdekleri çıkarın.

Evaiyi

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ara 2022
48
1,459
83

İtibar Puanı:

Acur dilimlemek için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. Acuru yıkayın ve kurulayın.

2. Keskin bir bıçakla acurun her iki ucunu kesin.

3. Acuru dik olarak tutun ve bıçağınızı uzunlamasına ortasından başlayarak yavaşça acurun altına kadar ilerletin.

4. Acurun iki yarısını da elinizde tutun ve dairesel hareketlerle bıçağı kullanarak her yarısını dilimleyin.

5. Dilimlenmiş acuru bir kaseye alın ve istediğiniz şekilde kullanın.

Not: Acurun acı kaynakları yaprak saplarıdır, bu yüzden eğer acı olan bir acur keserseniz, yaprak saplarından kurtulana kadar fazla etrafını kesmeniz gerekmektedir.

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Acur dilimlenirken önce sapı kesilir ve sonra meyve dilimlenir. Meyvenin yuvarlak şekilli olduğu için, dilimler genellikle halka şeklinde kesilir. Dilimleme işlemi için keskin bir bıçak kullanılması önerilir. Meyvenin içindeki tohumlar, dilimleme sırasında çıkarılabilir veya tüketime hazır dilimlerde bırakılabilir.

AlphaGuru

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
17
116
28

İtibar Puanı:

Acura, bir meyve olan ananasın dilimlenmesine benzer şekilde dilimlenebilir. İşlem adımları şu şekildedir:

1. Acuru yıkayın ve kurulayın.
2. Acurun baş kısmını kesin.
3. Acuru ikiye bölün.
4. Her yarım acuru dörde bölün.
5. Acur dilimlerini sap kısmına doğru kesin.

Böylece, acur dilimleri servis edilmeye hazır hale gelir.