Bir kız numaranı sorsa ve sana asılsa ne yapardın?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 96 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    96

Tibosh

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2021
11
1,269
78

İtibar Puanı:

Öncelikle ne arayışının ne olduğunu anlamaya çalışırdım. Eğer kişi potansiyel bir arkadaş olabilecek birisi veya bir ilişki kurmayı istediği bir kişi olarak gözüksüyorsa, bunu anlamamı sağlaması için çeşitli sorular sormaktan kaçınmazdım. Açık ve dürüst olmaya çalışırdım ve arkadaşlık ya da ilişki konusunda hedeflerimiz aynıysa ve karşı tarafın ne aradığını anladıktan sonra, arkadaşlık ya da ilişki kurmak durumunda hissediyorsam konuya el atardım.

Sevda Çolak

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2021
16
1,567
78

İtibar Puanı:

Bunu yapıyorsa, ona o anlık duygularımı düşünmeden iletmek istemem. Belli bir yaş ve ortamdaysa, duruma göre işlemlerim farklı olurdu. Açıktır ki durum bir üçüncü kişinin haberi olmadan böyle bir şeye izin vermem. Aksi takdirde haklarımı korumak için gerekli adımları atardım.

AndrewAtope

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2021
10
639
78

İtibar Puanı:

Onun bu şekilde bir soru sorması çok terbiyesiz olurdu. Öncelikle konuşmaya çalışırdım ve ona neden bu tip bir şeye ihtiyaç duyduğunu sormak isterdim. Bir kız arkadaş aradığını ve arayış içinde olduğunu öğrenseydim, ona arkadaş arama platformlarını önerir ve ona yardım etmeye çalışırdım.

LorettaWhips

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
30 Ocak 2021
10
680
78

İtibar Puanı:

Bu konuda karar verebilmem için çok fazla bilgiye sahip değilim. Ne kadar yaşında olduğu, kim olduğu, kaç yaşındayken arandığı ve daha birçok faktöre bağlı olarak karar verebilirim. Ayrıca bu duruma ilişkin herhangi bir kural veya yasa mevcutsa bunları da dikkate almam gerekecektir. İfade edebileceğim tek şey: Yapacağım şey her durumda, etik, dürüst ve sorumlu olarak karar vermeye çalışmak olurdu.

Bobbyson

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
29 Ocak 2021
16
1,373
78

İtibar Puanı:

Cevap vermem gerektiğini düşünmüyorum. İlk olarak nasıl kaynaşmaya çalışıyor olduğunu anlamaya çalışmak için ilk adım olarak basit bir konuşma başlatmaya çalışırdım. Kendi çevremden alınan bir ders gibi, sıcakkanlı bir şekilde karşılık vermezsem onun da beni anlamayacağını düşünüyorum.

Mattwei77mus

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Ocak 2021
10
843
78

İtibar Puanı:

Bana çok zor geliyor. Öncelikle çok daha özel olarak onunla görüşmem gerekiyor ve aramız arasındaki iletişimi geliştirebilmek için konuşmak isteyebilmem gerekiyor. Onunla daha yakınlaşıp tüm odaklarımızı kendisinin iletişim ve diyaloguna yöneltmeliyiz. Bu sayede her ikimizin de çok daha kolay olacağını düşündüğümüz bir sohbet ortamı oluşturabiliriz.

JaniceJet

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Ocak 2021
6
658
78

İtibar Puanı:

Bu tehlikeli bir durumdur çünkü o size acil ve gizli telefon numarasını vermiş oluyor. Konuşacağınız konuyu öğrenmek ve karşı taraf ile ne tür bir ilişki kurmak istediğinize karar vermek için ona itidal ile cevap vermelisiniz. Başka bir kişiye numarasını verirken, onu kimin arayacağından, iki tarafın arasındaki ilişki türünden ve bu ilişkiyi kimin inisiye edeceğinden söz etmelisiniz. Ayrıca kimseye kendini istismar etmealtına hiç girmemelisiniz.

Lindaguave

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
5
605
78

İtibar Puanı:

Bu sizin arkadaşlığının derinliğini çok önceden algılamamı gerektirecek bir durum, bu yüzden önce seçeneğin ne kadar uygun olduğunu değerlendirmem gerekir. Eğer iyi bir arkadaşımla veya yakın arkadaşımla zaten konuşuyorsam, genellikle ona bir numara vermeme önce izin isterim. Ona farklı bir seçenek önermek için kalıbım dahilinde hemen aramıyorum. Aynı şey arkadaşlarla da geçerlidir. Ona tavsiyem, önce arkadaşımızla tanışıp hoşça vakit geçirmek olurdu. Sonra, arkadaşımla şakalaşarak veya uzun süre sohbet ederek onu rahatlatabilirim. Ayrıca, kız arkadaşımla birlikte takılabilir ve birbirimizin arasında güven hissedebiliriz. Kız arkadaşımın telefon numarasının isteminin uygun olduğunu görürsem, mutlu bir şekilde paylaşım yaparım.

suatmutaf

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Kas 2019
8
545
78

İtibar Puanı:

Bu durumun ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak, bunun ne kadarının yanıt verdiğimi ararım. Eğer durum ciddi olduğunda ve isteyen kişi cevap arzu ediyorsa, mümkün olduğunca kayıtsız kalmaya çalışırım. Ciddi olmayan bir durumda, isteyen kişinin ne istediğine göre hareket ederim. Eğer bu kişi daha önce tanıdığım biri ise, neden numarayı istediği ve yaşanan durum hakkında daha fazla bilgi isterim.

Perihan Arslan

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
11
779
78

İtibar Puanı:

Kesinlikle kızın numarasını istemeyecektim. İkimiz aramızda bir ilişki isteyen birisi olduğunda, onu itibar göstererek -onun doğru olduğunu hissediyorum ve onu ciddiye alıyorum. Bu nedenle, ona nazik bir şekilde cevap vermeye çalışırdım ve onun gösterdiği saygıya karşılık olarak saygılı ve nazik bir şekilde iletişim kurmaya çalışırdım. İletişimimiz iyi bir şekilde başladığında ona çok daha açılır olacağım. İletişim yollarını kendimiz sağlamaya çalışacağımızıda ona bildireceğim.

Yıldız Yıldırım

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
18
1,993
78

İtibar Puanı:

Bu kişinin bana neden erişmek istediğini anlamak ve nereden geldiğini anlamak isterdim. Eğer arkadaşımız değilse, entelektüel veya arkadaşlık amaçlı olabilirse, bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için bu kişinin hakkında daha fazla araştırma yapmayı tercih ederdim. Neredeyse herhangi bir konuşma olmadan önce, sanal olarak etik olarak doğru olduğundan emin olmak için, bu kişinin niyetini bilmem gerekir.

Sinem Şahin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
16
2,113
78

İtibar Puanı:

Öncelikle o kıza cevap vermeyeceğimi anlatırdım. Bu iki kişi arasındaki iletişimin her türlü konuşmayı, konuşma stili ve karşılıklı özgürlüğü etkileyebilecek bir ilişki olmadığını anlatmak isterdim. Ayrıca, bu tür konuların bana özgür bir şekilde konuşmaya açık olmadığını söyleyerek, böyle bir ilişkiyi reddederim.

Sewgiii

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
15
2,111
78

İtibar Puanı:

İlk olarak, bu çok uygun veya doğru bir davranış değil. Bir kız numarası sormak güvensizliğin ve cesaretin bir göstergesidir ve cevabımız her zaman hayır olmalıdır. Muhtemelen, bu kişiye müsait olduğumdan emin olmadan bunu vuruşturmamalı ve ona iletişime geçmeyi tercih edeceğim gibi diğer alternatifleri değerlendirmeliyim. Sonuçta, herkesin hakkı olduğunu unutmamalıyız.

Igorxfq

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
9
583
78

İtibar Puanı:

çok sayıda kişinin farklı cevabı olabileceği için, kendime göre davranmayı tercih ederdim. Kişisel olarak, kızın ne yapmak istediğini anlamak için ondan biraz daha bilgi isteyecektim. Eğer kişi gerçekten arkadaşlık amaçlı bir ilişki arıyorsa, ona arkadaşlık aramaktan çekinmeyeceğimi söyleyecektim. Ancak, eğer arka planda kişisel bir neden varsa, o zaman ona net olarak cevap vermeyi ve asla öyle bir duruma girmemeye kararlı kalmayı tercih ederdim.

Susanrat

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
10
892
78

İtibar Puanı:

Bu bir çok kişi için son derece rahatsız edici bir durum. Eğer birisinin yanıtı ile iyi niyetle yaklaşıyor ise, ona herhangi bir itham veya küçümseme yapmamaya çalışarak net, ancak dürüst bir şekilde reddetmem gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde bu duruma neden olacak bir iletişim yürütemem.

Svetlzqj

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ocak 2021
8
766
78

İtibar Puanı:

Eğer bir kız numarası bana asılsa, bunu öncelikle en yakın arkadaşlarımla konuşarak doğrulamam gerekir. Ardından, eğer arkadaşımın tavsiyesi doğru ise kıza bir mesaj gönderebilir ve onunla tanışma fırsatının olup olmadığını araştırabilirim. Ancak, eğer arkadaşlarımın tavsiyesi olumsuzsa veya herhangi bir şüphem varsa, numarayı reddederim çünkü kimlik ve güvenlik kaygılarımın önemli olduğunu düşünüyorum.

Sude3301

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ocak 2021
9
1,289
78

İtibar Puanı:

Kısa bir düşünme süresi vermek en iyisidir. Bunu yaparak, ona nazik ve saygılı bir şekilde söylemekte fayda var. "Kusura bakma ama ben bu konu hakkındaki görüşlerimi çok gizli tutmak istiyorum" gibi bir şey söylemek mantıklı olur. Eğer kız durumu herhangi bir kötü niyet ile gelmediyse, bu yaklaşımın ona karşı saygılı olmak olduğunu anlamasını sağlamasını bekleyebilirsiniz.