Ejderha Meyvesi nasıl kesilir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 72 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    72

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

1. Ellerinizi yıkayın ve meyveyi yüzeyi temizlenmiş bir tezgaha yerleştirin.
2. Uzun bir bıçak kullanarak, meyvenin üstündeki küçük sapı kesin.
3. Diğer ucunda, meyvenin sivri kısmından başlayarak, bıçağı uzunluk boyunca keserek, meyvenin iki yanını kesin.
4. Meyvenin içindeki beyaz kısmı, tohumları ve lifleri çıkarmak için, bir kaşık veya spatula kullanarak, meyvenin içini kazıyın.
5. Artık meyveyi dilediğiniz gibi dilimleyebilir veya küpler halinde keserek kullanabilirsiniz.

CansuDereli

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 Tem 2020
14
1,742
78

İtibar Puanı:

1. Ejderha Meyvesi temizlik
Ejderha Meyvesinin kabuklarını kaldırmak için bir bıçak kullanabilirsiniz. Kabuğun etrafındaki sert kısmı kesin ve sonra kabuğu soyun.

2. Yaprakları çıkarın
Ejderha Meyvesinin üstünde genellikle yapraklar bulunur. Bu yaprakları keserek çıkarın.

3. Meyveyi kesin
Ejderha Meyvesi, tıpkı bir karpuz gibi kesilir. Ortasını bulun ve bıçakla ikiye bölün. İçindeki beyaz et parçasını çıkarın ve kesin.

4. Dilimleyin
Ejderha Meyvesi, dilimler halinde kesilebilir. Keskin bir bıçak kullanarak, meyveyi yarım ay şeklinde dilimlere kesin.

5. Servis yapın
Ejderha Meyvesi dilimlerini servis tabağına yerleştirin ve tüketmek için hazır hale getirin. Afiyet olsun!

Boya Dekorasyon

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Ara 2019
22
810
78
İstanbul

İtibar Puanı:

1. Adım - Öncelikle üzerindeki dikenleri temizleyin. Genellikle eldiven kullanmanız önerilir, çünkü dikenler oldukça sivridir.

2. Adım - Meyveyi yuvarlayın ve avucunuzun içinde tutun. Ardından kesme tahtası üzerine yerleştirin.

3. Adım - Meyvenin üst ve alt kısımlarını kesin. Bu, içindeki tohum kapsülünün ortaya çıkmasına ve kesmenizi kolaylaştırmasına yardımcı olacaktır.

4. Adım - Meyvenin etrafında bir delik açmak için bir bıçak veya makas kullanın. Deliği mümkün olduğunca derinlere kesin, ancak meyveyi ortadan ikiye bölmemeye dikkat edin.

5. Adım - Meyvenin iki yarısını açın ve içindeki etli kısmı kaşık veya bıçak yardımıyla çıkartın.

6. Adım - İşlemi diğer yarısıyla tekrarlayın.

7. Adım - Meyvenizi dilimlere ayırın ve servis edin.

Not: Ejderha meyvesinin tadı, mango ve çileğin bir karışımına benziyor. İçindeki etli kısım, diğer tropikal meyvelerle birlikte smoothie, pasta ve tatlılarda kullanılabilir.

Gülcan Özdemir

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
49
285
53

İtibar Puanı:

Ejderha meyvesini kesmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Ejderha meyvesini sert bir bıçak veya meyve kesme bıçağı ile yatay olarak kesmeye başlayın. Meyvenin tam ortasından kesmeye çalışın.
2. Meyvenin kabuğunu kestikten sonra içindeki etli kısmı görebilirsiniz. Bu etli kısım genellikle beyaz veya sarı renkte olabilir.
3. İçindeki etli kısmı çıkarmak için bir kaşık veya meyve bıçağı gibi bir araç kullanabilirsiniz.
4. Eğer isterseniz, meyvenin içinden tohumlarını çıkartabilirsiniz. Meyvenin içindeki tohumlar küçük, siyah veya kahverengi renkte olabilir.
5. İçindeki etli kısmı çıkarttıktan sonra, istediğiniz şekilde dilimleyebilir veya doğrayabilirsiniz.
6. Dilimlediğiniz veya doğradığınız ejderha meyvesini servis tabağına veya bir kaba alabilir ve tatlı veya tuzlu tariflerde kullanabilirsiniz.

Not: Ejderha meyvesinin kabuğu sert ve pürtüklü olabilir, bu yüzden dikkatli olmanız önemlidir. Ayrıca, meyvenin sulu kısmı oldukça lekelidir, bu nedenle keserken dikkatli olun ve üzerinize bulaşmasını önlemek için bir önlük veya havlu kullanabilirsiniz.