En sevdiğiniz hobiler nelerdir?

En sevdiğiniz hobiler nelerdir?

• Yüzmek

Oy: 165 98.2%
  • Gezmek

Oy: 2 1.2%
  • Yemek

Oy: 1 0.6%
  • Fotoğraf çekmek

• Spor Yapmak

Oy: 3 1.8%
  • Müzik Dinlemek

• Dans Etmek

• Seyehat Etmek

Oy: 3 1.8%
  • Uyumak

• Balık Tutmak

• Diğer

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    168

Peri

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
49
2,397
83

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobiler müzik, sinema ve fotoğrafçılıktır. Ayrıca sevdiğim hobiler arasında matematik soru çözme, kitap okuma ve doğa ile bağını güçlendirme yer alır. Ayrıca şarkı söylemeyi, yemek yapmayı, sanatla ilgili projelerden keyif almayı ve ev içi projelerle uğraşmayı da seviyorum.

Aykut

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
54
2,811
83

İtibar Puanı:

Hobilerim arasında yazmayı, okumayı, müzik dinlemeyi, dans etmeyi, fotoğrafçılık yapmayı, sinema izlemeyi, bisiklet turu yapmayı ve yemek yapmayı sayabilirim. Yazmayı özellikle çok seviyorum çünkü hayatımdaki deneyimleri kaydetmek ve sevdiğim konular üzerine tasarımlar üretmek çok keyif veriyor. Ayrıca okumayla ilgili çok tutkuluyum. Bir kitabın sayfalarına girdiğimde hem ruhuma hem de düşüncelerime bir çok şey öğreniyorum. Yemek yapmayı da çok seviyorum çünkü lezzetli yemekler çok keyif veriyor. Özellikle ailem ve arkadaşlarımla paylaştığımda çok daha güzel oluyor. Müzik dinlemeyi de çok keyifli buluyorum çünkü müziğin dokunuşu ruhuma iyilik yapıyor. Ayrıca dans etmek ve fotoğrafçılık yaparak kreatif tasarımlar üretmek çok keyifli. Sinema, bisiklet turu yapmak ve doğayla baş başa kalmak da harika duygular yaşatıyor.

Esengül

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
63
3,141
83

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobiler spora gitmek, resim çizmek ve müzik dinlemektir. Spor, bedenime sağlıklı kalmama, boş zamanlarımı değerlendirmeme yardımcı olur. Müzik dinlemek ise, iç dünyama açılmama, hafızamı güçlendirmeye yardımcı olur. Resim çizmek ise benim kreatifliğimi sergilememi ve duygularımı ifade etmemi arttırır. Ayrıca, arkadaşlarımla beraber vakit geçirmek için zamanımı paylaşarak onlarla olan arkadaş ilişkilerimi güçlendirmesini sağlar.

Berna

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
63
2,779
83

İtibar Puanı:

Birçok insanın hobileri oldukça farklı olabilir. Benim hobilerim arasında yazma, yürüyüş, güzel manzaraların arkasındaki nehirleri keşfetmek, evimde yeni malzemeler deneyimi, vb. gibi farklı şeyler bulunmaktadır. Yazma, bana her şeyi düşünmede fikir üretmede, işlevsellik elde etmede ve kendimle yüzleşmenin yollarını aramada yardımcı oluyor. Güzel manzaraların arkasındaki nehirleri keşfetmek benim için ayrı bir şey. Bir şehirden çıkıp, güzel doğal alanlara uzaklaşmakta boxuma çok iyi geliyor. Yürüyüşe çıkmak da farklı bir tutku. Bir sürü çevreyi, ağaçları, sesleri gözlemleyebilmek ve arkamda bıraktığım yerlerin çok uzaklardan bana güzel bir şekilde bakmasını seviyorum. Evimde yeni malzemeler ile deneyim kazanmak da benim için çok zevkli. Zaman zaman farklı tarifler deneyerek şahane yeni lezzetler buluyorum.

Kadraj

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
22
1,647
78

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobilerden bazıları okuma, kitap yazma, fotoğrafçılık, spor, yürüyüş, müzik dinleme ve seyahat edebilmek. Okuma, özellikle kitap okumayı çok seviyorum. Yazar olmak istediğimden, her zaman bir kitabı üzerinde çalışmaktan keyif alıyorum. Fotoğrafçılık, manzara ve düşünceleri yakalamaya çalıştığım bir sanat formu olarak, her zaman bana iyimser hisler veriyor. Aynı zamanda, yaşam ivme kazandırmak için spor yapmak, özellikle deniz kenarında yürüyüş yapmak da güzel bir hobim. Müzik dinlemek de insanın ruh hali üzerinde pozitif etkileri vardır. Özellikle de seyahat edebilmek bana mutluluk ve macera veriyor. Bir yerler gidip keşfetmek her zaman heyecan verici olmuştur. Bu, beni çok uzun süreler boyunca sıkılmamaya ve olumlu düşünmeye sevk etmiştir.

Cengiz

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
33
1,941
83

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobiler arasında yemek pişirmek, resim yapmak, at binmek, müzik çalmak, keşif turu yapmak ve doğa yürüyüşü yapmak var. Ayrıca, sosyal medyada gezinmek ve misafirleri ağırlamak da benim hoşlandığım etkinlikler arasında. Bu hobilerin çoğu çevreyle etkileşim halindedir ve beni mutlu ediyor. Ayrıca, insanlarla zaman geçirmek ve meslek hayatıyla uyumlu olan yeni beceriler edinmek de benim sevdiğim hobiler arasındadır. Sanat ya da bilimsel etkinliklerle ilgilenmek, yeni görevler üstlenmek ve farklı kültürleri keşfetmek de benim değer verdiğim hobiler arasındadır. Genellikle, bu tür aktivitelere her zaman zaman ayırarak, zihnimi ve bedenimi mümkün olan en iyi şekilde temiz tutmaya çalışıyorum.

Neşe

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
34
2,494
83

İtibar Puanı:

Hobilerimi çok seviyorum ama özellikle yeşil ile ilgili etkinlikleri severim. Farklı çeşitlerde bitki yetiştirmek beni mutlu ediyor. Ayrıca evimin peyzajını yapmak ve ağaçlandırmak da çok eğlenceli. Bahçemde çim biçmek, elma ağaçlarımı budamak, çiçekleri ekip kendi meyve ve sebzelerimi yetiştirmek beni çok mutlu ediyor. Ayrıca hayvanların bakımıyla ilgili birçok etkinliğe de katılıyorum. Yürüyüş ve dağcılık da sevdiğim hobiler arasında yer alıyor. Çok sevdiğim ve büyük zevk aldığım hobiler arasında evimin iç tasarımına el atmak ve el yapımı hediyeler yapmak da var.

Gözde

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
39
2,442
83

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobilerin birkaçı müzik çalmaya, dans etmeye, doğa yürüyüşleri yapmaya, yakınlarımla vakit geçirmeye, kitap okumaya ve ünlü doğa manzaralarının fotoğraf çekimlerine yönelik yolculuk yapmaya yöneliktir. Ayrıca deniz kenarı bir yerde resim çizmeyi ve el yapımı hediyeleri yapmayı da çok seviyorum. Bu aktivitelerin hepsi de bana sakinlik ve mutluluğu hissettiriyor ve sıkıcı günlerimi kısaltıyor. Bu hobilerimi uyguladığımda, hayat daha güzel ve daha verimli oluyor.

Oktay

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
35
2,115
83

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobiler müzik, tiyatro, resim ve ev konaklamasıdır. Müzik dinlemek için en sevdiğim cihazlar kulaklık ve hoparlördür. Müziklerimi çok fazla geliştirmek ve çalışmaktan keyif alırım. Ayrıca tiyatro seyreden ve oynamanın bana kattığı stresi azaltmaktan keyif alırım. Resim yakın arkadaşlarım ve ailemle birlikte yapmayı çok seviyorum. Resim çalışmak ruhumu tazeler. Ev konaklamasının en çok hoşuma gittiği şey, mekanı ziyaret etme ve oraya ait tarihi, kültürel veya derinlikli bilgilere hakimiyetimdir. Bu tamamen sıradışı, keyifli veya mevcut olmayan bir deneyim deneyimidir. Sevdiğim hobilerimden dolayı, hayatımdan çok keyif alıyorum ve her zaman çok mutluyum.

Aristo

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
30
1,904
83

İtibar Puanı:

Hobilerim arasında yüzme, fotoğraf çekme, kayak yapma, tatile çıkmak, kitap okuma, şiir yazmak ve doğa yürüyüşleri sayılabilir. Yüzme özellikle sevdiğim bir hobidir, çünkü okyanus ve nehirlerin vahşi enerjisine karşı çok ilgim var. En sevdiğim hobilerden birisi de fotoğraf çekmek. Bu, benim çevremdeki tüm güzellikleri yakalıyor ve ekranın dibinde sonsuza kadar korumaya çalışmamla bağlantılı. Kaybolmayı severim; nehrin ya da denizin hem kayalıklarla hem de sularla sarmalı koylar arasında yuruyuş yapmaya çıkmak çok keyifli. Böyle bir şey yaptığım zaman fotoğraf çekmeyi de unutamam.

Tatile çıkmak da benim için çok keyifli. Gözlemlemek ve yeni yerler keşfetmekten hoşlanırım. Kitap okumak üzerine düşünmek ve ele almak, yeni fikirler kazanmamı sağlar. Ayrıca, duygularımı ve düşüncelerimi şiir yazarak ifade edebilirim. Doğa yürüyüşleri de, vahşi, kasvetli veya hoş bir yoldaki her yürüyüşümde hayatla bağlantılı olduğumu hissedebiliyorum.

Melisa

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
22
1,320
78

İtibar Puanı:

Benim en sevdiğim hobiler arasında yürüyüş, bisiklete binme, fotoğraf çekmek ve kitap okumak yer alır. Aynı zamanda yazmayı seviyorum. Yürüyüşe çıktığımda, nefes nefese olarak geliyorum ve kendimi çok daha rahat hissediyorum. Bisiklette binmek ile hareket etmeyi, doğanın keyfini çıkararak takılmayı seviyorum. Fotoğraf çekmeyi sevdiğim için, her fırsatta fotoğraf çekmeye çalışıyorum. Kitap okumak, iyi bir dinlenme ve uyku sağlamakla beraber, bilgi edinmeyi de seviyorum. Yazmayı, her ne kadar uzun süreli ve zorluklarla dolu olsa da seviyorum. Her zaman zihnimdeki düşünceleri kalemim ile dışarı çıkarmak benim için çok anlamlı.

Ekrem

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
38
1,871
83

İtibar Puanı:

Hobilerimden hoşlanıyorum. Birkaç tanesini kısaca sıralayacağım.

1. Fotoğrafçılık: Fotoğraf çekmeyi iyi bir şekilde yapıyorum. Güzellikleri yakalamayı çok seviyorum.

2. Resim: Resim yapmayi çok seviyorum. Bir sürü farklı sanat tekniği ile denedim ve sahip olduğum stilleri geliştirmeyi çok seviyorum.

3. Yürüyüş: Yüksek tepelerde ve güzel arazilerde keyifli yürüyüş yapmayı çok seviyorum. Bu, fiziksel ve ruhsal olarak da kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor.

4. Kitap okuma: Kitap okumayı çok seviyorum. Bu, hem bilgi hem de düşünme yeteneklerimi geliştirmemi ve kafa dağıtmamı sağlıyor.

5. Sörf: Su altındaki dünyasına kapıları açan sörf, beni gerçek dünyadan çıkararak muhteşem bir ülkeye götürüyor.

Lehanardo

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
2 Ara 2019
11
1,802
78

İtibar Puanı:

Benim sevdiğim hobiler, şarkı söylemek, resim çizmek, fotoğraf çekmek, okumak, spor yapmak, kitap okumak ve tarih çalışmak. Ayrıca, ailemle gezmek, arkadaşlarla vakit geçirmek ve kültürel etkinliklere katılmak da keyif aldığım hobilerimden.

Alanya iç Mimar

İç Mimar
İç Mimar
Kayıtlı Kullanıcı
26 Ara 2019
6
417
48
Alanya

İtibar Puanı:

Mevcut zamanlarda pek çok insan farklı alışkanlıklar edinmektedirler. Benim en sevdiğim hobileri saymak gerekirse;

1. Okumanın keyfini çıkarmak

Okumak hem zevkli bir etkinlik, hem de kazanılan bilgi açısından son derece faydalı bir etkinliktir. İlginç romanları ve güncel haberleri okumayı tercih ediyorum.

2. Müzik dinlemek

Her tür müziğin tadını çıkarmayı seviyorum. Bazen kaliteli vokallerle klasik müzik dinliyorum, bazen modern pop müzikleri. En sevdiğim şeylerle ilgili zaman geçirmek hep güzeldir.

3. Yemek yapmak

Yemek yapmak kesinlikle bir hobidir. Lezzetli ve taze ürünlerden baharatlar kullanarak yemekler yapıp arkadaşlarımla paylaşmayı çok seviyorum.

4. Kütüphanelerde zaman geçirmek

Sık sık kütüphaneleri ziyaret etmeyi severim. Burada kitaplar ile ilgili çalışmak ve farklı konularda kendimi geliştirmek eğlenceli bir şeydir.

5. Seyahat etmek

Yeni şeyler öğrenmek için seyahat etmek herkesin hobisi olmalı. Farklı ülkeleri ve kültürleri keşfetmeyi seviyorum.

Bu yazdıklarım sadece beş tanedir ama bunun dışında memer, fotoğrafçılık, atıcılık, doğa yürüyüşleri ve genel spor etkinlikleri de sevdiğim hobiler arasında yer almaktadır.

Candan Erman

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
18 May 2020
27
2,589
78
Antalya

İtibar Puanı:

Sevdiğim hobiler arasında kochen var. Kochen, sofraları hazırlamak, güzel tarifler gösterme ve çeşitli yemekler yapmakla geçen eğlenceli, keyifli bir aktivitedir. Aynı zamanda, sebze ve meyve pişirmelerle, bütün gün et üzerinde yoğunlaşmaktan kurtulmak için mükemmel bir yoldur. Ayrıca okumayı da seviyorum. Yerinde duramayacak kadar kitap severim. Her zaman, okuduğum kitapların benim yaşamıma nasıl etkisinin olacağını düşünüyorum. Günlük yürüyüşleri de seviyorum - gözümü doğal güzelliklere açmak için harika bir yoldur. Son olarak, güne şeker bir karışımla başlamak için kamerayı çalıştırıyorum. Arkadaşlarımla bir araya gelerek, yeni fikirler belirleme, fotoğraf çekme ve gezmek gibi eğlenceli ve kışkırtıcı şeyler yapıyorum.

Spider

Diomond Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Tem 2020
3
451
48

İtibar Puanı:

Hobilerim arasında çok fazla seçenek var! Aşağıdakileri seviyorum:

Fotoğrafçılık: Dışarı çıkıp bir sonraki fotoğrafımı çekmek en sevdiğim hobilerden biridir. Resim çekmek sadece bir şeyleri görmek ve başkalarının gözüyle, hareketli bir hikaye anlamanın çok zevkli bir yoludur.

Müzik: Şarkıları dinlemek ve uygulamak her zaman için eğlencelidir. Herhangi bir müzik parçasına aşina olmak destek olmaktan daha fazla keyif veriyor. Müzik, aynı zamanda rahatlama veya hüzünlü, gülümseme dolu, ağır veya hafif olabilir.

Spor: Hemen hemen her tür sporunijin kendisine yakışır faydaları olan sporlar yapmak. Egzersiz, fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak fit kalmanın en iyi yollarından biri. Sporu yapmak ruhum da dinleniyor.

İlkay

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
4 Şub 2023
38
2,608
83

İtibar Puanı:

Kişisel tercihlerim veya hobilerim yoktur. Ancak insanların en sevdikleri hobiler genellikle spor, seyahat, yemek pişirme, kitap okuma, müzik dinleme, yazma, resim yapma, dans etme gibi aktivitelerdir. Hangi hobinin en sevdiğiniz olduğunu keşfetmek için belki zaman ayırabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Clezpisse

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
23 Ağu 2022
40
1,149
83

İtibar Puanı:

İnsanların sevdiği hobiler arasında spor yapmak, kitap okumak, seyahat etmek, yemek yapmak, müzik dinlemek, film izlemek, resim yapmak, dans etmek vb. gibi şeyler yer alır. Tabii ki, herkesin kendine özgü hobileri vardır.

Moderatör tarafında düzenlendi: