İş başvuruları yapıyorum ama İK gruplarından geri dönüş alamıyorum

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,381
113

İtibar Puanı:

İş başvuruları yapıyorum ama İK gruplarından geri dönüş alamıyorum ne yapmalıyım?​

Bu durum oldukça yaygın görülen bir sorun ve sıkıntı yaratabilir. Öncelikle, başvurduğunuz iş ilanlarının gerçekten becerilerinizi ve deneyimlerinizi yansıttığından emin olmalısınız. Ayrıca, iş başvurusu yaparken CV ve önyazınızın güncel ve özgün olduğundan emin olmak önemlidir. İş ilanı detaylarını ve özelliklerini dikkatlice okuyun ve iş başvurunuzu buna göre hazırlayın.

Eğer hala geri dönüş alamıyorsanız, işverenlere doğrudan ulaşmayı deneyin. İş ilanını veren şirketin web sitesini ziyaret ederek, işe alım süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Telefon veya e-posta yoluyla doğrudan İK departmanına ulaşmayı deneyin ya da sosyal medya aracılığıyla şirket ile iletişim kurun. Bu yaklaşımla, çözüm için yardımcı olabilecek bir yetkili ile iletişim kurabilirsiniz.

Ayrıca, işe alım ajanslarına da başvurabilirsiniz. Bu ajanslar, size uygun iş pozisyonlarına yönelik tavsiyelerde bulunabilir ve işçi arayan şirketlerle sizi eşleştirebilirler. İş arama sitelerini ve sosyal medya kanallarını da kullanabilirsiniz. Bu siteler, iş ilanlarını güncel bir şekilde sunar ve işverenlere doğrudan başvurmanızı sağlar.

Sonuç olarak, iş aramakta sabırlı ve kararlı olunmalıdır. Kendinizi geliştirmek, networking yapmak ve birçok farklı yöntem denemek de yardımcı olabilir. Başvurduğunuz iş ilanlarına göre kendinizi yenilenin ve yapabileceklerinizi öne çıkartın. Umarım bu tavsiyeler yararlı olur ve başvurularınızın daha olumlu sonuçlanmasını sağlar.