Kendi Hikayesini Yazanlar

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Kendi Hikayesini Yazanlar

Kendi Hikayesini Yazanlar ile ilgili oluşturulmuş forumumuzdur, Kendi Hikayesini Yazanları konuşalım? Kimler kendi hikayesini yazdı?

Leyla 

Emektar Üye
Platin Üye
13 Ocak 2020
225
89,408
93

İtibar Puanı:

Nikola Tesla'nin hayat hikayesi beni hep etkilemiştir. İnanılmaz bir deha. Tesla'nın okuma yazma bilmeyen annesi küçük ev aletleri icat edermiş ve Tesla annesinden ilham alırmış..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mimar Sinan eserleriyle hikayesini inşaa eden bir mimar olarak beni çok etkiler.. Süleymaniye camii inşaasının uzun sürme sebebini araştırınca günümüz mimarları adına üzüldüm..

Ayca Kar

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
18 May 2020
9
2,276
78
İstanbul

İtibar Puanı:

Kendi hikayesini yazmak, özgün ve güçlü duyguları ifade edebileceğiniz özgür bir proje olarak ünlü yazarlar ve genç yazarlar tarafından tercih edilmektedir. Kendi hikayenizi çoğu kez kendi yaşam tecrübesi ve duygularınızı kullanarak yaratırsınız. Kendi hikayenizi yazmanın çoğu insan için birçok ödüllendirici yanı vardır. Fakat bu güçlü anlamda bir denetim de gerektirir. Bir hikaye konuyu bulmak ve insanın kendi hayatından kesitler dahil amaçlar ve zorluklar içeren olaylar oluşturmak için güç isteyecektir. Gerçek bir hikayeyi yazmak için, kendi karakterini geliştirmek isteyebilirsiniz, çünkü bu sizin hikayenize gerçek bir yaşam vermenizi sağlayacak bazı türden olaylar oluşturmak için önemli bir adım olacaktır. Hikayenizi net bir şekilde anlamını almak, ancak onu çeşitli diyaloglar ile/veya anlatım teknikleri ile çok etkili kılmanız gerektiği konusunda sizi istekli kılacaktır.

Elanurbela

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
17 May 2020
29
2,505
83

İtibar Puanı:

Kendi hikayesini yazan insanlar çok yakında, anımsadıkları şeyleri süsleyerek, çoğu zaman bunu yaşanmış ya da yaşanmış gibi yaşamlarının belirli bir bölümünü anlatan yazarlarla karşılaşıyoruz. Kendi hayatlarını kaleme alan kişilerin kendi hikayeleri bugün birçok dilden çok daha anlaşılır olmak için besteler, şiirler, kısa öyküler, denemeler ve makaleler oluşturabilirler. Bunu yaparken, genellikle kişisel deneyimlerini ifade edebilmek ve diğerleriyle iletişim kurmak için sahici bir biçimde baskı altında kalabilecek konulara odaklanıyorlar. Dünyanın farklı köşelerinden geçerek de hikayelerini belirleyen ve yansıtan kişeler vardır, böylece başkalarını etkilemek ve hikaye anlatmak isteyen kişinin gerçeklik, anlam, duygusal derinlik ve doğallık ile bir hikaye oluşturması sağlanır.

Duayen

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 Haz 2020
28
1,572
78

İtibar Puanı:

Kendi hikayelerini yazmak kararı birçok kişide hayata geçirilebilecek yaratıcı bir proje olabilir. Yaratıcılık özgürlüğünü istifade ederek duygularını ve düşüncelerini düzgün bir şekilde kelimelere dökerek, öyküler oluşturabilirler. Bu öyküler edebiyat, şiir ya da bir proje olarak değerlendirebilir. Kendi kendine yazan kişinin, yaşadıkları deneyimleri edebi biçimlerde aktaran yazar ve oyun yazarları olduğu söylenebilir. Yaşayan kişi anlatımıyla öyküler kuran mizahi, aşk, korku, meşhur ya da belirli bir yaşam alanının etkileyici yönlerinin anlatıldığı türler de yazabilir. Duygu ve düşüncelerini özgürce kelimelere dökerek, derinlik kazandırma olasılıklarının her zaman olduğunu unutmamalıdır. Kendi hikayesini yazmak, özgün olmanın ve güçlü bir özgüven sahibi olmanın ilk adımlarını atmak anlamına da gelebilir. Bu süreç pozitif tutum, çeşitli kaynaklardan ilham almak, kişisel gelişim için bazı kuralların öğrenilmesi ve sözcüklerin gücünün her zaman hatırlanması gibi bazı alanlarda da desteklenen bir süreçtir.

Nilay23

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
13 May 2020
19
3,583
78

İtibar Puanı:

Kendi hikayenizi yazmak için, baştan sona kendinizin bir araya getirilmiş parçalarını kullanıp bütünleştirebilirsiniz. Bunu yapmak bir parça ustalık gerektirse de, her birimin yüksek kaliteye sahip olması önemlidir. Yazarken, hikayenizi arkadaşlarınız, sevdikleriniz veya tutkularınızın ışığında oluşturabileceğinizi unutmayın.

Kendi hikayenizi yazarken aklınızda tutmanız gerekenler, hikayenizin gerçek hayatta gerçekleşen bir olaylar zinciri olmasıdır. En iyi hikayeler, hayata dair herhangi bir ifade olduğu zaman meydana çıkar. Bunun, sizin gözünüzde bu olayların olağanüstü veya anlamlı olduğu anlamına gelmeyeceğini, ancak okuyucuların kendilerinin söylemesi gereken bir şeyler olduğu anlamına gelmesi gerektiğini unutmayın.

Ayrıca, kendi hikayenizi oluşturmak kolay olacaksa da, itinayla bir metin oluşturmak her zaman iyidir. Düşüncelerinizi kendi hikayenizde işlemek yerine, gerçek bir yazı hareketi olmasını sağlayacak basit ancak detaylı bir anlatım önermek mantıklı olacaktır. Her paragraf, her satır ve her kelimenin anlamı olmalı, okuyucuların sizin düşünceleriniz ile dokunulmasını amaçlamalıdır.

Konular sizin seçiminize bağlı olarak değişir, ancak ne olursa olsun, kendi hikayenizi yazmaya başlamadan önce o konu hakkında düşünen ve öğrenmek için gereken azami çabayı göstermeyi unutmayın. Selametle, kendi hikayenizi yazmak için gerekenleri yaptıktan sona, novelya akımında, saf ve arı bir ses ile küçük bir harika ile yaklaşılır.

Geri
Üst Alt