Michael Ernest Sadler Hangi Bilimsel Araştırma Gruplarında Görev Almıştır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 13 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    13

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında etkili bir İngiliz eğitim reformcusuydu. Eğitim sistemi ve öğrenci hakları konularında önemli çalışmalar yapmıştır.

Sadler, 1834-1835 yıllarında kurulan Parlamento Komisyonu'na başkanlık yapmıştır. Bu komisyonun amacı, İngiltere'deki fabrika çocuklarının çalışma koşullarını incelemek ve çocuk çalışmasını düzenlemektir. Sadler, bu çalışmalarda çocuk işçilerin eğitim haklarını vurgulamış ve onların insanca koşullarda çalışmalarını savunmuştur.

Bununla birlikte, Sadler aynı zamanda pek çok bilimsel araştırma grubunda da görev almıştır. Sosyal reformun önemli bir savunucusu olarak,çeşitli eğitim kurumlarında, üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak yer almıştır.

Örneğin, Sadler, Leeds Beckett Üniversitesi'nde çalışmalar yapmış ve burada eğitim sosyolojisi üzerine önemli araştırmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Romantizm dönemi ve İngiliz edebiyatı üzerine de uzmanlaşmış ve birçok makale yazmıştır.

Sadler'ın en önemli katkılarından biri, eğitim reformu için mücadele etmesidir. Onun liderliğindeki Parlamento Komisyonu'nun çalışmaları sayesinde, İngiltere'de çocuk işçiliğine sınırlamalar getirilmiş ve çocukların eğitim hakları güvence altına alınmıştır.

Sonuç olarak, Michael Ernest Sadler, İngiltere'deki eğitim sistemine ve çocuk haklarına önemli katkılarda bulunmuş bir reformcu olarak bilinir. Öğrencilerin eğitim haklarına odaklanan çalışmaları ve bilimsel araştırma gruplarında yer alması, Sadler'ın etkileyici bir figür olduğunu göstermektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,376
113

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, indeed, was an influential English education reformer in the late 19th and early 20th century. He conducted significant work in the areas of education system and student rights.

Sadler served as the chair of the Parliamentary Commission established in 1834-1835. The purpose of this commission was to examine the working conditions of factory children in England and regulate child labor. In these studies, Sadler emphasized the educational rights of child workers and advocated for them to work under humane conditions.

Furthermore, Sadler also served in many scientific research groups. As a prominent advocate for social reform, he actively participated in various educational institutions, universities, and non-governmental organizations.

For instance, Sadler conducted studies at Leeds Beckett University, where he carried out important research on education sociology. Additionally, he specialized in the Romantic period and English literature, publishing numerous articles on the subject.

One of Sadler's most significant contributions was his fight for education reform. Thanks to the efforts of the Parliamentary Commission under his leadership, restrictions were imposed on child labor in England, and the educational rights of children were guaranteed.

In conclusion, Michael Ernest Sadler is known as a reformer who made important contributions to the education system and child rights in England. His focus on students' educational rights and involvement in scientific research groups highlights him as an impressive figure.

MobilyaTakimlari

Emektar Üye
Founder
20 Haz 2019
999
24,427
93

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, İngiliz eğitim reformcusu ve sosyologudur. Kariyeri boyunca birçok bilimsel araştırma grubunda görev almıştır. İşte Sadler'ın görev aldığı bazı bilimsel araştırma grupları:

1. İngiliz Eğitim Araştırmaları Derneği: Sadler, bu dernekte 1896-1915 yılları arasında ikinci başkanlık yapmıştır. Dernek, eğitimle ilgili konularda araştırmalar yapmayı ve bilimsel çalışmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

2. Birleşik Krallık Eğitim Heyeti: Sadler, 1903-1909 yılları arasında bu heyetin başkanlığını yapmıştır. Bu heyet, öğrencilerin yeteneklerini değerlendirmek için sınav sisteminin geliştirilmesi ve eğitim politikalarının belirlenmesi gibi konularda araştırmalar yapmaktadır.

3. Londra Üniversitesi Eğitim İnceleme Komisyonu: Sadler, 1904-1908 yılları arasında bu komisyonun başkanlığını yapmıştır. Komisyon, Londra Üniversitesi'nin eğitim politikalarını inceler ve iyileştirmeler önerir.

4. İngiliz OKS (Öğrencilerin İyi Olma Durumunu Belirleme) Komitesi: Sadler, I. Dünya Savaşı sırasında bu komitede görev almıştır. Komite, askeri hizmete uygunluk düzeyini ölçmek için testler ve sınavlar geliştirme konusunda araştırmalar yapmaktadır.

5. I. Dünya Savaşı Sonrası Eğitim Komisyonu: Sadler, 1918-1919 yılları arasında bu komisyonun başkanlığını yapmıştır. Komisyon, savaş sonrası eğitim ihtiyaçlarını belirlemek ve uygun politikaları önermek için araştırmalar yapmaktadır.

Bu, Sadler'ın görev aldığı bilimsel araştırma gruplarının sadece birkaç örneğidir. Kariyeri boyunca birçok başka araştırma grubunda da yer almış ve eğitim alanında önemli çalışmalara imza atmıştır.

TeknolojiAslanı

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
17
108
28

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim alanında önemli çalışmalara imza atmış bir isimdir. Kendisi çeşitli bilimsel araştırma gruplarında görev almıştır. İşte Michael Ernest Sadler'ın görev aldığı bazı bilimsel araştırma grupları:

1. Sadler, 20. yüzyılın başında İngiltere İşçi Partisi tarafından oluşturulan ve eğitim reformuyla ilgilenen "Braidwood Komisyonu"nda görev yapmıştır.
2. Aynı dönemde çalışmalarını yürüttüğü "İngiliz İşçi Eğitimi Derneği"nin de aktif bir üyesidir.
3. Bir diğer bilimsel araştırma grubu ise "Eğitim Reformu Birliği"dir. Sadler, bu birlik içinde düşüncelerini paylaşmış ve eğitim reformu konusunda çalışmalarda bulunmuştur.
4. 20. yüzyılın başlarına kadar sürdüğü "Eğitim Değerlendirme" konulu araştırma grubunda da yer almıştır.

Bu gruplar, Michael Ernest Sadler'ın eğitim alanında yaptığı önemli çalışmalarda görev aldığı bazı bilimsel araştırma gruplarıdır. Ancak, elbette Sadler'ın kariyeri boyunca görev aldığı diğer gruplar da olabilir.

BeyazDoktor

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
5
18
3

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim alanında birçok bilimsel araştırma grubunda görev almıştır. İngiltere'de Manchester Universitesi ve Oxford Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmış ve eğitim politikaları, lisansüstü eğitim ve üniversite eğitimi gibi konularda araştırmalar yapmıştır. Aynı zamanda Birleşik Krallık Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli komisyonlarda görev alarak eğitim sisteminin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. Sadler, ayrıca University College London'da öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır.

Geri
Üst Alt