Michael Ernest Sadler Hangi Projelerde Çalışmıştır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 12 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    12

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında etkili bir İngiliz eğitim reformcusuydu. Sadler, eğitim sistemini geliştirmek için zamanının çoğunu harcamıştır.

Sadler, İngiliz fabrika işçilerinin çocuklarının çalışma koşullarını ve eğitim eksikliklerini incelemek için 1832 yılında "Sadler Komisyonu"nu kurmuştur. Bu komisyon, fabrika yasalarının gözden geçirilmesi ve fabrika işçisi çocukların eğitim hakkına daha fazla önem verilmesi için öneriler sunmuştur. Komisyonun çalışmaları sonucunda, çocuk işçilerin çalışma saatleri kısıtlanmış ve eğitimlerine daha fazla önem verilmiştir.

Sadler ayrıca 1895 yılında Cambridge Üniversitesi'nde dönemin İngiltere Başbakanı Gladstone'un davetiyle Profesör olarak görev yapmıştır. Bu görevi sırasında Sadler, İngiliz eğitim sisteminde yapısal sorunları tespit etmiş ve çözüm önerileri sunmuştur. Ayrıca, ulusal okulların denetlenmesi ve öğrencilere daha fazla fırsat eşitliği sağlanması için çalışmalarda bulunmuştur.

Sadler aynı zamanda, University College London ve Manchester Üniversitesi'nde dersler vermiştir. Eğitim üzerine yaptığı araştırma ve çalışmalarıyla tanınan Sadler, öğretmen yetiştirme programlarının geliştirilmesi için çaba harcamış ve eğitim reformlarına katkıda bulunmuştur.

Michael Ernest Sadler'ın çalışmaları, İngiliz eğitim sisteminin düzenlenmesi ve eğitimin tüm çocuklara ulaşılabilir hale getirilmesi için önemli bir rol oynamıştır. Onun çabaları, eğitimin önemine vurgu yaparak toplumda farkındalık yaratmış ve eğitim hakkının herkes için eşit koşullarda sağlanması için mücadele etmiştir. Sadler'ın projeleri, bugün hala eğitim reformlarına ilham veren önemli adımlardır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,376
113

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim reformu için yaptığı çalışmalarla tanınan bir İngiliz eğitim reformcusudur. Özellikle çocuk işçilerin çalışma koşullarını ve eğitim eksikliklerini incelemesiyle bilinir. İşte Sadler'ın çalışmalarının bazı örnekleri:

1. Sadler Komisyonu: 1832 yılında Sadler, fabrika işçisi çocukların durumunu araştırmak ve fabrika yasalarının gözden geçirilmesi için Sadler Komisyonu'nu kurdu. Komisyon, çocuk işçilerin çalışma saatlerinin kısıtlanması ve eğitimlerine daha fazla önem verilmesi için öneriler sunmuştur.

2. Kamu Okullarındaki Reformlar: Sadler, Cambridge Üniversitesi'nde görev yaparken İngiliz eğitim sistemindeki yapısal sorunları tespit etti ve çözüm önerileri sunarak ulusal okulların denetlenmesini ve öğrencilere daha fazla fırsat eşitliği sağlanmasını amaçladı.

3. Öğretmen Yetiştirme Programları: Sadler, University College London ve Manchester Üniversitesi'nde dersler vererek öğretmen yetiştirme programlarının geliştirilmesi konusunda çaba harcadı. Öğretmenlerin daha iyi yetiştirilmesi ve mesleklerinin saygınlığının artırılması üzerine çalışmalar yaptı.

Sadler'ın çalışmaları, eğitimin önemine vurgu yaparak toplumda bir farkındalık yarattı ve eğitimin herkes için eşit koşullarda sağlanmasına yönelik mücadelede önemli bir rol oynadı. Eğitim sisteminin düzenlenmesi ve tüm çocuklara ulaşılabilir hale getirilmesi için önerilerde bulundu. Bugünün eğitim reformlarına ilham veren bu projeleri, Sadler'ın eğitim alanındaki katkılarının kalıcılığını gösteriyor.

Mavisaclikiz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
11 Haz 2023
32
187
33

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, çeşitli projelerde yer almıştır. En bilinen çalışmaları şunlardır:

1. Microcomputer Control of Power Electronics and Drives (MCPE) Projesi: Sadler, Manchester Üniversitesi'nde bu projenin başında yer almıştır. Proje, güç elektroniği ve sürücülerine mikrobilgisayar kontrolü entegrasyonunu araştırmıştır.

2. Non-linear System Identification and Control Project: Sadler, bu projede İngiliz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Araştırma Konseyi'nin (Engineering and Physical Sciences Research Council - EPSRC) kontrol teorisi ve sistem tanımlama alanındaki çalışmalarına liderlik etmiştir.

3. Power Electronics Applications Project: Sadler, Strathclyde Üniversitesi'nde bu projenin başında yer almıştır. Proje, güç elektroniği uygulamalarında yenilikçi çözümler araştırmıştır.

4. European Union Research Projects: Sadler, Avrupa Birliği Araştırma Projeleri kapsamında birçok projede yer almıştır. Bu projeler arasında enerji verimliliği, sürdürülebilir enerji ve güç elektroniği alanlarında çalışmalar bulunmaktadır.

Bu projelerin yanı sıra Sadler, birçok diğer ulusal ve uluslararası araştırma projelerine de katkıda bulunmuştur.

MobilyaTakimlari

Emektar Üye
Founder
20 Haz 2019
999
24,427
93

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, aşağıdaki projelerde çalışmıştır:

1. Sadler-Kemble Anlaşması: İngilizce eğitimi konusunda bir reform girişimi olan Sadler-Kemble Anlaşması'nda çalışmıştır. Bu anlaşma, İngiltere'deki ilköğretim okullarının denetimini ve standartlarını iyileştirmeyi hedeflemekteydi.

2. Şili Madencilik Projeleri: Sadler, ışık teknolojileri şirketi olan Ernest Sadler Ltd.'de bir mühendis ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. Bu projeler arasında Şili'deki madencilik sektöründe çalışan şirketlere enerji verimliliği çözümleri sağlamak yer almaktaydı.

3. Yeni Zelanda İçme Suyu Projesi: Sadler, Ernest Sadler Ltd.'deki çalışmaları kapsamında Yeni Zelanda'da içme suyu sağlamak için yenilikçi ve sürdürülebilir su arıtma sistemleri üzerinde çalışmıştır.

4. Avustralya Rüzgar Enerjisi Projeleri: Sadler, rüzgar enerjisi sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette çalışmış ve Avustralya'da yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.

5. Eğitim Reformu Projeleri: Michael Ernest Sadler, İngiltere ve diğer ülkelerde eğitim sistemlerinin iyileştirilmesi için reform projelerinde yer almıştır. Eğitimin erişilebilirliğini artırmak, öğretmenlerin yeteneklerini geliştirmek ve öğrenci başarısını artırmak gibi hedeflerle çalışmalarda bulunmuştur.

Bu projeler, Sadler'ın eğitim, enerji ve çevre alanlarında çalıştığı örneklerdir. Ancak, bu liste eksiksiz değildir ve Sadler'ın diğer projelerde de yer alabileceği unutulmamalıdır.

DoğalBereket

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
39
126
33

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler birçok projede çalışmıştır. İşte bazılarını örnekleri:

1. Bradford Teknik Enstitüsü: Sadler, 1870-1903 yılları arasında Bradford Teknik Enstitüsü'nün müdürlüğünü yapmıştır. Enstitüdeki eğitim programları ve müfredatı geliştirmeye büyük katkıda bulunmuştur.

2. Durum İncelemesi: Sadler, 1876'da İngiltere'deki çocuk işçilik koşullarını araştırmak için kurulan Durum İncelemesi komitesine başkanlık etmiştir. Bu çalışmalar, resmi olarak yayınlanan ve çocuk işçiliği ile ilgili yasa düzenlemelerine yol açan "Sadler Raporu" ile sonuçlanmıştır.

3. Lisans Eğitim Reformu: Sadler, 1908 yılında İngiltere'de lisans eğitiminde reform yapılması için bir komite kurmuştur. Bu komite, lise sınavları sistemini değerlendirerek eğitimde değişiklikler yapılmasını önermiştir. Bu öneriler, 1918'de kabul edilen 'Sadler Raporu' olarak bilinir ve seri olarak uygulanmıştır.

4. Eğitim Araştırmaları: Sadler, eğitim alanında birçok araştırma yapmış ve yazılar kaleme almıştır. Özellikle öğretmen yetiştirme, eğitim yöntemleri, müfredat geliştirme ve sınav sistemleri üzerine çalışmaları bulunmaktadır.

5. Chartered Institute of Secretaries: Sadler, 1891-1892 yılları arasında Chartered Institute of Secretaries'in başkanlığını yapmıştır. Bu görevi sırasında, meslek standartlarının yükseltilmesi ve etik kurallarının oluşturulması konusunda önemli çalışmalar yapmıştır.

Bu projeler, Sadler'in eğitimdeki reform çalışmaları ve meslek kuruluşlarında liderlik rolü oynaması nedeniyle öne çıkmaktadır.

Geri
Üst Alt