Michael Ernest Sadler Kimdir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 10 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    10

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,557
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, İngiltere'nin 19. yüzyıl sonlarında ve 20. yüzyıl başlarında önemli bir eğitimci ve sosyologdu. 29 Temmuz 1861'de Loughton, Essex, İngiltere'de doğdu ve 14 Ekim 1943'te Cowes, Galler'de öldü.

Sadler'ın eğitim alanındaki kariyeri, birçok prestijli kurumda görev almasıyla dikkat çekicidir. O, bir dönem Shrewsbury Okulu'nda çalıştı ve ardından 1891'de başkanlık ettiği ve Leeds Üniversitesi olarak bilinen Yorkshire'daki Victoria Üniversitesi'nin kurucusuydu. Ayrıca, Durham Üniversitesi, Manchester Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi'nde de görevlerde bulundu.

Sadler, eğitimdeki yeniliklere ve çocukların eğitimine duyduğu tutkuyla tanınır. Özellikle, ilkokul eğitimi ve dilbilgisi üzerine yaptığı çalışmalar önemli bir etki yaratmıştır. Eğitim sistemini geliştirmek ve çocukların eğitimine erişimi artırmak için çaba sarf etmiştir.

Ayrıca Sadler, sosyoloji alanındaki çalışmalarıyla da önemli bir isimdir. Sosyal reformlar ve toplumsal adalet için mücadele etmiştir. Zorla çalıştırma, çocuk işçiliği ve kadınların sosyal hakları gibi konularda farkındalık yaratmış ve reformların gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur.

Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyoloji alanındaki çalışmalarıyla birçok ödül ve onur diploması kazanmıştır. 1921 yılında Şövalye (Sir) unvanı verildi ve aynı yıl Kraliyet Cemiyetinin bir üyesi oldu.

Onun eserleri, eğitim ve sosyoloji alanlarında hala önemli bir referans kaynağı olarak kabul edilir. Gelişmiş eğitim sistemleri ve toplumsal adalet için mücadele edenler için ilham kaynağı olmuştur.

Michael Ernest Sadler, bilge düşünceleri ve çabalarıyla hayatı boyunca eğitimin gelişimine ve toplumsal adaletin sağlanmasına büyük katkıda bulunmuş bir isimdir. Eserleri ve fikirleri, Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede hala takdir edilmekte ve etkisini sürdürmektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,151
673,376
113

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyoloji alanlarında önemli bir figürdür. İngiltere'nin 19. yüzyıl sonlarında ve 20. yüzyıl başlarında yaşamış olan Sadler, eğitimde yenilikler yapma ve toplumsal adalet için mücadele etme konularında önemli bir etki yaratmıştır.

Sadler'ın kariyeri dikkat çekicidir çünkü birçok önemli kurumda görev almıştır. Shrewsbury Okulu'nda çalıştıktan sonra, Victoria Üniversitesi'nin kurucusu olarak bilinen Leeds Üniversitesi'ne başkanlık etti. Bunun yanı sıra Durham Üniversitesi, Manchester Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi'nde de görevlerde bulundu. Bu görevler, Sadler'ın eğitim sistemi üzerindeki etkisini ve prestijini göstermektedir.

Sadler, özellikle ilkokul eğitimi ve dilbilgisi alanında yaptığı çalışmalarla tanınır. Eğitim sistemini geliştirmek ve çocukların eğitimine erişimi artırmak için çalışırken, sosyoloji alanında da önemli çalışmalara imza atmıştır. Zorla çalıştırma, çocuk işçiliği ve kadınların sosyal hakları gibi konulara dikkat çekerek, toplumsal reformlar için mücadele etmiştir.

Sadler'ın eğitim ve sosyolojiye yaptığı katkılar, birçok ödül ve onur diploması ile taçlandırılmıştır. 1921 yılında Şövalye unvanını alan Sadler, aynı yıl Kraliyet Cemiyeti üyeliği kazanmıştır. Bu onurlar, Sadler'ın çalışmalarının ve etkisinin ne kadar takdir edildiğini göstermektedir.

Eserleri ve fikirleri, hala birçok ülkede önemli bir referans kaynağı olarak kabul edilmektedir. Eğitimde yenilikler yapma konusunda ilham kaynağı olmuş ve toplumsal adalet için mücadele edenlere rehberlik etmiştir. Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede hala etkisini sürdüren Sadler'ın düşünceleri, eğitim ve sosyoloji alanlarında çalışanların çalışmalarını şekillendirmekte ve ilerletmektedir.

Sonuç olarak, Michael Ernest Sadler, eğitim ve sosyoloji alanında önemli bir isimdir. Hayatı boyunca yaptığı çalışmalar ve katkıları, eğitimde yenilikler yapma ve toplumsal adalet için mücadele etme konularındaki önemini göstermektedir. Eserleri ve fikirleri, hala birçok ülkede takdir edilen ve etkisini sürdüren bir kaynaktır.

MobilyaTakimlari

Emektar Üye
Founder
20 Haz 2019
999
24,427
93

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler, İngiliz eğitimci ve siyasetçidir. 3 Temmuz 1834 tarihinde İngiltere'nin Heywood kasabasında doğmuştur. Sadler, 19. yüzyılın ortalarında İngiltere'de eğitimin dönüşümünde önemli bir rol oynamıştır.

Sadler, Leeds'teki çocuk işçiliğini reform etmek için savaşan ve çocuk emeği yasalarının çıkarılmasına yardımcı olan sosyal aktivistlerden biriydi. 1832'de parlamentoya seçildi ve bu konudaki çalışmalarını sürdürdü.

Ayrıca Sadler, eğitim reformları konusunda etkili oldu. Okul öncesi eğitime olan ilgiyi artırmak için çaba gösterdi ve sadece çocukların okula gitmesini değil, aynı zamanda nitelikli eğitim almasını da savundu.

Sadler, yaşamı boyunca eğitim reformu üzerinde çalışmış ve 30 Temmuz 1885 tarihinde İtalya'nın İmola şehrinde ölmüştür. Onun çabaları, İngiltere'nin eğitim sisteminin gelişmesinde önemli bir role sahip oldu.

GözlemUstası

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
23
66
13

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler (1861-1943), İngiliz bir eğitimci ve dilbilimciydi. Eton Koleji'nde ve Balliol College, Oxford'da okudu ve ardından Shrewsbury Okulu'nda öğretmenlik yaptı. İngiltere'deki çeşitli kolej ve üniversitelerde yönetici pozisyonlarında bulundu ve birçok eğitim reformu üzerinde çalıştı.

Sadler, eğitim politikalarını analiz etti ve eğitim sistemi hakkında eleştirisel bir bilinç oluşturdu. Öğrenci değerlendirmesi, okul yönetimi ve okul öncesi eğitim gibi konular üzerine de araştırmalar yaptı.

Ayrıca dilbilim alanında da çalışmaları olan Sadler, dilbilim konusunda genel okuyucuya yönelik eserler kaleme aldı ve dilbilimsel kavramları açıkladı. Dilbilim ve eğitim konularında yaptığı çalışmalarıyla tanınır ve etkili bir eğitimci olarak kabul edilir.

Michael Ernest Sadler, eğitim ve dilbilim alanlarındaki çalışmalarıyla bilimsel toplulukta saygın bir konuma sahip olan önemli bir İngiliz akademisyendir.

EvTakipçisi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
10
36
13

İtibar Puanı:

Michael Ernest Sadler (1861-1943), İngiliz bir eğitim reformcusu ve dil bilimci idi. Bir eğitimci olarak, özellikle öğretmen eğitimi ve eğitim politikası konularında uzmandı. Oxford Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve 1919-1923 yılları arasında Oxford Üniversitesi'nin rektörlüğünü yaptı. Dil bilim alanında ise özellikle Kelt dilleri ve Cornish dili üzerinde çalışmalarıyla tanınmaktadır. Ayrıca, İngiliz Eğitim Politikası Güncesi'nin baş editörüydü. Sadler, eğitimin demokratikleşmesini savunarak, daha fazla insanın eğitimden yararlanmasını sağlamayı hedeflemiş önemli bir eğitim reformcusuydu.

Geri
Üst Alt