Sorun Cevaplayalım

Merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

+90 322 613 45 45

Bey Azura

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
272
101,198
93
Cologne/Adana
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Oturma odası renkleri nasıl olmalı?
Oturma odası renkleri nasıl olmalı? Oturma odası genellikle herkes tarafından en çok kullanılan odadır. Özelliklede salonu eğer sadece misafirleriniz için kullanıyorsanız ozaman daha da çok kullanılan bir oda haline geliyor. Hem odanın göreslliği açısından hem de size ruhsal olarak katacaklarından dolayı bu odanız için seçeceğiniz renge daha çok özen göstermelisiniz. Eğer oturma odanızı yeni yeni dekore etmeye başlıyorsanız ozaman renkler kesinlikle sizin zevkinize ve o rengi size katacaklarına göre seçim yapmalısınız.

Zaten şuan kullanmakta olduğunuz oturma odasının duvar rengini değiştirmek istiyorsanız ozaman seçenekler biraz azalıyor ama yine de sadece tek bir renk seçebileceğiniz anlamına gelmiyor. Sadece mobilyalarınız ile uyum sağladığı sürece tüm renkleri kullanabilirsiniz bu şekilde oturma odanızın dekorasyonu sırıtmamış olur.

Oturma Odası için Duvar Renkleri
Oturma odanızın
rengi için tercih edebileceğiniz renklere gelirsek biz size ilk olarak mavi rengi öneriyoruz. Eviniz için renk seçimi yaparken evi fazla karartmayan aydınlık gösteren renkler seçmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer siz mavi renginden nefret etmiyorsanız oturma odanızda kullanmanız gereken renk bu olmalıdır. Kendinizi huzurlu hissetmenizde ve mavi renginin ruhsal ve fiziksel diğer faydalarından da yararlanmış olacaksınız. Ayrıca kadınlarında sevdiği mor rengi de tercih edebilirsiniz.
Mor rengi de mavi gibi oldukça yararlı bir renktir. Özellikle çok fazla konsantrasyon ve yorucu bir mesleğiniz varsa mor renginin dinlendirici ve rahatlatıcı özelliği sizi çok iyi hissettirecektir. Ayrıca evdeyken konsantrasyonunuzun yüksek olmasını sağlayacaktır. Renk olarak koyu renkler seçmek sizi karamsarlığa iteceğinde koyu renkler yerinde daha çok açık renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Duvar Boyası Renkleri
Kırmızı: Kırmızı renkte mobilyalar ve dolapları odanızı dekore etmek için aldığınızda odanıza canlılık kazandırır ve ilgi çekici bir yere dönüştürür. Odayı ilgi çekici hale getirmek isteyenler genellikle kırmızı rengi odada hakim kılarak dekore ederler. Kırmızı rengi yatak odasına daha çok yakışan bir renk.


Beyaz Ve Gri: Modern bir ev dekorasyonunda ilk gelen renkler beyaz ve gri. Evlerinizde beyaz renk kullanmanızı daha uygun olacaktır. Beyaz Mobilyalar, Beyaz sehpalar ve masalar ve beyaz renginde bir duvar. Bunlar hepsi birleşince ortaya çok güzel bir dekorasyon çıkıyor.


Açık Mavi: Mavi rengi kullanacağınız zaman fazla cırtlak olmayan, sade ve pastel tonlardaki mavi rengini seçerseniz daha şık bir duvar görüntüsü oluşturuşunuz.


Yavru Ağzı: Duvar rengi olarak en çok kullanılan renklerden bir tanesidir. Açık renkte olması sebebiyle odanızı ferah gösterir.


Sarı: Aşağıdaki gibi pastel renkte sarı kullanımı en iyi örneklerinden biri.


Pembe: Yine pastel tonda seçtiğiniz zaman odanızda farklı ve güzel bir hava oluşturacaktır.


Krem, açık mor, açık bej, açık kiremit rengi tercih edebileceğiniz diğer renklerdendir. Bu renkleri oturma odanız için kullanmanız mobilya dekorasyon güzelliği için uygun olacaktır.

Sizler hangi renkleri seviyorsunuz ve şuan tekrardan oturma odanızı yenileyecek olsanız hangi rengi tercih edersiniz?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Kimy Clothing | Two Piece Sets | Dresses | Knitwear | Women Jaked Jackeds
  • Üst