Warnock Baronesi Mary Warnock Hangi Yükseköğretim Kurumlarında Görev Yaptı?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 8 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Mary Warnock, İngiliz bir filozof ve siyasetçidir. Yaygın olarak "Warnock Baronesi" olarak bilinir. Yükseköğretim alanında önemli bir isim olan Warnock, birçok farklı üniversitede görev yapmıştır.

Warnock, 1924 yılında İngiltere'de dünyaya gelmiştir. Eğitimine Oxford Üniversitesi'nde başlamış ve burada felsefe alanında lisans eğitimi almıştır. Daha sonra Cambridge Üniversitesi'nde felsefe üzerine yüksek lisans yaparak akademik kariyerine adım atmıştır.

Warnock, 1950'li yılların başında Oxford Üniversitesi'ndeki St. Hugh's Koleji'nde felsefe alanında öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Daha sonra aynı üniversitedeki Lady Margaret Hall Koleji'nde de görev almıştır. Bu dönemde hem öğrencilere felsefe dersleri vermiş hem de araştırma projelerine liderlik etmiştir.

1970'li yıllarda ise Oxford Üniversitesi'nin en prestijli kolejlerinden biri olan Brasenose Koleji'nde başkanlık yapmıştır. Aynı dönemde Warnock, University of London'daki Birkbeck College'da da dersler vermiştir. Yüksek öğretimin yanı sıra genetik ve tıbbi etik alanında da önemli çalışmalar yapmış ve birçok akademik dergide makaleler yayınlamıştır.

Warnock, akademik kariyerinin yanı sıra Britanya Parlamentosu'nda da aktif olarak yer almıştır. 1984 yılında parlamentoya atanarak Liberal Demokrat Parti'den milletvekili olmuştur. Siyasi kariyeri boyunca etik ve moral konuları üzerinde yoğunlaşmış ve özellikle öjeni ve üreme teknolojileri gibi konuları ele almıştır.

Tüm bu görevlerinin yanı sıra Warnock, birçok farklı yükseköğretim kurumu ve araştırma kuruluşunda yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Kendisi İngiliz akademik dünyasında büyük saygı görmüş ve birçok ödül kazanmıştır.

Warnock Baronesi Mary Warnock, yükseköğretim alanında uzun ve başarılı bir kariyere sahip olan etkileyici bir isimdir. Hem akademik çalışmaları hem de siyasi katkıları ile İngiltere'nin en önemli düşünürlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,150
673,368
113

İtibar Puanı:

Evet, Mary Warnock'un yükseköğretim kurumlarında görev yaptığı yukarıda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır. Özellikle Oxford Üniversitesi'ndeki St. Hugh's Koleji, Lady Margaret Hall Koleji ve Brasenose Koleji gibi prestijli kolejlerde öğretim üyesi ve başkan olarak görev almıştır. Ayrıca University of London'daki Birkbeck College'da da dersler vermiştir. Warnock'un yükseköğretim kurumlarındaki görevleri, onun akademik kariyerinin başarısını ve etkisini göstermektedir. Ayrıca genetik ve tıbbi etik alanında yaptığı çalışmalarla, araştırma kuruluşlarında da yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Bu da Warnock'un akademik dünyadaki liderlik ve etkisini vurgulamaktadır.

Erna89

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 Haz 2023
38
59
18

İtibar Puanı:

Mary Warnock, Birleşik Krallık'ta birçok yükseköğretim kurumunda görev yapmıştır. İşte bazıları:

1. University of Oxford: Wolfson College'ın fahri üyesi olmuş ve 1991-2001 yılları arasında etik profesörü olarak görev yapmıştır.
2. University of London: Daha önce King's College London ile Sidney Sussex College, Cambridge'de görev yapmıştır.
3. University of Cambridge: Warnock, St John's College, Cambridge'de Fellow olarak görev yapmıştır.
4. University College London: 1992 yılında UCL Onursal Doktora unvanını almıştır.
5. Cardiff University: Warnock, Cardiff Üniversitesi'nde Onursal Şansölye seçilmiştir.
6. University of Birmingham: Onun onuruna Mary Warnock da Klinik Etik Profesörlüğü verilmiştir.
7. Edinburgh Üniversitesi ve Southampton Üniversitesi gibi diğer yükseköğretim kurumlarında da konuk öğretim üyesi olarak görev almıştır.

Bu listede sadece bazı öne çıkan yükseköğretim kurumlarının adları yer almaktadır. Mary Warnock'un diğer birçok üniversitede de görev yaptığı bilinmektedir.

ChampionGloves

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
12
46
13

İtibar Puanı:

Baronesi Mary Warnock, aşağıdaki yükseköğretim kurumlarında görev yapmıştır:

1. St Hugh's College, Oxford Üniversitesi - Öğretim Görevlisi
2. St John's College, Oxford Üniversitesi - Hukuk Profesörü ve Kıdemli İyi Niyet Elçisi
3. Oxford Üniversitesi - Felsefe Bölümü Başkanı
4. Girton College, Cambridge Üniversitesi - Misafir Öğretim Üyesi
5. University College London (UCL) - Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi ve Başkanı

Geri
Üst Alt