Yatak Odası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? | Forum Mobilya Takımları

Sorun Cevaplayalım

Mobilya hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan Mobilya sorunlarının kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Sorularınızı Cevaplamaya Hazırız.

Bey Azura
Karaca Çay Sever
Oyuncu Koltuğu

Talha 

Talha Kerem Yılmaz
Moderator
23 Haz 2019
127
24,886
93
Adana
talhakeremyilmaz.com

İtibar Puanı:

Yatak Odası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Günümüzün iyi geçip geçmemesini büyük bir ölçüde yatak odalarımızın belirlediğini biliyor muydunuz? Düzensiz ve kötü bir görünüme sahip olan yatak odalarının bizi olumsuz etkiliyor ve günlük yaşantımıza olumsuz olarak geri dönüş yapıyor. Evlerimizi hepimiz dekore ederken genellikle önce salon ve oturma odası gibi odalara misafirlerimizi ağırlayacağımız için daha fazla ağırlık veriyoruz ama günümüzün üçte birini yatak odamızda geçirdiğimizi maalesef unutuyoruz. Aslında olması gereken ise yatak odamızın diğer odalardan eksik bir yani olmalı hatta daha fazla özen gösterilmelidir. Şüphesiz ki daha rahat bir uyku için daha rahat bir yatak seçilmeli ve ruhsal olarak ise renk ve yatak odası dekorasyon seçimine özen göstererek sizi mutlu ve huzurlu edecek bir yatak odası dekorasyonu yapmanız sizin için en ideali olacaktır. Bu makalemizde ise yatak odası takımı alırken ve yatak odası düzenleme hakkında bilgi vereceğiz.

Bu nedenle bir çok kişi bu konu hakkında bilgi edindikten sonra yatak odalarında köklü bir değişikliğe gidiyorlar.


Yatak Odası Seçimi için İpuçları

İlk önce yatak odaları modellerine gidip seçmeden önce yatak odası konusunda araştırmalar yaparak bilgi sahibi olmalısınız. Şuanda bu yazıyı okuyarak ilk adımı atmış oluyorsunuz. :D

Mobilyanızı yani şuanda konusu üzerinde olduğumuz yatak odası takımını kafanızda hayal ederek bir yerleşim planı yaparak kağıt üzerine çizmelisiniz.

Yatak oda takımı seçimlerinde veya isteklerinize göre üretim yaptırırken takımın içersinde bulunan tüm mobilyaların renklerini ve dekorasyonlarını kendi zevk ve beğenilerinize göre tercih etmelisiniz.

Sevdiğiniz film, kitap veya doğa resimleri gibi sizin çok hoşunuza giden resimler ile odanızı dekore edebilirsiniz. Bu dekoratif eşyalar ile odanızı daha canlı ve hoş bir alana çevirebilirsiniz.

Özellikle de renk seçiminde fazla tedbirli davranmayın yok koyu olmasın veya açık renkte olmasın fazla kiri gösterir gibi bahaneler sunarak kendi beğenilerinizden vazgeçmeyin. Sonuçta bu sadece bir renk çok kötü bir durum olduğu zaman tekrar boyatabilirsiniz. Zevkinizi yansıtacak bu önemli unsuru atlamamak çok önemli.

Yatak odanızın boyutlarına göre dolap ve yatak seçimi yapmalısınız kendi hareket alanınızı fazla kısıtlamayacak olan takımları tercih etmelisiniz.

Örneğin dolap kullanımı açısından kolaylık sağlaması açısından sürgülü dolapları tercih edebilirsiniz.

En ufak detaylara bile önemsememzlik edipte kötü bir görünüm oluşturacak aksesuarları kullanmamaya dikkat edin. Örneğin en basitinden dolaba asacağınız kıyafetlerinizin askılıklarını bile odanız ile tasarımsal olarak uyum içinde olmasına özen gösterin. Bu küçük detayları fazla dikkatiniz çekmese de bütün böyle küçük detaylara dikkat edince büyük bir etki oluşuyor.

Doğal eşyalara yer vermeye çalışın. Klasik ve modern tarzlarına harmanlanmasıyla güzel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:

FilizC.

Platin Üye
Platin Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Tem 2019
237
39,664
93
İstanbul

İtibar Puanı:

Yatak odası seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle odanızın kapasitesini bilmeli, çok büyük veya küçük eşyalar almamalısınız. Haddinden büyük yatak başlığı, komodin ya da dolaplar yer işgal edecek ve kullanışsız olacaktır. Bu durumda özel olarak yaptırmak en mantıklısı olacaktır. Hazır olup kullanışsız olacağına, özel yaptırıp hem zevkinize hem de kullanışına dikkat edebilirsiniz.

Yatak odasında nelere dikkat etmeliyiz?
  • Aynalarla ortamı genişletebilirsiniz.
  • Son zamanların modası diyerek çin modeli yere yapışık kenarlardan çıkı bir model tercih etmeyin. Nevresimle kullanması çok zor oluyor.
  • Komodinleri baş hizanızda ne çok yüksek ne çok alçak olacak şekilde orta kararda seçin.
  • Yatağın altının temizlenebilir olmasına özen gösterin.
  • Dolabınız kapaklıysa odanızda koyacağınız yere göre açılma yönü ve payını hesap ederek alın.
  • Yataktan kalkarken ayaklarınızın atına halı gelecek şekilde halı seçimi yapın.
  • Soft renkler tercih ederek odanızın geniş duracağını bilin. Ona göre tercihlerinizi değerlendirin.
kynk: Yeniakit.com.tr
 
Üst