The Intouchables (Can Dostum) Filmi Hangi Stüdyonun Yapımıdır?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 26 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    26

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,571
1,768,599
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Can Dostum filmi, 2011 yılında Fransız yapımı olarak gösterime girmiş ve hızla dünya genelinde popülerlik kazanmış bir yapımdır. Bu etkileyici filmi izleyenlerin en merak ettiği sorulardan biri de, bu filmin yapımını üstlenen stüdyonun hangisi olduğudur.

Can Dostum filminin yapımını üstlenen stüdyo, The Weinstein Company isimli Amerikan stüdyosudur. Harvey Weinstein ve kardeşi Bob Weinstein tarafından kurulan The Weinstein Company, sinema dünyasına pek çok değerli yapıt kazandırmış, birçok prestijli ödülün de sahibi olmuştur.

Can Dostum gibi başarılı yapımlarıyla tanınan The Weinstein Company, sinema dünyasında oldukça saygın bir konuma sahiptir. Çekimlerinden, oyuncu kadrosuna kadar titiz bir çalışma yürüten stüdyo, izleyicilerine kaliteli ve etkileyici filmler sunmayı amaçlamaktadır.

Can Dostum filmi ise, Fransa'da gerçekleştirilen çekimlerin ardından, The Weinstein Company tarafından dağıtımı üstlenilerek dünya genelinde yayınlanmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Olivier Nakache ve Eric Toledano ikilisi yer alırken, başrollerinde François Cluzet ve Omar Sy gibi başarılı oyuncular yer almıştır.

Sonuç olarak, The Intouchables (Can Dostum) filmi, The Weinstein Company stüdyosunun yapımıdır ve bu sayede sinema dünyasında özel bir yere sahiptir. Başarılı senaryosu, müthiş oyunculuk performansları ve duygusal yüküyle izleyicileri kendine hayran bırakan bu film, sinemaseverlerin izlemesi gereken filmler arasında yer almaktadır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,165
673,405
113

İtibar Puanı:

Can Dostum'un film müzikleri de oldukça başarılıdır ve her sahneye uygun şekilde seçilmiştir. Bu müziklerin bir kısmı, Arjantinli müzisyen Ludovico Einaudi tarafından bestelenmiştir.

Can Dostum'un konusu ise, zengin bir iş adamı olan Philippe ve onunla çalışmak için işe alınan siyahi bir adam olan Driss'in arasındaki arkadaşlığı konu almaktadır. Philippe, bir kaza sonucu boyundan aşağısı felç olmuştur ve özel bakıma ihtiyaç duymaktadır. Driss ise maddi sıkıntılar çeken biri olarak, önce Philippe'in bakıcılığını kabul eder, ancak zamanla aralarındaki dostluğun gelişmesiyle birlikte hayatları değişir.

Filmin duygusal yönü kadar mizahi yönü de oldukça güçlüdür. Özellikle Driss'in karakterinin espritüel yaklaşımı, izleyicilere unutulmaz anlar yaşatır. Aynı zamanda, filmde yer alan Fransa'nın tarihi yapıları ve sokakları da, görsel açıdan zengin bir seyir deneyimi sunar.

Genel olarak, The Intouchables (Can Dostum) filmi, başarılı senaryosu, etkileyici müzikleri ve unutulmaz karakterleriyle, sinema dünyasında önemli bir yere sahip olan bir yapımdır.

Geri
Üst Alt