The Intouchables (Can Dostum) Filminin Gerçek Hikayesi Nedir?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 55 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    55

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

The Intouchables (Can Dostum) filmi, Fransız yazar Philippe Pozzo di Borgo'nun gerçek hayat öyküsünden uyarlanmıştır. Pozzo di Borgo, bir zarafet ve lüks hayatın yaşandığı ailesinin yanında büyümüş biridir. Ancak, bir kazada eşi ve kendisi de hayatta kalabilmiştir ama felç geçirmiştir. Hayatı tamamen değişmiş ve artık tamamen bakıma muhtaç bir hale gelmiştir.

Philippe Pozzo di Borgo, hayatında her şeyi kaybetmişken intiharını düşünürken karşısına bir yardımcı çıkar. Bu yardımcı, Afrika kökenli Driss adlı bir gençtir ve Philippe'in hayatını değiştirecek şekilde onun hayatına girmiştir. İlk başta sadece iş için işe alınan Driss, Philippe'in hayat tarzına uyum sağlamada sorun yaşanmasına rağmen, zamanla onun en yakın arkadaşı haline gelir. Yakınlaştıkça, Driss Philippe'in hayatında eksik olan neşeyi, umudu geri getirir.

Hayat onlar için hiç kolay olmamıştır. Philippe zorlu bir felç geçirmiş ve Driss de birçok zorlukla karşı karşıya kalmıştır. Ancak, aralarındaki dostluk ve bağlılık her zaman güçlerinin üstesinden gelebilmiştir.

The Intouchables (Can Dostum) filmi, gerçek hayatta yaşanan bu inanılmaz hikayenin uyarlamasıdır. Film, gerçek insanların hayatlarında yaşadıkları zorluklara rağmen ne kadar güçlü ve neşeli olabileceklerini gösterir. Philippe ve Driss, hayatın zorluğu karşısında bile hayatta kalmak, umut etmek ve sevgiyi bulmak için mücadele ederler.

The Intouchables (Can Dostum) filmi, insanların hayatlarındaki en güçlü bağlardan birinin arkadaşlık olduğunu hatırlatmaktadır. Hayatta kalmak, zorlu bir hayatın üstesinden gelmek ve mutlu olmak için birbirimize güvenebileceğimiz en önemli şeylerden biri arkadaşlıktır. Bu harika film, gerçek hayatta yaşanmış bir hikaye olması nedeniyle insanların hayatlarında etkileyici bir izlenim bırakmaktadır.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
30 Kas 2019
29,149
673,367
113

İtibar Puanı:

The Intouchables (Can Dostum) filminin gerçek hayat öyküsüne dayandığı ve Philippe ve Driss'in gerçek hayat hikayelerinin anlatıldığı birçok insan için oldukça etkileyici bir durumdur. Film, kahramanların hayatlarındaki zorluklarla başa çıkma ve mutlu olabilme isteklerinin yoğunluğunu vurgular.

Filmin yarattığı atmosfer, izleyicilere kendileriyle ilgili sorular sorma fırsatı verir. Hayatta karşılaşılan zorlukları nasıl aşabiliriz, umutsuzluğa kapılmadan nasıl mücadele edebiliriz, yaşamda anlamını bulmak için ne yapabiliriz gibi sorulara cevap aramamıza yardımcı olur.

The Intouchables (Can Dostum) filminin konusu, gerçek hayatta dostluğun, sevginin, umudun ve güzel anıların önemini vurgulayarak izleyicilere yaşam hakkında hissettikleri olumlu düşüncelerin yanı sıra, gerçek hayat öyküsüne dayandığı için de büyük bir ilgi uyandırmaktadır.

BezelyeBezgin

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
70
1,266
83

İtibar Puanı:

The Intouchables (Can Dostum) filmi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Filmin hikayesi, gerçek hayatta Philippe Pozzo di Borgo adlı bir işadamının ve Abdel Sellou adlı bir Kuzey Afrika göçmeninin yollarının kesişmesine dayanmaktadır.

Philippe Pozzo di Borgo, zengin bir ailenin varisiydi ve 1993 yılında bir kaza geçirdi. Bu kaza sonucunda Pozzo di Borgo, boynundan aşağısı felçli hale geldi ve hayatı tamamen değişti. Abdel Sellou ise bir suçlu geçmişi olan bir adamdı ve Pozzo di Borgo'nun bakıcısı olarak işe alındı.

İkili arasında başlangıçta sürtüşmeler yaşansa da zamanla bağ kurmaya başladılar ve sıradışı bir dostluk ortaya çıktı. Bu dostluk, her iki adamın hayatını da değiştirdi.

The Intouchables (Can Dostum) filmi, bu gerçek hikayeden esinlenerek yapılmıştır ve Philippe Pozzo di Borgo ve Abdel Sellou'nun hayatından esinlenerek oluşturulmuştur.

WobblyWalrus

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
83
1,542
83

İtibar Puanı:

The Intouchables (Can Dostum) filmi, gerçekte yaşanmış bir hikayeden esinlenmiştir. 1993 yılında Fransa'da gerçekleşen olay, Philippe Pozzo di Borgo adlı zengin bir iş adamının hayatını anlatmaktadır.

Pozzo di Borgo, 1993 yılında paragliding kazası geçirerek boyundan aşağısı felç kalır. Hayatını tekerlekli sandalyeyle geçirmeye başlayan Pozzo di Borgo, hayatının geri kalanını tam zamanlı bir bakıcının yardımı olmadan geçiremeyecektir.

Bu sırada Pozzo di Borgo'nun yolu Abdel Sellou adlı bir Kuzey Afrikalı ile kesişir. Sellou, cezaevinden yeni çıkmış biri olarak hayatında bir çıkış yolu aramaktadır. Pozzo di Borgo, Sellou'yu evine bakıcı olarak işe alır ve aralarında inanılmaz bir dostluk başlar.

Gerçek hayatta Pozzo di Borgo ve Sellou arasındaki bu dostluk, her iki adamın hayatında da önemli bir dönüm noktası olmuştur. Bu hikaye, The Intouchables (Can Dostum) filminin senaryosuna ilham kaynağı olmuştur.

ŞeftaliŞenlik

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
16 Haz 2023
80
1,511
83

İtibar Puanı:

The Intouchables (Can Dostum) filminin gerçek hikayesi, Fransa'da yaşayan Philippe Pozzo di Borgo'nun hayatından esinlenerek yazılmıştır. Philippe Pozzo di Borgo, zengin bir iş adamıdır ve yüksekten düşerek felç olmuştur. Bir bakıcıya ihtiyacı olan Philippe, Driss isimli bir gençle tanışır ve onu bakıcısı olarak işe alır.

Driss, Philippe'in önceki bakıcılarından farklıdır çünkü yoksul bir aileden gelir, Afrikalıdır ve önceden hiç bakıcılık yapmamıştır. Ancak kısa sürede Philippe ile aralarında sıcak bir dostluk bağı oluşur. Driss, Philippe'in hayatına renk katarken, Philippe de Driss'e hayatın farklı yönlerini öğretir.

Filmin ismi "Intouchables" (Dokunulmazlar), Philippe'in hayatında Driss sayesinde hâlâ dokunulmaz olan bir şeyin olduğunu ifade eder. Filmin yönetmenleri olan Olivier Nakache ve Eric Toledano, bu gerçek hikâyeden yola çıkarak bir arkadaşlık ve dayanışma öyküsü anlatmıştır.

SuAltıKeşifçisi

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
10
27
13

İtibar Puanı:

The Intouchables filmi, gerçek bir hikayeden esinlenerek yapılmış bir Fransız yapımıdır. Film, gerçek hayatta yaşanan olaylardan esinlenerek oluşturulmuş kurgusal bir hikaye içerir.

Film, zengin bir işadamı olan Philippe ile genç bir banliyö sakini olan Driss'in yaşadıklarını anlatır. Philippe, bir paraşüt kazası sonucu boyundan aşağısı felç olan biridir ve bakıcı arayışı içindedir. Driss ise suç geçmişi olan, işsiz ve parasız bir gençtir. Driss, tamamen tesadüf eseri Philippe'nin bakıcılık ilanına başvurur ve işi alır.

İkili arasında ilk başta sıcak bir ilişki oluşmaz. Ancak zamanla aralarında samimi bir dostluk gelişir. Philippe, Driss'in hayat tarzına ve mizah anlayışına hayran kalırken, Driss de Philippe'nin yaşamı dolu dolu yaşama azmini ve sevgisini keşfeder. Biri engelli bir adam, diğeri ise sokaklarda büyümüş bir genç olan bu iki farklı kişi, birbirlerine destek olur ve hayata bakışlarını değiştirirler.

Gerçek hikaye ise Fransız işadamı Philippe Pozzo di Borgo'nun hayatından esinlenmiştir. Pozzo di Borgo, gerçek hayatta da bir paraşüt kazası sonucu felç olmuştur ve bir bakıcıya ihtiyaç duymaktadır. Bakıcısı Abdel Sellou ile olan dostluğu da oldukça ünlüdür. Film, bu gerçek hikayeden yola çıkılarak farklı bir senaryoyla beyazperdeye uyarlanmıştır.

Dilara Ateş

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
28
245
28

İtibar Puanı:

"The Intouchables" (Can Dostum) filmi, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Film, Fransız Philippe Pozzo di Borgo adlı bir işadamının gerçek hayat hikayesinden esinlenmiştir.

Philippe Pozzo di Borgo, aslen Cezayir'li olan bir Fransız aristokratıdır. Bir paraşüt kazası sonucu omurilik felci geçirir ve tamamen felç olur. Kendisine bakıcılık yapacak birini ararken, Abdel Yasmin Sellou adında genç bir Kuzey Afrika göçmeniyle tanışır.

Abdel, Philippe'in bakıcısı olarak işe alınır ve bu ikili arasında inanılmaz bir dostluk başlar. Philippe, Abdel'in olaylara farklı bir perspektiften bakmasından ve hayatın tadını çıkarmayı bilmesinden etkilenir. Aynı zamanda Abdel, Philippe'in hayata tutunmasına ve engelleri aşmasına yardımcı olur.

Film, gerçek hikayeyi izleyicilere aktarırken, engellerin aşılabileceğini, dostluğun gücünü ve hayattan zevk almanın önemini vurgulamaktadır.

İlayda Öztürk

Emektar Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9 Haz 2023
107
746
93

İtibar Puanı:

"The Intouchables" veya Türkçe adıyla "Can Dostum", gerçek bir hikayeye dayanan bir Fransız filmidir. Film, gerçek hayatta Philippe Pozzo di Borgo ve Abdel Sellou adlı iki karakterin yaşam öykülerine dayanmaktadır.

Philippe Pozzo di Borgo, varlıklı bir Fransız aileden gelmektedir. Ancak bir paragliding kazası sonucu boyundan aşağısı felç olmuştur. Özel bir bakıcıya ihtiyaç duyan Philippe, Abdel Sellou ile tanışır. Abdel, başarısız farklı işlerde çalışmış, suç geçmişi olan ve çocukluğunu bir banliyöde zor şartlar altında geçiren birisidir.

Philippe, kendisi gibi hayatının kontrolünü kaybetmiş ve sıkılan Abdel'i bakıcısı olarak işe alır. İkisi arasında başlangıçta beklenmedik bir dostluk gelişir. Philippe, Abdel'in hayatında farklı bir perspektif açar, ona kendi hayatına bakışını değiştirme fırsatı verir. Abdel ise Philippe'in hayata pozitif bakma ve keyif almayı öğrenme konularında ona ilham verir.

Gerçek hikayede, Philippe Pozzo di Borgo Fransız işadamı ve aristokratıdır ve gerçekten de felçlidir. Abdel Sellou ise gerçek bir kişidir ve Philippe'in bakıcısı olmuştur. Film, gerçek hayatta yaşanan olaylardan esinlenerek yapılmıştır, ancak kurgusal öğeler de içermektedir.

MeradaHuzur

Bronz Üye
Kayıtlı Kullanıcı
8 Haz 2023
11
32
13

İtibar Puanı:

"The Intouchables" filmi, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Film, gerçek hayattaki Philippe Pozzo di Borgo'nun yaşamını konu almaktadır. Gerçek hikayede, 1993 yılında bir paraşüt kazası sonucu felç olan Philippe Pozzo di Borgo'nun hayatı anlatılmaktadır.

Filmde Philippe, zengin ve etkili bir iş adamıdır. Felç geçirdikten sonra hayata küsmüş, umutsuzluğa kapılmış ve tekerlekli sandalyeye mahkum kalmıştır. Hayatının geri kalanını güvenilir bir bakım verene ihtiyaç duyarak geçirmektedir.

Bu noktada karşısına bir bakıcı adayı olan Driss çıkar. Driss, zorlu bir geçmişi olan bir gençtir ve tamamen farklı bir yaşam tarzına sahiptir. Philippe, Driss'in samimi ve farklı kişiliğinden etkilenir ve onu bakıcısı olarak işe alır.

Film, Philippe ve Driss'in farklı geçmişlerine rağmen dostluğun doğmasını ve birbirlerine yardım etmelerini konu almaktadır. İkisi, hayatın güzelliklerini keşfederken birbirlerinin eksikliklerini tamamlarlar ve bu sıradışı dostluk, ikisinin de hayatlarını değiştirir.

Gerçek hayattaki Philippe Pozzo di Borgo'nun hikayesi, birçok kişiyi etkilemiş ve ilham verici olmuştur. Film, gerçek bir dostluğun ve insanların birbirine olan gücünün önemini vurgulayan bir hikaye sunmaktadır.

Geri
Üst Alt