Warnock Baronesi Mary Warnock Hangi Alanlarda Çalışmalar Yaptı?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 4 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Warnock Baronesi Mary Warnock, 20. yüzyılın önemli felsefecilerinden biridir ve İngiliz eğitim sistemi ve etik konularında çalışmalar yapmıştır.

Mary Warnock, 14 Nisan 1924'te İskoçya'da dünyaya geldi. Oxford Üniversitesi'nde Felsefe, Politika ve Ekonomi üzerine eğitim aldı. Felsefe alanında uzmanlaşan Warnock, özellikle ahlaki ve eğitimsel konulara ilgi duydu.

Warnock, 70'li ve 80'li yıllarda İngiltere'deki eğitim sistemini reforme etmek için önemli çalışmalara imza atmıştır. Bu süreçte özellikle özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için eşitlik ve adalet ideallerini savunmuş, eğitim sisteminin onlara daha iyi imkanlar sunması gerektiğini savunmuştur.

Aynı zamanda Warnock, etik konularında da önemli katkılarda bulunmuştur. Özellikle bioetik alanında düşünceleriyle tanınan Warnock, tıbbi müdahaleler ve insanlar üzerinde deneyler konusunda etik kuralların belirlenmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Warnock ayrıca İngiltere'deki üreme teknolojilerine ilişkin yasaların düzenlenmesiyle de ilgilenmiştir. IVF (tüp bebek) teknolojisi ve embriyo araştırmalarının etik ve hukuki boyutları hakkında raporlar hazırlayarak tartışmalara katkıda bulunmuştur.

Tüm bu çalışmalarının yanı sıra Warnock, İngiltere'deki eğitim ve bilim kurumlarında aktif olarak görev almış, farklı kuruluşlarda danışmanlık yapmıştır. Ayrıca birçok yayınlanmış eseri ve makalesi bulunmaktadır.

Warnock Baronesi Mary Warnock, makale ve çalışmalarıyla eğitim ve etik konularında çığır açan bir isim olmuştur. Yaptığı önemli çalışmalar, İngiltere'deki eğitim sisteminin gelişmesine ve etik kuralların belirlenmesine katkıda bulunmuştur.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,150
673,368
113

İtibar Puanı:

Evet, Mary Warnock gerçekten 20. yüzyılın önemli felsefecilerinden biridir ve İngiliz eğitim sistemi ve etik konusunda çeşitli çalışmalar yapmıştır.

Warnock'un eğitim alanındaki çalışmaları, özellikle özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için eşitlik ve adalet ideallerini savunmasını içerir. İngiltere'deki eğitim sisteminin bu öğrencilere daha iyi imkanlar sunması gerektiğini ve onların eğitimine daha fazla önem verilmesi gerektiğini vurgulamıştır. Bu konudaki fikirlerini, çeşitli raporlar ve makaleler yayınlayarak ve eğitim ve bilim kurumlarında aktif olarak görev alarak yaymıştır.

Ayrıca, Warnock'un etik alanındaki çalışmaları da büyük önem taşır. Bioetik konusunda uzmanlaşmıştır ve tıbbi müdahaleler ve deneylerle ilgili etik kuralların belirlenmesine katkıda bulunmuştur. Özellikle IVF (tüp bebek) teknolojisi ve embriyo araştırmaları gibi üreme teknolojileriyle ilgili konularda etik ve hukuki perspektifleri ele almış ve tartışmalara katkıda bulunmuştur. Warnock, bu konularda raporlar hazırlamış ve çeşitli kuruluşlarda danışmanlık yapmıştır.

Warnock, düşüncelerini yaymak için birçok eser ve makale yayınlamıştır. Eserlerinin çoğu, eğitim ve etik konularını ele alan çok sayıda önemli ve sorgulayıcı soruyu içerir. Felsefe alanında yoğun bir çalışma geçmişi olan Warnock, düşüncelerini akademik ortamlarda ve toplumun farklı kesimlerine aktif olarak sunmaya devam etmiştir.

Sonuç olarak, Warnock Baronesi Mary Warnock, İngiliz eğitim sistemi ve etik konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan önemli bir felsefecidir. Özellikle özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için eşitlik ve adaletin sağlanması, tıbbi etik konuları ve üreme teknolojilerine ilişkin yasaların düzenlenmesinde öncü bir rol oynamıştır.

Geri
Üst Alt