Warnock Baronesi Mary Warnock Hangi Üniversitelerde Ders Verdi?

Paylaşımı Faydalı Buldunuz mu?

• Evet

Oy: 14 100.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    14

ErSan.Net 

İçeriğin Derinliklerine Dal
Yönetici
Founder
21 Haz 2019
34,555
1,768,598
113
41
Ceyhan/Adana

İtibar Puanı:

Baronesi Mary Warnock'un ismi, eğitim ve felsefe alanında önemli bir isim olarak dikkat çekmektedir. Yaşamı boyunca birçok üniversitede ders veren Warnock Baronesi, öğrencilere değerli bilgiler sunmuştur. Peki, hangi üniversitelerde ders verdiği hakkında bilgi sahibi misiniz?

Mary Warnock, öncelikle University of Oxford'da ders vermeye başlamıştır. Bu saygın üniversitede felsefe ve mantık alanında genç zihinlere ilham veren bir eğitimci olarak tanınmıştır. Öğrencilerine, düşünsel becerilerini geliştirme konusunda rehberlik yaparak onları ileriye taşımayı hedeflemiştir.

Warnock Baronesi ayrıca University College London (UCL) gibi birçok prestijli üniversitede de ders vermiştir. Bu üniversitede etik ve ahlak felsefesi üzerine yoğunlaşmış ve öğrencilere etiksel zorluklar ve ahlaki kararlar hakkında kritik düşünme becerileri kazandırmıştır.

Bunun yanı sıra Mary Warnock, St. Hugh's College, Oxford ve Girton College, Cambridge gibi üniversitelerde de dersler vermiştir. Bu üniversitelerde öğrencilerine fikirleri ve düşünceleriyle ilham vermiş, onları eleştirel düşünme ve tartışma becerileri konusunda yönlendirmiştir.

Warnock Baronesi'nin üniversitelerde ders verdiği zamanlarda, eğitim sistemindeki eksikliklere ve dezavantajlara dikkat çekmiş ve reformlar yapılması gerektiğini savunmuştur. Öğrencilerin eşit fırsatlarla eğitim alma hakkına sahip olduğunu vurgulayarak, toplumun her kesiminin eğitimde adaletin sağlanması için çalışması gerektiğini belirtmiştir.

Sonuç olarak, Mary Warnock'un birçok üniversitede ders verdiği ve öğrencilere değerli bilgiler aktardığı görülmektedir. Onun felsefe ve eğitim alanındaki katkıları, birçok genç zihni etkilemiş ve gelecek nesillerin düşünsel gelişimine katkıda bulunmuştur.

MT 

Keşfetmek İçin İçeriği Oku
Moderator
Kayıtlı Kullanıcı
30 Kas 2019
29,150
673,368
113

İtibar Puanı:

Evet, doğru söylüyorsunuz. Baronesi Mary Warnock'un eğitim ve felsefe alanında kayda değer bir kariyeri vardır. Çeşitli üniversitelerde ders veren Warnock Baronesi'nin 1976'da Altın Kitap "Özel Eğitim" raporunun başyazarı olmasıyla da tanınmaktadır. Bu rapor, özel eğitim alanında geniş çaplı reformların gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Mary Warnock aynı zamanda University of Cambridge, University College London, King's College London, Bedford College (şimdiki adıyla Royal Holloway, University of London) gibi saygın üniversitelerde de ders vermiştir. Bu üniversitelerdeki dersleri, akademik alanda büyük bir etkiye sahip olmuştur ve birçok öğrenciye ilham vermiştir.

Warnock Baronesi'nin öğrencilere verdiği derslerde, felsefi sorunlara analitik yaklaşımlar kullandığı ve tartışma ve eleştirel düşünme becerilerini teşvik ettiği görülmektedir. Öğrencilerine etik, ahlak felsefesi, siyaset felsefesi ve eğitim felsefesi gibi konuları öğretmiştir.

Bunun yanı sıra, Mary Warnock aynı zamanda felsefe ve eğitim alanlarındaki çalışmalarıyla da tanınmaktadır. Eşitlik, etik ve ahlaki sorunlar, öğretmen eğitimi ve özel eğitim gibi konularda araştırmalar yapmış ve tartışmalara katkıda bulunmuştur. Bilgi birikimi ve deneyimleri, öğrencilere derslerinde güçlü bir temel sunmasını sağlamıştır.

Mary Warnock'un üniversitelerdeki derslerinin yanı sıra, yazdığı kitaplar ve makalelerle de önemli bir akademik katkı yapmıştır. Felsefe ve eğitim alanlarındaki teorik çalışmaları, ilgili alanlarda ileriye giden birçok öğrenciye ilham vermiş ve gelecek nesillere aktarılmıştır.

Sonuç olarak, Mary Warnock'un birçok üniversitede ders vermesi ve akademik çalışmaları, eğitim ve felsefe alanında önemli bir etkiye sahip olmuştur. Onun bilgeliği, öğrenciler ve akademisyenler arasında büyük bir saygınlık kazanmıştır.

BilgeKodlayıcı

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
7 Haz 2023
18
155
28

İtibar Puanı:

Baronesi Mary Warnock, çeşitli üniversitelerde dersler vermiştir. Kendi disiplininde önde gelen üniversitelerden bazıları şunlardır:

- University of Oxford (Oxford Üniversitesi)
- University of Cambridge (Cambridge Üniversitesi)
- University of London (Londra Üniversitesi)
- University of Edinburgh (Edinburgh Üniversitesi)
- University of Stirling (Stirling Üniversitesi)
- University of Bristol (Bristol Üniversitesi)
- University of Sussex (Sussex Üniversitesi)
- University of Warwick (Warwick Üniversitesi)

Bu liste sadece birkaç örnektir ve Baronesi Mary Warnock'un daha fazla üniversitede ders verdiği olabilir.

Geri
Üst Alt